Twitter'da askıya alınan hesaplar yeniden aktif edilecek - Son Dakika

Twitter'da askıya alınan hesaplar yeniden aktif edilecek

25.11.2022 13:56

İş insanı Elon Musk'ın satın aldığı sosyal medya platformu Twitter'da askıya alınan hesaplardan yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olanlar gelecek haftadan itibaren yeniden aktif edilecek. Musk, konuya ilişkin, "Halk konuştu. Halkın sesi, Tanrı'nın sesi. Af gelecek hafta başlıyor" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter'dan yaptığı açıklamada, daha önce kapatılan hesapların durumuna açıklık getirdi.

"AF GELECEK HAFTA BAŞLIYOR"

Paylaşımında Musk, kapatılan Twitter hesaplarının gelecek haftadan itibaren açılacağını vurgulayarak "Halk konuştu. Halkın sesi, Tanrı'nın sesi. Af gelecek hafta başlıyor." mesajını paylaştı.

ANKETTE YÜZDE 72,4 "EVET" DEDİ

Musk, çarşamba günü başlattığı bir ankette, "Twitter, yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olmaları koşuluyla, askıya alınan hesaplara genel bir af teklif etmeli mi?" diye sormuştu. Ankete katılan toplam 3,1 milyon kişinin yüzde 72,4'ü evet cevabı verirken yüzde 27,6'sı ise hayır oyu kullanmıştı.

TRUMP'IN DA HESABI YENİDEN AÇILDI

Musk'ın devralmasının ardından Twitter, aralarında Eski ABD Başkanı Donald Trump, kongre üyesi Marjorie Taylor Greene ve rapçi Kanye West'in bulunduğu daha önce kapatılan bazı Twitter hesapları kullanıma açmıştı. Twitter, 6 Ocak 2021'deki Kongre baskınının ardından 9 Ocak 2021'de eski ABD Başkanı Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Elon Musk'tan Twitter kullanıcılarına uyarı: Spam/dolandırıcı hesapları temizlediği için takipçi sayınızın düştüğünü görebilirsiniz Elon Musk'tan Twitter kullanıcılarına uyarı: Spam/dolandırıcı hesapları temizlediği için takipçi sayınızın düştüğünü görebilirsiniz AB, Musk'ı Twitter'daki dezenformasyon konusunda uyardı AB, Musk'ı Twitter'daki dezenformasyon konusunda uyardı Musk'a yeni şok! Twitter, Avrupa'da yasaklanabilir Musk'a yeni şok! Twitter, Avrupa'da yasaklanabilir

Son Dakika Güncel Twitter'da askıya alınan hesaplar yeniden aktif edilecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement