Son dakika Ticaret Bakanlığı haberleri, Ticaret Bakanlığı son dakika, son dakika Ticaret Bakanlığı

Son Dakika Ticaret Bakanlığı Haberleri

Son dakika Ticaret Bakanlığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ticaret bakanlığı haberleri anında burada.


 • 17:18 GSO, alım heyeti organizasyonu düzenledi GSO, alım heyeti organizasyonu düzenledi

  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından, Ticaret Bakanlığı'nın destekleriyle Ürdün Alım Heyeti Organizasyonu düzenlendi.

 • 14:31 İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde ayaklarını koltuğa uzattı! O görüntüye tepki yağdı İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde ayaklarını koltuğa uzattı! O görüntüye tepki yağdı

  TBMM'de bütçe görüşmeleri devam ederken, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican'ın Ticaret Bakanlığı'nın bütçesinin görüşüldüğü sırada ayağını yanındaki koltuğa uzattığı kare sosyal medyada gündem oldu. Söz konusu görüntü, kullanıcılarının tepkisini çekti.

 • 14:13 Türkiye İnovasyon Haftası, 12-13 Aralık'ta gerçekleştirilecek Türkiye İnovasyon Haftası, 12-13 Aralık'ta gerçekleştirilecek

  Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası, 12-13 Aralık'ta Haliç Kongre Merkezi'nde "İnovasyonun Yeni Yüzyılı" temasıyla gerçekleştirilecek.

 • 00:59 Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • 07.12.2022 07 Ara 22:23 Bakan Kurum: Çöp İthal Etmiyoruz, Ham Madde İthal Ediyoruz Bakan Kurum: Çöp İthal Etmiyoruz, Ham Madde İthal Ediyoruz

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtlarken "Emin olun biz, çevre mevzuatı, uluslararası mevzuatlar dışında ülkemizde insanımıza, doğamıza, sağlığımıza zarar verecek hiçbir maddenin ülkemize girmesine, burada üretilmesine izin vermiyoruz. ‘Çöp ithal ediyorsunuz’ dediniz. Çöp ithal etmiyoruz, ham madde ithal ediyoruz" dedi. Açılan ve kapanan şirketlere ilişkin bilgi veren Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise "2021 yılında 44 bin 414 şirket kapanmış, 149 bin 613 şirket açılmış. 2022 yılının 30 Kasım itibariyle rakamlar; 182 bin 860 şirket kurulmuş, 52 bin 993 şirket kapanmış" diye konuştu.

 • 07.12.2022 07 Ara 21:58 Engin Altay: 6 Yaşındaki Çocuğumuza Yapılan Bir Sapkınlıktır, Ama İlgili Bakanın Sessizliği Bir Felakettir Engin Altay: 6 Yaşındaki Çocuğumuza Yapılan Bir Sapkınlıktır, Ama İlgili Bakanın Sessizliği Bir Felakettir

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu'nda, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesine’ ilişkin, "Pazartesi günü, Türkiye’yi ürperten bir olay yaşandı. 85 milyonun kanını donduran bir olay yaşandı, 6 yaşındaki bir çocuğumuz ile ilgili deyip, burada gerisini bile söylemeyi bile zül sayarım. 25 dakika önce Aile Bakanlığı, bu konuda 3 gün sonra, ‘Davaya müdahil olacağız’ diye bir açıklama ile yetindi. Bu, kabul edilebilir değil. Bu 6 yaşındaki çocuğumuza yapılan bir sapkınlıktır, ama ilgili bakanın sessizliği bir felakettir" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 21:16 Engin Altay'dan Bakan Kurum'a: 'Biz, Sizin Gibi Amerika'dan Emir Almıyoruz, Amerika'ya Secde Etmiyoruz' Engin Altay'dan Bakan Kurum'a: "Biz, Sizin Gibi Amerika'dan Emir Almıyoruz, Amerika'ya Secde Etmiyoruz"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu'nda “Bizim gözümüz hiçbir zaman dışarıda olmadı. Hele hele ithal ekonomi uzmanlarında, ithal iklim ve şehircilik uzmanlarında hiç olmadı” diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a yanıt verdi. Altay, "Bay Kemal kabusunu anlıyorum bunların, Altılı Masa kabusunu da anlıyorum. Yeni bir kabusları oldu; Jeremy Rifkin. Niye taktılar, niye bir panik havasındalar anlamıyorum. Jeremy Rifkin kim? Merkel’e, Çin Devlet Başkanı’na endüstriyel dönüşüm ve sanayi teknolojileri konusunda dünyada kendisini kabul ettirmiş büyük bir deha adeta. Hazreti peygamberimiz der ki Sayın Elitaş, ‘İlim Çin’de de olsa git bul al’. Biz onu yapıyoruz, sizin gibi Amerika’dan emir almıyoruz Sayın Bakan. Biz, Amerika’dan emir almıyoruz, Amerika’ya secde etmiyoruz" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 21:02 Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm, Terörle Mücadele Kadar Önemlidir Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm, Terörle Mücadele Kadar Önemlidir

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde, "Hiç kimse, ‘Depremi merkeze alacağız’ deyip deprem bütçesini kısamaz. Milletin hayatını ilgilendiren bu meseleyi hiçbir şekilde erteleyemez, reklam ve algı faaliyetleriyle deprem gerçeğini gölgeleyemez. Kentsel dönüşüm, emin olun terörle mücadele kadar önemlidir; her türlü siyasetin de her türlü ikbal düşüncesinin de üstündedir, üzerindedir" dedi. Kurum, "Atatürk Havalimanı Millet Bahçemizin karşısına dikilen sözde çevrecilere, maskeli doğaseverlere milletin kürsüsünden ifade etmek isterim ki Türkiye’nin en büyük millet bahçesini; ağaçları, fidanları, gölleriyle 29 Mayıs 2023’te, İstanbul’un kutlu fethinin 570. yıl dönümünde Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açıyoruz" diye konuştu.

 • 07.12.2022 07 Ara 20:46 Bakan Muş: Gürbulak Gümrük Kapısı'nda, Biri 1 Ton 18 Kilo, Diğeri 622 Kilo Olmak Üzere Sıvı Metamfetamin Ele Geçirildi Bakan Muş: Gürbulak Gümrük Kapısı'nda, Biri 1 Ton 18 Kilo, Diğeri 622 Kilo Olmak Üzere Sıvı Metamfetamin Ele Geçirildi

  Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde, gümrüklerde yakalanan uyuşturucu miktarını açıkladı. Muş, “Gürbulak Gümrük Kapısı’nda, biri 1 ton 18 kilo, diğeri 622 kilo olmak üzere sıvı metamfetamin ele geçirilmiştir. Bunlarla ilgili adli soruşturmalar yargı tarafından sürdürülmektedir. Toplama bakıldığında 13,7 ton uyuşturucu, yaklaşık 32 ton uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal, 9 bin 415 ton akaryakıt, 2,5 milyon paket sigara, 21,4 milyon adet sigara kağıdı ve filtresi, 3,4 milyon adet elektronik sigara, 8 bin 550 ton gıda ve yaklaşık 26 bin adet tarihi eser gümrüklerde ele geçirilmiştir ve zehir tacirlerine sınırlarımızda müsaade edilmemiş, geçit verilmemiştir” dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 20:10 Bakan Dönmez: Madencilerimizin Yakınlarına Aylık Bağlanacak ve Kamuda İstihdam Olanağı Sağlanacak Bakan Dönmez: Madencilerimizin Yakınlarına Aylık Bağlanacak ve Kamuda İstihdam Olanağı Sağlanacak

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde, "Amasra maden kazası sonrasında, kazanın her yönüyle araştırılarak sorumluların belirlenmesi için bir yanda adli ve idari süreç devam ederken diğer yandan da TBMM Meclis Araştırması Komisyonu kazayı ele almaktadır. Biz de Bakanlık olarak, söz konusu komisyonun çalışmalarına ilgili kurumlarımız ile her türlü katkıyı sağlıyoruz. Diğer yandan, vefat eden kardeşlerimizin geride kalan yakınlarına da sahip çıkıyor, her türlü maddi ve manevi desteği sağlıyoruz. Bu çerçevede yapılan düzenleme ile madencilerimizin yakınlarına aylık bağlanacak ve kamuda istihdam olanağı sağlanacaktır" dedi. CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve CHP Zonguldak Milletvekilli Deniz Yavuzyılmaz başta olmak üzere CHP'li milletvekilleri, Bakan Dönmez'e, "Yazıklar olsun", "42 madenci için sadece iki cümle mi kuracaksınız" diyerek tepki gösterdi.

 • 07.12.2022 07 Ara 19:07 Murat Çepni: 'Gündüzlerinde Aç Gezilmeyen, Gecelerinde Aç Yatılmayan Özgür, Demokratik, Sosyalist Bir Ülkeyi ve Dünyayı Mutlaka Kuracağız' Murat Çepni: "Gündüzlerinde Aç Gezilmeyen, Gecelerinde Aç Yatılmayan Özgür, Demokratik, Sosyalist Bir Ülkeyi ve Dünyayı Mutlaka Kuracağız"

  HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde; "Biz doğayı, emekçiyi, köylüyü, hayvanı kısaca tüm canlıları koruyan, egemenlik değil eşitlik ilişkisi kuran bir yaşamı kuracağız. Paranın yenmediğini bilerek paraya tapılan soygun düzenini yıkacağız. Gündüzlerinde aç gezilmeyen, gecelerinde aç yatılmayan özgür, demokratik, sosyalist bir ülkeyi ve dünyayı mutlaka kuracağız" diye konuştu.

 • 07.12.2022 07 Ara 18:58 Oya Ersoy: Türkiye, Emperyalist Devletlerin, Tekellerin Çöplüğü Haline Geldi Oya Ersoy: Türkiye, Emperyalist Devletlerin, Tekellerin Çöplüğü Haline Geldi

  HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, AKP iktidarının izlediği çevre politikasını eleştirerek, “İçinde plastik ve tehlikeli atık maddelerinin bulunduğu atıkların ithal edilmesine ve asbestli gemilerin ülkeye girmesine izin verdiniz. Türkiye, emperyalist devletlerin, tekellerin çöplüğü haline geldi. 2022 yılına geldiğimizde durum şudur: Türkiye’yi Çevresel Performans Endeksi’nde 180 ülke arasında 172’nci sıraya, ekosistem canlılığında 176’ncı sıraya, iklim krizinin azaltılmasında 166’ncı sıraya yerleştirdiniz” dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 18:41 Erol Katırcıoğlu: Bu Kadar Tekelleşmiş Bir Sanayi Olduğu Sürece Bu Ekonomide Makro İktisat Politikaları İstendiği Gibi Yürümez Erol Katırcıoğlu: Bu Kadar Tekelleşmiş Bir Sanayi Olduğu Sürece Bu Ekonomide Makro İktisat Politikaları İstendiği Gibi Yürümez

  HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, AKP iktidarının yeni ekonomi politikasını eleştirerek, “Bu kadar tekelleşmiş bir sanayileşme düzeyi olduğu sürece bu ekonomide makro iktisat politikaları istendiği gibi yürümez ve istediğiniz sonuçları vermez. Nitekim hükümetin bu yöndeki adımlarının gerçekleşmeyeceğini söyleyebilirim” dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 18:27 Serpil Kemalbay: Bu Bütçe, Halkın İhtiyaçları İçin Değil, Erdoğan'ın Bekası; Ekonomik, Politik Tercihleri İçin Hazırlanmıştır Serpil Kemalbay: Bu Bütçe, Halkın İhtiyaçları İçin Değil, Erdoğan'ın Bekası; Ekonomik, Politik Tercihleri İçin Hazırlanmıştır

  HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde söz alarak, "Bütçe paketinin biraz yanına yaklaştığınızda, kesik bir ölüm kokusu, karın gurultusu, acı ve keder görüyoruz. Bu bütçe, halkın ihtiyaçları için değil, Erdoğan’ın bekası; ekonomik, politik tercihleri için hazırlanmıştır. Savaşa, ranta, yandaşa kaynak ayırma bütçesidir" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 17:47 Ali Kenanoğlu: 'Akkuyu Nükleer Santrali'ne İhtiyaç Yok, Sinop'takine Hiç Yok' Ali Kenanoğlu: "Akkuyu Nükleer Santrali'ne İhtiyaç Yok, Sinop'takine Hiç Yok"

  HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda; "Türkiye bir AVM cenneti. Tüm Türkiye’deki konutların tükettiği elektrikten daha fazla elektrik buralarda tüketiliyor. Yeter ki bu israfı ortadan kaldırın... Eğer siz dağıtım şirketlerine olan denetimi yerine getirseniz, dağıtım şirketleri kendi görevlerini yerine getirse, elektriğin alıp iletilmesindeki kaçaklar ortadan kaldırılsa yüzde 10’un üzerinde tasarruf sağlıyorsunuz. Ve bu tasarruf, Akkuyu Nükleer Santrali’nin tam faaliyetinde elde edeceğiniz elektriğe denk gelen bir şey. Yani Akkuyu Nükleer Santrali’ne ihtiyaç yok. Sinop’takine hiç yok" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 16:26 AK Parti'li Çelik: Sözel şiddet Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve bu noktalara kadar geldi AK Parti'li Çelik: Sözel şiddet Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve bu noktalara kadar geldi

  AK Parti'li Çelik: Sözel şiddet Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve bu noktalara kadar geldiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dün TBMM'deki bütçe görüşmelerinde İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'la...

 • 07.12.2022 07 Ara 16:09 BiTıklaİhracat Programı tanıtıldı (1) BiTıklaİhracat Programı tanıtıldı (1)

  Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle Amazon Türkiye, TOBB ETÜ, PwC Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle hayata geçirilen, Türkiye'de online satış ve e-ihracat alanında KOBİ ve girişimcileri desteklemeyi...

 • 07.12.2022 07 Ara 16:01 AK Parti'li Çelik: Sözel şiddet Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve bu noktalara kadar geldi AK Parti'li Çelik: Sözel şiddet Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve bu noktalara kadar geldi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dün TBMM'deki bütçe görüşmelerinde İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'la ilgili disiplin süreci başlatılıp başlatılmayacağına ilişkin, "Bununla ilgili bir değerlendirmemiz yok.

 • 07.12.2022 07 Ara 15:55 Erhan Usta: '2002'de Yüzde 6,4 Büyüme 600 Milyon Dolarlık Açıkla Yapıldı… Yüzde 5'lik Büyüme İçin 50 Milyar Doların Üzerinde Açık Veriyorsunuz' Erhan Usta: "2002'de Yüzde 6,4 Büyüme 600 Milyon Dolarlık Açıkla Yapıldı… Yüzde 5'lik Büyüme İçin 50 Milyar Doların Üzerinde Açık Veriyorsunuz"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu’nda; iktidarın büyüme stratejisini eleştirerek, “Devraldığınız Türkiye’de, 2002 yılında yüzde 6,4 büyüme vardı. Bu ne ile yapıldı? Sadece 600 milyon dolarlık cari açıkla yapıldı. 1 milyar dolar bile değildi. Milli gelirin yüzde 0,3’ydü. Büyümenin yıl sonunda yüzde 5 olacağını söylüyor hükümet. Ama ortaya konulan açık 50 milyar doların üzerinde. Devraldığınız Türkiye bugünkünden daha fazla büyümeyi 1 milyar doların altında bir rakam ile yaparken, siz yüzde 5’lik büyüme için 50 milyar doların üzerinde bir açık veriyorsunuz” diye konuştu.

 • 07.12.2022 07 Ara 15:53 Ekonomistler, Hükümetin Zincir Marketlerle İlgili Son Hamlesini Değerlendirdi: 'Hoş Geldin Kontrollü Piyasa Ekonomisi' Ekonomistler, Hükümetin Zincir Marketlerle İlgili Son Hamlesini Değerlendirdi: "Hoş Geldin Kontrollü Piyasa Ekonomisi"

  Şube sayısı 200’ün üzerinde olan gıda zincir mağazaları, satışa sundukları ürünler ve şubelerine ilişkin verileri Ticaret Bakanlığı’nca belirlenen sisteme aktarmakla yükümlü kılındı. Ekonomistler, bu gelişmeyi "kontrollü ekonomiye" geçiş ve "algı operasyonu" olarak nitelendirdi. Eski Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşcu, “Hoş geldin güdümlü piyasa ekonomisi, hoş geldin kontrollü piyasa ekonomisi... Serbest piyasa şartlarından uzaklaşılıp sabit fiyat sistemine geçilmesi bazı marketleri kaliteyi düşürmeye itebilir. Hatta bazı marketlerde bazı tüketim malları da bulunamayabilir” dedi. Ekonomist Devrim Zelyut, "AKP algı operasyonlarıyla günü kurtarmaya çalışıyor" derken, ekonomist Yağız Kutay Işık da “Türkiye'de iktidar serbest piyasayı kendi arzularına göre yorumladığı dönemler zaman zaman oldu. Zincir marketlerle ilgili alınan karar da aslında bunun bir örneği” değerlendirmesini yaptı.

 • 07.12.2022 07 Ara 15:46 Engin Altay'dan AKP'lilere 'Hamburger' Yanıtı: 'Genel Başkan'ımız Hamburger Yedi. 'Katil' Dedikleri ile Kanka Olmadı' Engin Altay'dan AKP'lilere 'Hamburger' Yanıtı: "Genel Başkan'ımız Hamburger Yedi. 'Katil' Dedikleri ile Kanka Olmadı"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretinde hamburger yemesini eleştiren AKP Düzce Milletvekili Fahri Çakır’a, “Genel Başkan’ımız, hamburger yedi… Keşke siz de hamburger yeseniz de bu ayıpları işlemeseniz. ‘Katil’ dedikleri ile kanka olmadı. Hamburger yedi. 15 Temmuz’un finansörü şerefsizlerle iki elini tutarak sıkışmadı, yeniden dost olmadı. Bunda bir huy var; ‘Katil’ diyor, sonra kanka oluyor. ‘15 Temmuz’un finansörü’ diyor, sonra dost oluyor. ABD’ye icazete gidenler belli” diye yanıt verdi.

 • 07.12.2022 07 Ara 15:17 İyi Partili Yaşar: Dünyanın Hiçbir Yerinde 'Biz İktidara Geldik, Yoksul Sayısını Artırdık' Diye Övünen İktidar Tanımıyorum İyi Partili Yaşar: Dünyanın Hiçbir Yerinde 'Biz İktidara Geldik, Yoksul Sayısını Artırdık' Diye Övünen İktidar Tanımıyorum

  İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM Genel Kurulu’nda; yurttaşlara verilen enerji desteklerinden bahsederek, “AK Parti iktidara geldiği gün söylediği şuydu, ‘Biz 2 milyon 300 bin aileye destek veriyoruz.’ Bugün geldiği rakam itibariyle 6 milyon küsür aileye destek veriyorsunuz. Bunun anlamı nedir, 2 milyondan 6 milyona yoksul sayısı arttı. Dünyanın hiçbir yerinde ‘Biz iktidara geldik, yoksul sayısını artırdık’ diye övünen iktidar tanımıyorum” dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:59 TBMM Genel Kurulu'nda Konuşma Sırası AKP'lilere Geçince İyi Parti Milletvekilleri Salonu Terk Etti TBMM Genel Kurulu'nda Konuşma Sırası AKP'lilere Geçince İyi Parti Milletvekilleri Salonu Terk Etti

  TBMM'de 2023 yılı bütçe görüşmeleri sürüyor. Dün Genel Kurul'da AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atarak yaralanmasına neden olması üzerine bugün İYİ Parti milletvekilleri protesto eylemi yaptı. Görüşmelerde konuşma sırası AKP Grubu'na geçince İYİ Parti milletvekilleri ayağa kalkarak Genel Kurul salonunu terk etti. AKP İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, "Dün maalesef bu yüce çatı altında hiç istemediğimiz olaylar oldu" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:47 Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu: Türk Tipi Başkanlık Sistemi, Türk Tipi Ekonomik Model, Bu Ülkeye 80 Darbesinden Daha Fazla Zarar Vermiş Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu: Türk Tipi Başkanlık Sistemi, Türk Tipi Ekonomik Model, Bu Ülkeye 80 Darbesinden Daha Fazla Zarar Vermiş

  CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, "IMF'in verilerine göre Türkiye'nin dünya ekonomisindeki payı, darbenin yapıldığı 1980'de yüzde 0,86 idi. Bu oran, 2013'te yüzde 1,24'e çıktı, başkanlık sistemine geçtiğimiz 2018 yılında ise yüzde 0,91'e düştü. Bugün ne biliyor musunuz? 0,67. Yani getirdiğiniz Türk tipi başkanlık sistemi, Türk tipi ekonomik model, bu ülkeye 80 darbesinden daha fazla zarar vermiş. Şimdi bir kere daha soruyorum; kim haklı çıktı? Ne yazık ki üzülerek söylüyorum; bir kere daha biz haklı çıktık" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:46 AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meclis'teki görüntülerle ilgili açıklama AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meclis'teki görüntülerle ilgili açıklama

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik," Şiddet hiçbirimizin arzu etmeyeceği bir şey. Bu üslup bozulması Kılıçdaroğlu'nun konuşması ile başladı.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:23 Orhan Sümer: 'İntihar Eden Onlarca Esnafımızın Vebali Ticaret Bakanlığı ve 20 Yıllık AKP İktidarının Sırtındadır' Orhan Sümer: "İntihar Eden Onlarca Esnafımızın Vebali Ticaret Bakanlığı ve 20 Yıllık AKP İktidarının Sırtındadır"

  CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, TBMM Genel Kurulu'nda; "Bu yılın ilk yedi ayında borcundan dolayı elektriği kesilen abone sayısı yaklaşık 237 bin civarındadır. Son bir yılda, meskenlere uygulanan elektrik tarifesi yaklaşık 2 kat, sanayi tarifesi ise 5 kat artmıştır" dedi. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "CHP olarak Cumhuriyetimizin 2'nci yüzyılında ülkemizi 4.0 endüstri devriminin takipçisi ve tüketicisi değil, geliştiricisi ve üreticisi yapmaya kararlıyız" diye konuştu. CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer ise "Yıllarca çalıştırdıkları dükkanları iflas ettirdiği, ticari hayatlarını sona erdirdiği, borç yükü altında çıkar yol bulamadıkları için intihar eden onlarca esnafımızın vebali Ticaret Bakanlığı ve 20 yıllık AKP iktidarının sırtındadır" eleştirisini yaptı.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:15 Müzeyyen Şevkin'den Bakan Kurum'a: 'Deprem Vergisi İçin 75 Milyar Dolar Topladınız Sayın Bakan, Önleme Dönük Ne Yaptınız? 75 Milyar Doların Hesabını... Müzeyyen Şevkin'den Bakan Kurum'a: "Deprem Vergisi İçin 75 Milyar Dolar Topladınız Sayın Bakan, Önleme Dönük Ne Yaptınız? 75 Milyar Doların Hesabını...

  CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, TBMM Genel Kurulu'nda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'u, "Olası bir depremi haykırıyor bilim insanları. Milyonlarca insan yaşamını kaybedecek, ekonomi çökecek. Buna ilişkin ne yazık ki önlem değil, sadece beton lobilerine hizmet ediyorsunuz. Deprem vergisi için 75 milyar dolar topladınız Sayın Bakan, önleme dönük ne yaptınız? Buradan bir kez daha haykırıyoruz; 75 milyar doların hesabını çatır çatır soracağız" sözleriyle eleştirdi. CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ise "Her yıl en az 500-600 bin yeni konut ihtiyacı olan bir ülkede 2 sene sonra, 5 sene sonra bitecek 500 bin konut projesinin bugünkü kira fiyatlarını durdurduğunu iddia etmek, zehirli bir propagandadan başka bir şey değildir. Zaten AK Parti de zehirli bir propaganda makinesinden başka bir şey değildir" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:04 İYİ Parti'den TBMM'de 'yumruklu kavga' tepkisi! Bütçe görüşmelerinde TBMM Genel Kurulu'nu terk ettiler İYİ Parti'den TBMM'de "yumruklu kavga" tepkisi! Bütçe görüşmelerinde TBMM Genel Kurulu'nu terk ettiler

  İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan saldırı sonrası aldıkları kararı, "AK Parti'nin kamuoyu vicdanını tatmin edici bir karar almaması durumunda, AK Parti grubunun konuşmaları esnasında İYİ Parti grubu olarak genel kurulda bulunmayacağız" diyerek açıkladı. Dervişoğlu'nun açıklamasının ardından İYİ Partili milletvekilleri, AK Partili vekillerin konuşması sırasında salonu terk etti.

 • 07.12.2022 07 Ara 13:48 Ednan Arslan: 'Santrali Yapan, Cebine Yaklaşık 100 Milyar Doları Koyacak Olan Rusya, Radyoaktif Atıkları Bertaraf Etmek Zorunda Kalan Türkiye; Ama... Ednan Arslan: "Santrali Yapan, Cebine Yaklaşık 100 Milyar Doları Koyacak Olan Rusya, Radyoaktif Atıkları Bertaraf Etmek Zorunda Kalan Türkiye; Ama...

  CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde; "İktidar uzun zamandan beri muhalefeti yerli ve milli olmamakla itham ediyor. Şimdi bu kürsüden kim yerli, kim milli sizlere tek tek anlatacağım... Santrali yapan Rusya, işleten Rusya, sahibi olan Rusya, cebine yaklaşık olarak 100 milyar doları koyacak olan Rusya, radyoaktif atıkları bertaraf etmek zorunda kalan Türkiye; ama yerli ve milli olmayan muhalefet. Şimdi buradan bir kez daha soruyorum, bu projenin neresi yerlidir, neresi millidir?" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 13:29 İYİ Parti'li vekiller, bütçe görüşmelerinde Genel Kurul'u terk etti İYİ Parti'li vekiller, bütçe görüşmelerinde Genel Kurul'u terk etti

  TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri devam ederken, İYİ Parti'li milletvekilleri, AK Parti'li vekillerin konuşması sırasında salonu terk etti.

 • 07.12.2022 07 Ara 12:49 Deniz Yavuzyılmaz: 'Enerji Bakanı'na Soruyorum; İstifa Etmesi İçin Bir Maden Faciasında En Az Kaç İşçinin Ölmesi Gerekiyor?' Deniz Yavuzyılmaz: "Enerji Bakanı'na Soruyorum; İstifa Etmesi İçin Bir Maden Faciasında En Az Kaç İşçinin Ölmesi Gerekiyor?"

  CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde; Amasra maden faciasıyla ilgili Sayıştay raporları, ifade tutanakları ve bilirkişi raporlarına dikkat çekerek "Bunun adı cinayettir. Enerji Bakanı’na soruyorum; istifa etmesi için bir maden faciasında en az kaç işçinin ölmesi gerekiyor? 50, 100, 500, bin… Kaç madenci? AK Parti milletvekilleri size soruyorum; kaç madencinin canı bir AK Partili bakanın istifası eder? Güya Meclis’te bir araştırma komisyonu kuruldu, başına aritmetik çoğunlukla Taner Yıldız getirildi. Taner Yıldız, eski Enerji Bakanı. Döneminde 6 büyük maden faciası, ardından yüzlerce can kaybı var" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 12:34 Emine Gülizar Emecan'dan 'Kkm' Eleştirisi: 'Merkez Bankası Başkanı, Meclis'i Bilgilendirme Görevini Yapamadığı ve Bilgi Gizlediği İçin Ne Kadar... Emine Gülizar Emecan'dan "Kkm" Eleştirisi: "Merkez Bankası Başkanı, Meclis'i Bilgilendirme Görevini Yapamadığı ve Bilgi Gizlediği İçin Ne Kadar...

  CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde; "Kasım 2021’de dolar kuru patlayınca Türk milletinin sırtına Kur Korumalı Mevduat yükünü yüklediniz. Hazine bütçeden hesap sahiplerine 91,6 milyar TL ödedi. Merkez Bankası Başkanı, Meclis’i bilgilendirme görevini yapamadığı ve bilgi gizlediği için Merkez Bankası’ndan ne kadar ödendiğini henüz öğrenemedik" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 10:12 MHP'nin BİM CEO'su Galip Aykaç'a tepkisinin ardı arkası kesilmiyor: Gerekirse kooperatif usulü marketler açarız MHP'nin BİM CEO'su Galip Aykaç'a tepkisinin ardı arkası kesilmiyor: Gerekirse kooperatif usulü marketler açarız

  Devlet Bahçeli'nin FETÖ suçlamasına verdiği yanıtla MHP kanadının büyük tepkisine maruz kalan BİM CEO'su Galip Aykaç'a yönelik çıkışlar sürüyor. Kırıkkale'nin Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yaptığı açıklamada, "Biz Sayın Devlet Bahçeli'nin emrindeyiz. Gerekirse ilerleyen zamanlarda Yahşihan Belediyesi olarak kooperatif usulü marketler açıp, girdisini çıktısını kontrol edip, uygun fiyatta ürünler satmak üzere gerekli işlemi yaparız" ifadesini kullandı.

 • 07.12.2022 07 Ara 08:55 Zincir marketler, ürün ve şube verilerini Ticaret Bakanlığının belirlediği sisteme aktaracak Zincir marketler, ürün ve şube verilerini Ticaret Bakanlığının belirlediği sisteme aktaracak

  Gıda perakende sektöründe hızlı tüketim mallarının satışıyla iştigal eden ve şube sayısı 200'den fazla olan zincir mağazalar, satışa sundukları ürünler ile şubelerine ilişkin verileri Ticaret Bakanlığınca belirlenen sisteme aktaracak.

 • 07.12.2022 07 Ara 00:17 Vatandaşlar fiyat karşılaştırması yapabilecek! Zincir marketlere yönelik yeni kural Resmi Gazete'de yayımlandı Vatandaşlar fiyat karşılaştırması yapabilecek! Zincir marketlere yönelik yeni kural Resmi Gazete'de yayımlandı

  Zincir marketlere yönelik Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre zincir marketler satışa sundukları ürünler ile şubelerine ilişkin verileri bakanlıkça belirlenen sisteme aktarmakla yükümlü olacak. Bu veriler kamuoyu ile paylaşılacak ve tüketicinin fiyat karşılaştırması yapabilmesine imkan sağlanacak.

 • 07.12.2022 07 Ara 00:09 Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de

  Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • 06.12.2022 06 Ara 16:17 Türkiye, İsrail'e ihracatını 12 milyar dolara çıkarmayı hedefleniyor Türkiye, İsrail'e ihracatını 12 milyar dolara çıkarmayı hedefleniyor

  Türkiye, İsrail'e ihracatını 12 milyar dolara çıkarmayı hedefleniyor İsrail'in en büyük 60 alım firmasından temsilciler İstanbul'da ikili görüşme gerçekleştirdi TİM Başkanı Gültepe: "Karşılıklı 'kazan-kazan' ilkesi çerçevesinde ilişkilerimizi çok daha ileriye taşıyabiliriz" "Önümüzdeki 5...

 • 06.12.2022 06 Ara 15:16 Rusya yaptırımları: Türkiye enerji üssü olur mu? Rusya yaptırımları: Türkiye enerji üssü olur mu?

  Rusya yaptırımları: Türkiye enerji üssü olur mu? Bazı uzmanlara göre Batı'nın Rusya yaptırımları Türkiye'yi bir enerji üssü haline getirebilir.

 • 06.12.2022 06 Ara 14:34 Çin İkinci El Otomobil İhracatını Artırdı Çin İkinci El Otomobil İhracatını Artırdı

  BEİJİNG, 6 Aralık (Xinhua) -- Çin Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan bir açıklamaya göre Liaoning, Fujian ve Sichuan'ın da aralarında olduğu 14 bölgeye daha ikinci el otomobil ihracat yapma izni verildi.

 • 05.12.2022 05 Ara 17:00 Türkiye İnovasyon Haftası için kayıtlar devam ediyor Türkiye İnovasyon Haftası için kayıtlar devam ediyor

  Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 12-13 Aralık tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde "İnovasyonun Yeni Yüzyılı" teması ile 9. kez düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası için online kayıtlar devam ediyor.

 • 05.12.2022 05 Ara 15:40 TBMM'de başlayan bütçe görüşmelerine damga vuran olay! Fuat Oktay konuşurken AK Parti sıraları bomboş kaldı TBMM'de başlayan bütçe görüşmelerine damga vuran olay! Fuat Oktay konuşurken AK Parti sıraları bomboş kaldı

  TBMM Genel Kurulunda kesintisiz 12 gün devam edecek 2023 yılı bütçe görüşmeleri bugün başladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşma esnasında AK Parti sıralarındaki katılım azlığı dikkatlerden kaçmazken, fotoğrafları CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medyadan paylaştı. Tanal, "Dört dönemdir parlamentodayım. AK Parti milletvekilleri bu yılki bütçe görüşmelerine en az katıldıkları, heyecansız süreci izliyoruz. Sıralar boş" dedi.

 • 05.12.2022 05 Ara 14:10 Başkan Büyükkılıç: 'Kayseri'mize yol göstermek yetiyor' Başkan Büyükkılıç: "Kayseri'mize yol göstermek yetiyor"

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı.

 • 05.12.2022 05 Ara 13:15 Bakan Muş: Kapıkule'de 442,7 kilo uyuşturucu ele geçirildi Bakan Muş: Kapıkule'de 442,7 kilo uyuşturucu ele geçirildi

  TİCARET Bakanı Mehmet Muş, Kapıkule Sınır Kapısı'nda gümrük muhafaza ekiplerince düzenlenen operasyonda 442,7 kilo uyuşturucu ele geçirildiğini duyurdu.

 • 05.12.2022 05 Ara 13:05 'Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli' tanıtıldı "Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli" tanıtıldı

  Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, "Prefinansman modeli ile desteklerimizin etkinliği çok daha fazla artacak.

 • 05.12.2022 05 Ara 07:43 Meclis'in en hareketli iki haftası bugün başlıyor! 2023 bütçeleri masaya yatırılacak Meclis'in en hareketli iki haftası bugün başlıyor! 2023 bütçeleri masaya yatırılacak

  TBMM Genel Kurulunda kesintisiz 12 gün devam edecek 2023 yılı bütçe maratonu bugün itibariyle başlıyor. Bu hafta Meclis ve 15 bakanlığın bütçesi masaya yatırılacak. Yarın Adalet Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, çarşamba günü ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın bütçeleri görüşülecek.

 • 04.12.2022 04 Ara 21:22 Fırsatçı restoranların oyununu vatandaşlar ifşa etti! Meğer bu yöntemle kendilerini üst sıralara çıkarıyorlarmış Fırsatçı restoranların oyununu vatandaşlar ifşa etti! Meğer bu yöntemle kendilerini üst sıralara çıkarıyorlarmış

  Bir yemek sipariş uygulamasında yapılan yeni güncelleme sonrası yemek siparişi yapan kullanıcıların ne sipariş ettiği gözükmeye başladı. Bu durumu fırsat bilen bazı restoranlar ise kendilerinden su sipariş ederek restoranlarına tam puan vermeye başladı.

 • 03.12.2022 03 Ara 11:13 Sarp ve Habur Gümrük kapıları ile Antalya Havalimanı'nda elektronik sigara operasyonu Sarp ve Habur Gümrük kapıları ile Antalya Havalimanı'nda elektronik sigara operasyonu

  Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Sarp ve Habur Gümrük kapıları ile Antalya Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonlarda 905 adet elektronik sigara aksam ve parçasıyla, 6 bin 400 paket elektronik sigara tütünü ele geçirildi.

 • 03.12.2022 03 Ara 11:11 Efsane' indirimler mercek altında Efsane' indirimler mercek altında

  TİCARET Bakanlığı, Türkiye'de kasım ayında 'efsane cuma', 'şahane kasım', 'şahane cuma' gibi sloganlar kullanılarak gerçekleştirilen indirim kampanyalarını mercek altına aldı.

 • 02.12.2022 02 Ara 19:57 İstanbul merkezli 16 ildeki gümrük operasyonunda 40 zanlı yakalandı İstanbul merkezli 16 ildeki gümrük operasyonunda 40 zanlı yakalandı

  İstanbul merkezli 16 ilde düzenlenen operasyonda, "hayali ihracat yöntemiyle kaçakçılık", "rüşvet" ve "resmi belgede sahtecilik" suçlarına karıştıkları belirlenen, gümrük memuru, gümrük müşaviri ve firma sahiplerinin bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.

 • 02.12.2022 02 Ara 18:36 CHP Çorum Milletvekili Köse: Valilikte Olan Belgeyi Yok Sayıyorlar CHP Çorum Milletvekili Köse: Valilikte Olan Belgeyi Yok Sayıyorlar

  CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Valiliği kayıtlarında olan evrakın yok sayıldığını iddia etti. Köse, Çorum’un Sungurlu ilçesinde OSB’de yapılan barut fabrikasıyla ilgili tahsis edilen alanda yapılan imar değişikliğine itiraz olduğu halde, askıya çıkıldığını ve valilik kayıtlarında olan evrakın yok sayıldığını söyledi.

Advertisement