Türkiye ve Romanya Folklor Ekipleri El Ele Halay Çekti - Son Dakika

Türkiye ve Romanya Folklor Ekipleri El Ele Halay Çekti

Türkiye ve Romanya Folklor ekipleri el ele halay çektiİSTANBUL - Ataşehir'de Türkiye ve Romanya ilişkilerinin 140. yılı muhteşem bir dans gösterisi ile kutlandı.

Türkiye ve Romanya Folklor ekipleri el ele halay çekti

İSTANBUL - Ataşehir'de Türkiye ve Romanya ilişkilerinin 140. yılı muhteşem bir dans gösterisi ile kutlandı.

Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Dimitrie Cantemir Rumen Kültür Merkezi işbirliğiyle uzun süre unutulmayacak bir dans gösterisi hazırlandı.

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi'ndeki dans gösterisinde Ataşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Izvoare Dobrogene/ Dobruca Pınarları Folklor Topluluğu sahne aldı.

Köstence İl Kültür Merkezi, "Teodor T. Burada"da faaliyet gösteren Izvoare Dobrogene/ Dobruca Pınarları Folklor Topluluğu gerek Dobruca gerekse Romanya'nın çeşitli bölgelerinin etno-folklorik özelliklerini taşıyan danslardan oluşan bir gösteri yaptı. Etkinlikte aynı zamanda ulusal ve uluslararası birçok etkinlikte ve yarışmada yer alıp ödüller kazanan Ataşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da Trabzon Yöresi oyunlarıyla yer aldı.

Gece sonunda Izvoare Dobrogene/ Dobruca Pınarları Folklor Topluluğu ile Ataşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da Trabzon Yöresi Folklor ekibi birlikte halay çektiler.

Konuşma yapan Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan: "Bizim ülkemiz Yurtta Sulh Cihanda Sulh diyen büyük bir önderin liderliğinde gelişen onun öngörüleriyle gelişen bir ülke. O yüzden biz bütün ülkelerin hem bağımsızlıklarına saygı duyarız hem de onlarla her zaman dostça, kardeşçe yaşamayı amaç edininiz. Bu akşam muhteşem gösterileriniz ile bizi onurlandırdınız. Bizlere misafir oldunuz. Biz de ilçemizde sizleri ağırlamaktan hem belediyemiz adına hem de ilçe halkımız adına gurur duydu ki mutluluk duyduk hepinize teşekkür ediyoruz" dedi.

Türkiye ve Romanya Folklor Ekipleri El Ele Halay Çekti

YORUMLAR

Son Dakika

Ozan Güven'in Babil dizisindeki durumu belli oldu Sivas'ta 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması ertelendi Muharrem İnce'nin "Elinde Maraş'ın Çorum'un kanı bulunan" dediği kişi: Yaşar Okuyan Dilara Türüt, "Burası kurtlar sofrası" diyerek MasterChef Türkiye'den çekildi İstanbul'da maganda, kadın sürücüye ve aracına saldırdı Tartıştıkları madde bağımlısı genci tinerle ateşe verdiler Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 üniversiteye rektör ataması yaptı Ünlü şarkıcı Ece Seçkin'in TikTok'taki dansı 8.2 milyar kez izlendi Rusya'nın "Aşıyı bulduk" açıklamasının ardından DSÖ'den dikkat çeken sözler: Daha fazla aşı adayına ihtiyacımız var Acun Ilıcalı, Gençlerbirliği'nden iki oyuncuyu satın aldığı takımına transfer etmek için kolları sıvadı Bayraktar AKINCI TİHA'nın ikinci prototipi ilk uçuş testini başarıyla tamamladı Üniversiteli Gizem'i katleden zanlının ilk ifadesi ortaya çıktı: Çocukları göstermediği için öldürdüm Rus profesör, tescil edilen koronavirüs aşının tüm kontrolleri yapılmadığı gerekçesiyle görevinden istifa etti Doğu Akdeniz'deki Yunanistan-Fransa ortak tatbikatına ABD'den ilk yorum: Endişe duyuyoruz Bonservisinin geç yatırılması nedeniyle transferi gerçekleşmeyen Kaan Ayhan'a Galatasaray yine kancayı taktı