Tutuklu Paşaların Eşlerinden Yargıtay Kararına Tepki - Son Dakika

Tutuklu Paşaların Eşlerinden Yargıtay Kararına Tepki

09.10.2013 16:53
Tutuklu Paşaların Eşlerinden Yargıtay Kararına Tepki, System.String[]

Balyoz Darbe Planı davasında Yargıtay'ın kararı onamasına, Silivri'de tutuklu emekli generallerin yakınları tepki gösterdi.

“Balyoz Darbe Planı”na ilişkin davada Yargıtay’ın sanıkların çoğu yönünden kararı onamasına, Silivri'de tutuklu bulunan emekli generallerin yakınları tepki gösterdi. Silivri Cezaevi'nde tutuklu sanıklarla görüşen paşa eşleri, "Hiç kimse üzülmesin. Paşalar aldığı cezalarla gurur duyuyorlar, hepsi içeride dimdikler" dedi.Balyoz davasında Yargıtay'ın kararlarının açıklanması ardından Silivri'de tutuklu bulunan paşaların eşleri de cezaevine akın etti. Tutuklu komutanları eşleri, cezeaevi çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Hiçkimse üzülmesin, paşalar aldığı cezalarla gurur duyuyorlar, hepsi içeride dimdikler" diyen komutan eşleri, "Hukuk olan bir ülkede bu dava baştan bilinebilir mi? Ama biz eşlerimizin bu suçlara mahkum edileceğini biliyorduk. Çünkü bu siyasi bir dava. Biz böyle ileri demokrasi istemiyoruz. Bizim işlerimiz suçsuz biz onların arkasındayız. Başlarımız dimdik çıkıyoruz sadece çok kızgınız asla üzgün değiliz" diyerek karar tepki gösterdi. Eşi Emekli Tümamiral Fikret Güneş'in mektubunu okuyan Manolya Güneş ise, "Bugün yargıtay tarafından verilen bu kararlar, bugüne kadar uğradığımız haksızlıkların devamından başka bir şey değildir. İşlenmeyen bir suçta suçlu da olamayacağına göre bu davada tüm sanıklar beraat etmeden adaletin yerine gelmesi mümkün değildir. Halkımızın bu karanlık dönemde aydınlığa çıkacağı yolu bulacağına inanıyorum. Aydınlık bir Türkiye'de özgürlük dolu günler için omuz omuza mücadeleye devam diyorum" dedi. Emekli Tümgeneral İhsan Balabanlı'nın meajını okuyan Berrin Balabanlı ise, "Vatanın birlik ve bütünlüğü için canlarını veren kahramanlarımızın yanında verilen bu kararın sözü bile edilemez. Siyasi kararın benim için hiçbir önemi yoktur, reddediyorum. Varlığım Türk varlığına armağan olsun" ifadelerini kullandı.

VOLKAN KAYALAR

Tutuklu Paşaların Eşlerinden Yargıtay Kararına Tepki

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tutuklu Paşaların Eşlerinden Yargıtay Kararına Tepki - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı İki otomobil çarpıştı, ortalık can pazarına döndü: 3 ölü, 4 yaralı 2 bin yıllık tarihi olan 'ölümsüzlük mantarı' Düzce'de üretildi Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı