Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti - Son Dakika

Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti

13.03.2014 13:44
Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti, System.String[]

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri, 25 Aralık Devlet Hastanesinde toplanarak torba yasaları protesto etti.

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri, 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde toplanarak torba yasaları protesto etti.

Yarın kutlanacak olan 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamayacaklarını kaydeden Türk Sağlık-Sen üyeleri, sembolik olarak hazırladıkları torbaların içinden bazı torba yasa maddelerini çekerek sloganlar atarak torba yasalarda sağlık alanında yer alan bazı maddeleri protesto etti.

25 Aralık Devlet Hastanesi bahçesinde bir araya gelen Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi adına basın açıklamasını Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak yaptı.

Kazak, "Yarın 14 Mart Tıp Bayramı. 14 Mart hem ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı tarih hem de 14 Mart 1919'da İstanbul'u işgal eden düşmanlara karşı tıbbiyeli öğrencilerin ve hekimlerin protestosunun yıl dönümüdür. Bu itibarla her iki hadisede kutlanmayı hak eden hadiselerdir. Sağlık çalışanları için tarihi bir değeri olan 14 Mart'ı bizde bir bayram gibi karşılamak ve kutlamak isterdik. Ancak iktidar, bürokrasi ve yandaş sendikalardan oluşan şer üçgeni sağlık çalışanlarında bayram kutlayacak hal bırakmadı. Artık hasamet nutukları istemiyoruz. 14 Mart'ta süslü sözler söyleyip, 15 Mart'ta sırtını dönenlere hakkımızı helal etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri başkan Kemal Kazak'ın açıklamalarının ardından sessiz bir şekilde dağıldı. - GAZİANTEP

Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti
Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti
Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu "Aşı" gündemiyle toplanan Bilim Kurulu toplantısı sona erdi Kastamonu Belediye Başkanı, artan vakalar sonrası uyardı: Rakamlarımız hiç bu kadar yüksek olmamıştı Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı