Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Onart, kanaat önderi İmam Diko ile görüştü - Son Dakika

Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Onart, kanaat önderi İmam Diko ile görüştü

28.10.2020 22:03
Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Onart, kanaat önderi İmam Diko ile görüştü, System.String[]

Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Murat Mustafa Onart, kanaat önderi İmam Mahmud Diko ile görüştü.

Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Murat Mustafa Onart, kanaat önderi İmam Mahmud Diko ile görüştü.

Onart, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görüşmede, Mali'deki son durumun yanı sıra Libya, Mısır, Sudan ve bazı Arap ülkelerinin İsrail ile diplomatik yakınlaşmasının ele alındığını belirtti.

Görüşmede İslam dünyasındaki gelişmelerin de konuşulduğunu ifade eden Büyükelçi Onart, İmam Diko'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam dünyası için yaptıklarından gurur duyduğunu söylediğini aktardı.

Muhalefet platformu M5 RFP'nin öne çıkan isimlerinden olan İmam Diko, aşırıcı unsurlardan uzak duruşu, kapsayıcı dili ve ahlaki değerleri önceleyen üslubuyla Mali'de siyaset üstü bir figür olarak tanınıyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Onart, kanaat önderi İmam Diko ile görüştü - Son Dakika


Son Dakika

Başakşehir maçında sakatlanan Neymar oyuna devam edemedi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı