Türkiye, İsrail Enerji Bakanı'na yaptığı daveti geri çekti - Son Dakika

Türkiye, İsrail Enerji Bakanı'na yaptığı daveti geri çekti

11.05.2021 18:23

İsrail'in Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik zulmü devam ederken, Türkiye'den olaylara karşı yeni bir adım geldi. İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz'e daha önceden gönderilen Antalya Diplomasi Forumu davetinin geri çekildiği öğrenildi.

İsrail'in Filistinlilere yönelik zulmü devam ederken, başta Türkiye olmak üzere dünyadaki Müslümanlardan da İsrail'in uygulamalarına tepki sürüyor. Son olarak İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 28 Filistinli hayatını kaybetmişti. Mescid-i Aksa'da gerilim sürerken, Türkiye'den İsrail'e yönelik bir iptal kararı geldi.

TÜRKİYE DAVETİNİ GERİ ÇEKTİ

Türkiye'nin Antalya Diplomasi Forumu çerçevesinde düzenlenecek bir etkinliğe katılması için İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz'e daha önce gönderdiği daveti geri çektiği bildirildi.

TEL AVİV BÜYÜKELÇİSİ İLETTİ

Antalya Diplomasi Forumu davetinin geri çekilme kararının Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği vasıtasıyla İsrail tarafına iletildiği öğrenildi.

Tel Aviv Büyükelçiliği tarafından iletilen notta davetin iptaline gerekçe olarak son dönemde İsrail'in Filistinlilere yönelik artan ihlal ve saldırıları gerekçe verildi. Antalya Diplomasi Forumu, 18-20 Haziran'da gerçekleşecek.

Türkiye, İsrail Enerji Bakanı'na yaptığı daveti geri çekti

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkiye, İsrail Enerji Bakanı'na yaptığı daveti geri çekti - Son Dakika


YORUMLAR (16)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Hakan Çalhanoğlu: Inter'le anlaştım, salı günü sözleşme imzalayacağım 16:53 Hakan Çalhanoğlu: Inter'le anlaştım, salı günü sözleşme imzalayacağım Hatay'da su kuyusunda panik yaşandı! İnsana ait kafa tası, çene ve kol kemikleri bulundu 16:45 Hatay'da su kuyusunda panik yaşandı! İnsana ait kafa tası, çene ve kol kemikleri bulundu Lüks eve girip çırılçıplak soyundu, yaptıklarıyla herkesi hayrete düşürdü! O anlar kamerada 16:38 Lüks eve girip çırılçıplak soyundu, yaptıklarıyla herkesi hayrete düşürdü! O anlar kamerada
Bu iddia Türk futbolunu karıştıracak! Galler maçının ardından Sergen Yalçın'a 16:36 Bu iddia Türk futbolunu karıştıracak! Galler maçının ardından Sergen Yalçın'a "Milli Takım'ı çalıştır" teklifi Kan donduran cinayet! Maaşını isteyen adamı döve döve öldürüp, parka atmış 16:05 Kan donduran cinayet! Maaşını isteyen adamı döve döve öldürüp, parka atmış Evini ateşe vererek karısını öldürdü, oğlunu ağır yaraladı! Dehşet saçan koca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar etti 15:46 Evini ateşe vererek karısını öldürdü, oğlunu ağır yaraladı! Dehşet saçan koca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar etti
Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam? 14:51 Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam? Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! 14:43 Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! "Döner Kardeşler" davasında örgüt liderlerinin 60 yıla kadar hapsi istendi
Advertisement