Son Dakika Haberleri: Türkiye Kadınlar Güreş Şampiyonası Tekirdağ'da Başladı

Türkiye Kadınlar Güreş Şampiyonası Tekirdağ'da Başladı

2 yıl önce

Türkiye Kadınlar Güreş Şampiyonası’nın eleme ve yarı final müsabakaları Tekirdağ’da başladı.

Türkiye Kadınlar Güreş Şampiyonası Tekirdağ'da Başladı, System.String[]
Türkiye Kadınlar Güreş Şampiyonası'nın eleme ve yarı final müsabakaları Tekirdağ'da başladı.

Türkiye Güreş Federasyonu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürlüğü organizasyonu ile Tekirdağ İsmet İnönü Spor Salonu'nda düzenlenen Türkiye Kadınlar Şampiyonası saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Düzenlenen Şampiyonaya Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı ve Kadınlar Milli Takım Sorumlusu Mustafa Çakır, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behcet Atl, kurum müdürleri ve sporcular katıldı.

Türkiye Kadın Güreş Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, "Biliyorsunuz spor ve ata sporu güreş bizim için tüm iller için önemli bir branş ve bölgemiz açsından da Hüseyin Pehlivan'ın mekanı olan bu güzel ilimiz güreş müsabakaları, güreş sporları açısından gerçekten vatandaşımızın gerek özel sporcularımızın ilgi duyduğu bir alan ve bu müsabakalarında burada bu ortamda yapılması da bu açıdan ayrı önem arz ediyor. Bizler gençlerimizin spor faaliyetleri ile geleceğe dönük kendilerini ve ülkemizi tüm dünyaya en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşayarak çalışmalarımızı bakanlığımız ve federasyonlarımız ile birlikte ve tabi ki yerel yöneticilerimiz çünkü bu müsabakalarda organizasyonu büyük şehir belediyemiz büyük destekleri var. İnşallah hep birlikte bizler gelecekte ülkemizi milletimizi dünyaya bizim göğsümüzü kabartacak şekilde temsil edecek sporcular yetişmesi için ben sporcularımızdan daha fazla çalışıp daha fazla antrenmanla ve inşallah tüm dünyada kendimizi ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için gayretlerimizi çalışmalarınıza devam etmenizi istiyorum" ifadelerini kullandı.

Çakır: "Aynı başarıları genç kardeşlerimizden de bekliyorum"

Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı ve Kadınlar Milli Takım Sorumlusu Mustafa Çakır, "Ata sporumuz güreşin kadınlar bazındaki mazisi 20 yıla dayanır 20 yıl oldu başlayalı, başlaması 20 yıl olmasına rağmen geçen sene dünya şampiyonu çıkartarak İstiklal Marşımızı okutarak al bayrağımızı çektirdik inşallah bu başarıların devamını bu genç kardeşlerimizden bekliyorum" dedi.

Türkiye'nin kilolarında en başarılı sporcularının mindere çıktığı şampiyonada kadınlar 2020 olimpiyatlarına uzanan yolda en ciddi sınavlarından birini veriyor. Türkiye Şampiyonası'na 17 ilden katılan, 27 takımdan 96 sporcu, 50, 53, 55, 57, 59, 62, 65, 68, 72 ve 76 kiloda kıyasıya madalya mücadelesi veriyor.

Düzenlenen şampiyonada bugün yarın eleme ve yarı final müsabakaları yapılırken yarın ise finallerin ardından şampiyona sona erecek. - TEKİRDAĞ

YORUMLAR


Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip Kayınbiraderin, Ablasıyla Boşanmak Üzere Olan Eniştesini Öldürdüğü Anlar Kameraya Yansıdı

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye, Boş Meydana Konuştu