Son Dakika Haberleri: Hayatını kaybeden Yıldız Kenter için Kenter Tiyatrosu'nda tören düzenlendi

Hayatını kaybeden Yıldız Kenter için Kenter Tiyatrosu'nda tören düzenlendi

17 gün önce

Pazar günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter için Kenter Tiyatrosu'nda tören düzenlendi. Törene katılan ünlü oyuncu Sumru Yavrucak konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Cumartesi günü akciğer rahatsızlığı nedeniyle Nişantaşı'nda özel bir hastaneye kaldırılan Yıldız Kenter, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter için Kenter Tiyatrosu'nda tören düzenlendi. Törene katılan sanatçılar, hayatını kaybeden usta tiyatrocu Yıldız Kenter'i anlattı. Usta sanatçının cenazesini taşıyanlar arasında Bülent Şakrak ve Okan Yalabık da vardı.

"YILDIZ HOCAMIN GİDİŞİ ÇOK ŞOK ETTİ"

Törene katılan oyuncu Nevra Serezli, Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter için şunları söyledi: "Tiyatronun temel taşlarından biri. Ben gözümü açtım, Yıldız ve Müşfik Kenter ile tanıştım. 1963 senesinden beri her oyununu izledim. Beraber İngiltere'de bir oyun oynama şerefine nail oldum. Her zaman çok hayranlıkla izlediğim bir sanatçıydı. İyi bir usta ve hocam da oldu bir sene. Bazı insanlar var ya hani onlar hiçbir zaman gitmezmiş gibi düşünülür. Yıldız hocamın gidişi böyle çok şok etti beni. Çünkü o hep vardır. Hep bu tiyatroda şu perde açılacaktır. Biz de arkaya kulise gidip onu öpeceğiz ve kutlayacağız. O da bizi karşılayacak gibi geliyor. Bu son yıllarda çok fazla değer kaybettik."

"BENİM İÇİN ÇOK YÜCEYDİ"

Oyuncu Melek Baykal, "Sanata, sanatına ve hayata çok değer verdiğini biliyorum. Benim için çok yüceydi. Yıldız Kenter bir cumhuriyet kadınıydı. Onun izinden gitmemiz gerekiyor" diye konuştu.

KENTER'İ ANLATIRKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Oyuncu Sumru Yavrucuk, Yıldız Kenter'i anlatırken gözyaşlarını tutamadı. "Türk tiyatrosunun başı sağ olsun" diyen Yavrucuk, "Kuşkusuz en önemli tiyatro insanımızı, hocaların hocasını, canımızı kaybettik. Bütün hayatı sevgi ve bu sevgiyi yaymakla geçti. Onu düşündüğüm zaman sevgisini ve sanata tutkusunu hatırlıyorum" diye konuştu.

Hayatını kaybeden Yıldız Kenter için Kenter Tiyatrosu'nda tören düzenlendi
92 yaşında ölen usta tiyatrocu Yıldız Kenter'in yıllar önce cenazesinin yakılmasını istediği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yıldız Kenter'in kızına taziye telefonu

Hayatını kaybeden usta oyuncu Yıldız Kenter'in son fotoğrafları ortaya çıktı

Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter, hayatını kaybetti

Yaşamını yitiren usta oyuncu Yıldız Kenter kimdir?

Usta sanatçı Yıldız Kenter hastaneye kaldırıldı

Haber Yayın Tarihi: 19.11.2019 10:18 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Önce milli piyangoyu vurdu ardından define buldu
ABD'li model Gigi Hadid, yatakta verdiği üstsüz pozuyla gündem oldu MasterChef'te aralarından su sızmayan iki isim aynı eve taşındı