Türkiye'de kükürtdioksit emisyonları hava kalitesini tehdit ediyor - Son Dakika

Türkiye'de kükürtdioksit emisyonları hava kalitesini tehdit ediyor

20.08.2019 10:00
Türkiye'de kükürtdioksit emisyonları hava kalitesini tehdit ediyor, System.String[]

Greenpeace’in hazırladığı rapora göre Türkiye, 2018 yılında hava kirliliği dolayısıyla kükürtdioksit emisyonları en yüksek olan ilk 10 ülke arasında.

Greenpeace'in hazırladığı ve tüm dünyada kükürtdioksit (S02) emisyonlarını inceleyen son rapor, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sorununun vehametine ışık tutuyor.

Buna göre Türkiye, 2018 yılında hava kirliliği dolayısıyla asit yağmurları, hastalıklar ve erken yaşta ölümlerin sebebi olan, insan faaliyetleri kaynaklı SO2 emisyonları en yüksek olan (919 kt ile) ilk 10 ülke arasında.

Türkiye'de kükürtdioksit emisyonları hava kalitesini tehdit ediyor

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Türkiye'de kükürtdioksit emisyonları hava kalitesini tehdit ediyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Club Brugge, Samatta için Fenerbahçe'ye 10 milyon euro önerecek Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Yatırımlarda durma söz konusu değil Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koronavirüs tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız Türkiye, FIFA dünya sıralamasında 32. sıraya yükseldi 40 bin TL'lik kürk yaptıran Bülent Ersoy'dan bir garip çıkış: Asgari ücretlilere üzülüyorum Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem Belirti göstermeyen korona vakalarının da açıklanmasıyla İstanbul trafik yoğunluğunda azalma görüldü Maradona'nın cenazesinde skandal görüntü! Sayısız ölüm tehdidi aldılar