Son Dakika Haberleri: Tuncay Şanlı, Katar Takımına Açtığı Davayı Kazandı

Tuncay Şanlı, Katar Takımına Açtığı Davayı Kazandı

3 ay önce

Tuncay Şanlı, daha önce formasını giydiği Katar ekibi Umm Salal'ın kendisine olan borçlarını ödememesi sebebiyle FIFA'da açtığı davayı kazandı.

Türk Milli Takımının ve de  Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu  Tuncay Şanlı'nın bir dönem formasını giydiği  Katar Ligi takımlarından  Umm Salal'a karşı açtığı alacak davası FIFA'da sonuçlandı. Spor hukuku uzmanı Av. Emin Özkurt tarafından yürütülen davada FIFA,  Tuncay Şanlı lehine karara vardı ve Tuncay'ın  Katar kulübünden alacağının ödenmesine hükmetti.

PRİMLERİ ÖDEMEDİLER

2014 Yazında  Katar Ligi takımlarından  Umm Salal'a 1 yıllığına transfer olan  Tuncay Şanlı,  Katar Yıldızlar Ligi'nde bir sezonda oynanan 26 karşılaşmanın tamamında forma şansı bulmuş ve takımı adına 11 gol atıp 5 asist yaparak başarılı bir sezon geçirmişti. Fakat  Umm Salal kulübü  Tuncay Şanlı'nın başarılı performansına rağmen sözleşmede kararlaştırılan hak edişlerini ödemediğinden, Milli futbolcu bu yılbaşında FIFA'ya başvurmuştu.

FIFA TUNCAY'I HAKLI BULDU

FIFA önünde Av. Emin Özkurt tarafından temsil edilen milli futbolcunun Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda görülen davasında haklı olduğuna ve tüm hak edişlerinin kendisine ödenmesine karar verildi. FIFA, Milli futbolcu lehine hükmedilen tutarın ödenmesi için  Katar kulübüne bir ay süre verdi.

(Sporx)

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek "Benim de Çocuğum Var" Diyerek Kandırdı, 21 Gün Tecavüz Etti
Rasim Ozan Kütahyalı: Yaptığım Zevzeklikti, En Çok Boşnak Yemeklerini Severim