Son Dakika Haberleri: Tuzla'da Kimyasal Koku Soruşturmasında Biri Mühendis 8 Kişi Gözaltına Alındı-arşiv

Tuzla'da Kimyasal Koku Soruşturmasında Biri Mühendis 8 Kişi Gözaltına Alındı-arşiv

3 gün önce

Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHATuzla'da çok sayıda kişinin etkilendiği kimyasal kokuya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında biri mühendis 8 kişi gözaltına alındı.

Haber: Yüksel KOÇ/ İstanbul DHA

Tuzla'da çok sayıda kişinin etkilendiği kimyasal kokuya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında biri mühendis 8 kişi gözaltına alındı.

Tuzla'da 25 Aralık 2017 tarihinde meydana gelen ve çok sayıda kişinin etkilendiği kimyasal kokuya ilişkin, "Kasten yaralama" ve "Çevreyi kasten kirletme" suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, kanalizasyona kimyasal madde attıkları tespit edilen 4 vidanjör şoförü, 3 şirket sahibi ve bir mühendis gözaltına alındı. Mühendisin, "Kamu görevlisine suçu bildirmeme" suçundan gözaltına alındığı öğrenildi.

Şüphelilerin emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

1 AY ÖNCE DE DÖKMÜŞLER

Kimyasal kokuya neden olan maddeyi kanalizasyona dökerek 97 kişinin etkilenmesine neden oldukları tespit edilen 4 vidanjörün, 25 Aralık 2017 tarihinden bir ay önce de aynı yere kimyasal madde döktükleri belirlendi.Dolar 4,53 Lira ile Tarihi Rekorunu Yeniledi Anbean Kamerada! Taksiciler, 4 Yolcunun Bulunduğu UBER'in Önünü Kesip Yumruklarla Saldırdı

İstanbul Boğazı'nda Vapur Seferleri Yeniden Açıldı Yönetmelik Yürürlüğe Girdi! Silüeti Bozana Neşter Vurulacak