Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu gerçekleşti! Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçirildi - Son Dakika
3.Sayfa

Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu gerçekleşti! Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçirildi

Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu gerçekleşti. Mersin Limanı'na, Ekvator'dan gelen bir gemide 1 ton kokain maddesi ele geçirildi.

16.06.2021 12:27  Güncelleme: 13:07

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ile Gümrük Muhafaza Müdürlüğü, Ekvator'dan Mersin Limanı'na gelen bir gemide muz yüklü konteyner içerisinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı alınması üzerine harekete geçti. Limana gelen Liberya bandıralı gemide yapılan ortak operasyonda, 1 ton kokain ele geçirildi.

Ele geçirilen kokain, Ticaret Bakanlığı Orta Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü binası bahçesinde sergilendi.

Bu zamana kadarki en büyük çaplı yakalama! Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçirildi

YAKLAŞIK 1 AYDIR TAKİP EDİLİYORDU

Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Cihan, burada yaptığı açıklamada, Mersin Emniyet Müdürlüğü ve Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile beraber yaklaşık bir aydır konuyu takip ettiklerini söyledi. Cihan, "Ekvator ülkesinden Mersin Limanına muz yüklü bir gemide kokain geleceği bilgisi üzerine yapılan çalışmamız başarılı bir yakalamayla bugün sona ermiştir. Bu yakalamada 1 ton kokain yakalaması gerçekleşmiştir. Çalışmalarımız devam etmekte, uyuşturucuyla mücadelemiz aynı azim ve kararlılıkla devam etmektedir" dedi.

Bu zamana kadarki en büyük çaplı yakalama! Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçirildi

"ŞU ANA KADARKİ YAKALAMA REKORU"

Ele geçirilen kokain miktarının Türkiye'de şu ana kadarki yakalama rekoru olduğunu vurgulayan Cihan, "2019 yılında yine burada Mersin Emniyet Müdürlüğünün 615 kilogram kokain yakalaması vardı. Bu yakalamayla da bu rekoru egale etmiş olduk. İnşallah daha büyük başarılara imza atacağız" diye konuştu.

Bu zamana kadarki en büyük çaplı yakalama! Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçirildi

Cihan, muz kolileriyle ilgili bağlantı ve gözaltılarla ilgili çalışmalarının devam ettiğini bildirerek, "Elbette gözaltılarımız ve yakalamalarımız olacak. Şu anda tahkikat ve soruşturmamız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye\'nin en büyük kokain operasyonu gerçekleşti! Mersin Limanı\'nda 1 ton kokain ele geçirildi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu gerçekleşti! Mersin Limanı'nda 1 ton kokain ele geçirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Emin Alıç: adamlar maske aşı yardımına gelmiş olabilir. Bu senaryoyu duymuştum sanki 81 11 Yanıtla

Advertisement