Türk Kızılayı, Yaşlılar ile Gençleri Buluşturdu - Son Dakika

Türk Kızılayı, Yaşlılar ile Gençleri Buluşturdu

23.03.2016 12:45
Türk Kızılayı, Yaşlılar ile Gençleri Buluşturdu, System.String[]

Türk Kızılayı Adana Şubesi, her yıl Yaşlılar Haftası’nda geleneksel olarak organize ettiği etkinlikte, huzurevi sakinleri ile gençleri buluşturdu.

Türk Kızılayı Adana Şubesi, her yıl Yaşlılar Haftası'nda geleneksel olarak organize ettiği etkinlikte, huzurevi sakinleri ile gençleri buluşturdu.

"Nesiller buluşuyor" ve "Yalnız değilsiniz" sloganlarıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Türk Kızılayı Adana Şubesi yöneticileri ve gönüllüleri, Sabancı Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerini, Adana ve Seyhan Huzurevlerinde kalan yaşlılarla bir araya getirdi. Huzurevi sakinleriyle öğlen yemeği yiyen lise öğrencileri, yaşlılara, yanlarında getirdikleri hediyeleri takdim etti. Öğrenciler yaşlılarla tek tek ilgilenirken, birlikte şarkılar söyleyip eğlendiler. Bir huzurevi sakini, okuduğu şiirle, ziyaretlerinden dolayı hem öğrencilere hem Türk Kızılayı'na teşekkür etti.

Etkinliğe katılan Türk Kızılayı gönüllüsü, üniversite öğrencisi Sibel Köse, yaşlılarla birlikteyken hayat adına çok şey öğrendiklerini belirterek, "Onların bizlere ihtiyacı olduğu kadar bizim de onlara ihtiyacımız var. Bu nedenle, Türk Kızılayı'nın farklı pek çok konuda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarında genç arkadaşlarımı gönüllü olarak görmek isterim" dedi.

Huzurevi sakinlerinin tüm etkinliklerinin yer aldığı film gösterimi yapıldı. Kendilerini ekranda izlemekten büyük keyif alan yaşlılar, şarkı ve türküler söyleyerek hem eğlendi hem de eğlendirdi.

"MİLLETİMİZE GÖNÜLLÜ HİZMET"

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, yaşlı, çocuk, engelli ve özel durumu olan bireylerin, Türk Kızılayı için öncelikli olduğunu belirterek, "Geleneksel hale getirdiğimiz 'Nesiller buluşuyor' ve 'yalnız değilsiniz' sloganlarıyla yaptığımız etkinliklerden birinde daha birlikte olmaktan mutluyuz. Bizler hem yönetim hem de gönüllü genç kardeşlerimle milletimiz için çalışmaktan onurlu ve mutluyuz. Davetimizi kabul edip geldiğiniz için teşekkür ederiz" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı İdris Bal da, Türk Kızılayı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ortak noktalarından bahsederken, şunları kaydetti:

"Bizler insan onurunu korumak, yaşam kalitesini artırmak için, insanlık için çalışan iki kurumuz. Biri devlet eliyle biri de gönüllü insanlarla; kardeş kurumlarız. Türk Kızılayı'nın farklı pek çok alanda sorumluluğumuzda olan insanlarımızın yanında olması bizleri çok mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı ise, tüm huzurevi sakinleri adına Türk Kızılayı yönetimine çiçek takdim ederek, teşekkür etti. - ADANA

Türk Kızılayı, Yaşlılar ile Gençleri Buluşturdu
Türk Kızılayı, Yaşlılar ile Gençleri Buluşturdu
Türk Kızılayı, Yaşlılar ile Gençleri Buluşturdu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türk Kızılayı, Yaşlılar ile Gençleri Buluşturdu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yüz yüze eğitimin başlaması için 15 Şubat'ı erken bulan Bilim Kurulu 15 Mart'ı önerdi Galatasaray, Gaziantep FK deplasmanına 9 eksikle gidiyor 16 yaşındaki genç kız, TikTok videosu çektiği sırada silahlı bir saldırgan tarafından katledildi Hulk transferinde sonuç alamayan Beşiktaş'ta yeni hedef Cenk Tosun Görüntü İstanbul'un göbeğinden! Esnaftan ayakkabı hırsızına meydan dayağı Baba evinde tabancayla vurulan Feride'nin sır ölümünde 5 akraba gözaltında TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi KKTC'de yakalanan FETÖ'nün firari mahrem imamı Ahmet Yiğit, Türkiye'ye getirildi