Türksat'ın desteğiyle "Oyun Geliştirme Yarışması" düzenlenecek - Son Dakika

Türksat'ın desteğiyle "Oyun Geliştirme Yarışması" düzenlenecek

15.05.2020 12:18
Türksat'ın desteğiyle

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ve ODTÜ Teknokent AŞ iş birliğiyle düzenlenen "Oyun Geliştirme Yarışması", Türksat'ın iletişim sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ve ODTÜ Teknokent AŞ iş birliğiyle düzenlenen "Oyun Geliştirme Yarışması", Türksat'ın iletişim sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Türksat AŞ'den yapılan açıklamaya göre, yarışmaya 31 Mayıs'a kadar başvuru yapılabilecek.

Kovid-19 salgınının yarattığı olumsuz şartlar altında yazılım ve oyun yazılımı geliştirme kapasitesine sahip kişi, kurum ve şirketleri üretim ortamına çekmek amacıyla düzenlenen yarışmayla aynı zamanda Ankara'ya ait bir değer olan oyun sektörünün tanıtımı ve bu sektörün eğitim alanına katkı sağlaması hedefleniyor.

Yarışmada dereceye gireceklere verilecek çeşitli ödüllerin yanı sıra Türksat Özel Ödülü kapsamında 3 kişiye kampanyalı Türksat analog Kablo TV hizmeti ile 100 Mbps akıllı sınırsız internet hizmeti hediye edilecek. Yarışma, Türksat YouTube ve Türksat tanıtım kanalından canlı olarak yayınlanacak. Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve gelişmeler, www.oyunla.biz.tr web adresinden takip edilebilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Türksat'ın desteğiyle 'Oyun Geliştirme Yarışması' düzenlenecek - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Son Dakika: Türk gemisindeki hukuk dışı aramayla ilgili AB, Almanya ve İtalya büyükelçilerine nota verildi Bülent Arınç'tan "AK Parti'den istifa edecek misiniz?" sorusuna net yanıt: Neden istifa edeyim? Eski Fenerbahçeli Max Kruse, gol attığı Köln maçında rekorun kıyısından döndü Galatasaray oyunu rakip kaleye yıktı! Art arda pozisyonlardan sonuç gelmedi İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler Türk gemisine yapılan baskınla ilgili Cihat Yaycı'dan bomba yorum: AB Zirvesi öncesi karşı koz elde etmeye kalktılar ancak başaramadılar