Türküler Çanakkale Şehitleri İçin Söylendi - Son Dakika

Türküler Çanakkale Şehitleri İçin Söylendi

Türküler Çanakkale Şehitleri İçin Söylendi
Son Güncelleme: 14.03.2015 10:22

Çanakkale Zaferinin 100. Yılı nedeniyle verilen konserde, şehitlerimiz için yakılan türküler seslendirildi. Gözyaşları şehitler için aktı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Savaşlarının 100.yıldönümü dolayısıyla yıllarca unutulmayacak bir konsere imza attı. KBB Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu, "Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı kutlamaları ve Kahramanlık Türküleri" konulu bir konser verdi. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ücretsiz konserde, bu topraklar için canlarını hiç çekinmeden feda eden şehitlerimiz için yakılan türküler seslendirildi.

GÖZYAŞLARI ŞEHİTLER İÇİN AKTI

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere gebzeliler büyük ilgi gösterdi. Koroyu, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği eğitmeni Nuray Polat yönetti. İki bölümden oluşacak olan konserin ilk bölümünde, KBB Türk Halk Müziği Korosu; Çanakkale destanını anlatan en güzel türküleri seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise şef Nuray Polat, Çanakkale kahramanları için yakılan türküleri okudu. Türküleri dinleyen vatandaşlar gözyaşlarını tutamayarak, duygusal anlar yaşadı.

ÇİÇEKLER TAKDİM EDİLDİ

Konserin sonunda Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Sorumlusu Ufuk Eser, THM Korosu şefi Nuray Polat'a çiçek vererek, başarılı konser için kutladı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türküler Çanakkale Şehitleri İçin Söylendi - Son Dakika


Advertisement