"Oğlunda cin var" diyerek 11 bin lira dolandırdılar - Son Dakika

"Oğlunda cin var" diyerek 11 bin lira dolandırdılar

31.01.2021 22:59

Afyonkarahisar'da psikolojik rahatsızlıkları olan oğlunu bir kliniğe yatıran baba, tanıştığı üfürükçülerden medet umdu. Üfürükçüler, "Oğlunun cinleri var" diyerek çaresiz babadan 11 bin lira para aldı. Parayı komşularından borç alan baba "Denize düşen yılana sarılırmış, parayı da komşulardan aldım. Nasıl ödeyeceğim bilmiyorum" dedi.

Şuhut ilçesinde uzun süredir psikolojik sorunları olan oğlu Uğur K.'yı tedavi için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne götüren baba Salim K., iddiaya göre burada tedavi için başka bir servise gelen ve isminin sadece Niyazi olarak bildiği şahıs ile tanıştı. Baba Salim K., şahısla bir süre konuşarak oğlunun hastalığından bahsedince Niyazi isimli şahıs baba Salim K.'ya, Yaşar S., isimli biri ile tanıştıracağını, onun kendisine yardımcı olacağını söyledi.

HASTALIK HAKKINDA BİLGİLER ALDI

Salim K., bunun üzerine Yaşar S., ile telefon üzerinden irtibata geçti. Yaşar S., Salim K.'nın oğlunun hastalığı hakkında bazı bilgiler aldıktan sonra kendisini birkaç gün içinde arayacağını söyledi. Telefon görüşmesinin üzerinden 3 gün geçtikten sonra Yaşar S., Salim K.'yı tekrar arayarak 6 bin lirası peşin 3 bin lirası ise çocuk iyileştikten sonra verilmek üzere anlaştı.

'Oğlunda cin var' diyerek 11 bin lira dolandırdılar

3 BİN LİRA DAHA İSTEDİ

Salim K., şahsın söylediği 6 bin lirayı çevresindeki insanlardan borç para bularak Yaşar S.'nin söylediği ve sonrasında Perihan U., isimli kadına ait olduğu anlaşılan banka hesabına yatırdı.

Yaşar S., Salim K.'ya oğlunun hastalığındaki cinlerin fazla olduğunu ve bu yüzden tedavinin uzun süreceğini, malzeme alınacağını söyleyip 3 bin lira daha istedi. Salim K., ise o kadar parasının olmadığını söyleyip aynı hesaba 2 bin 500 TL daha yatırdı. İddiaya göre, Yaşar S., bir süre sonra Salim K.'yı bir kez daha telefon ile arayıp sözde hocanın Şuhut ilçesine geleceğini ancak uçak bileti parası ve yol parası lazım olduğunu söyleyerek parça parça 2 bin 500 TL daha para yatırmasını istedi.

DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Bunlara da inanan Salim K., yine aynı hesap numarasına belirtilen rakamları yatırarak beklemeye başladı. Bir süre sonra Yaşar S., ve üfürükçüden haber çıkmayınca Salim K., dolandırıldığını anlayarak şahıslar hakkında şikayetçi oldu. Salim K.'nın şikayeti üzerine Antalya Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılırken, sonrasında ise mahkeme olaya yetkisizlik kararı vererek dosyayı Afyonkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk etti. Salim K., şimdi dosyanın Afyonkarahisar'da görülmeye başlamasını bekliyor.

"DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIRMIŞ"

Olayın ardından nasıl dolandırıldığını anlatan Salim K., "Denize düşen yılana sarılırmış. Çocuğumun rahatsızlığından dolayı oğlumu Afyon Devlet Hastanesi'nde psikolojik bölümüne yatırdım. Orada bize dediler 'Sandıklılı bir arkadaşın hastası varmış, iyi olmuş'. Bunlar 1 hafta sonra bize numarasını verdiler. Biz de orayı aradık Yaşar S., diye bir arkadaşla temasa geçtik biz. Yaşar S., bana dedi ki 'ben hoca ile görüşeyim gerekli şeylerle ilgili bize yardımcı olur.' Daha sonra Yaşar S., beni arayarak 'ben hoca ile görüştüm bir miktar para istiyor. Bunu verirsen hoca ilgilenecek. 21 günde iyi olacağını' söyledi. Bizden 6 bin lira para istedi biz de 6 bin lirayı yatırdık daha sonra bizi tekrar aradı 'bize bu para yetmiyor 5 bin lira daha yatıracaksın' dediler. Biz de düşündük taşındık ve sağa sola danışarak zaten paramız yoktu, benimde işim yok çalışamıyorum. Komşulardan altın aldık altınları biz bir buçuk milyara bozdurduk. Komşular şu anda borç olarak aldığımız altınları geri istiyorlar gücüm yok alamıyorum" dedi.

Varını yoğunu dolandırıcılara kaptıran Salim K., şimdi borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Salim K.'nın oğlu Uğur K.'nın ise hastanede gördüğü tedavi sonrası durumunun iyiye gittiği belirtildi.

'Oğlunda cin var' diyerek 11 bin lira dolandırdılar
 Oğlunda cin var diyerek 11 bin lira dolandırdılar

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 'Oğlunda cin var' diyerek 11 bin lira dolandırdılar - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Şanlıurfa'da düşük olan aşılama Valiliği harekete geçirdi! Gençlere hediye dağıtılacak 16:53 Şanlıurfa'da düşük olan aşılama Valiliği harekete geçirdi! Gençlere hediye dağıtılacak Böyle nikah töreni görülmedi! Gelin ve damat istedi, korona tedavisi gören belediye başkanı kırmadı 16:37 Böyle nikah töreni görülmedi! Gelin ve damat istedi, korona tedavisi gören belediye başkanı kırmadı Son Dakika: Selden etkilenen yerler afet bölgesi ilan ediliyor 16:24 Son Dakika: Selden etkilenen yerler afet bölgesi ilan ediliyor
Oyuncu Emine Ün ve kız kardeşi Duygu'nun benzerliği sosyal medyada ilgi odağı oldu 15:53 Oyuncu Emine Ün ve kız kardeşi Duygu'nun benzerliği sosyal medyada ilgi odağı oldu Beşiktaş'ın gizli kahramanı Sergen Yalçın'ın erkek kardeşi, Ghezzal'ın alternatifini Fransa'da buldu 15:17 Beşiktaş'ın gizli kahramanı Sergen Yalçın'ın erkek kardeşi, Ghezzal'ın alternatifini Fransa'da buldu Tunus'ta hükümet feshedildi, halk soluğu sokaklarda aldı! Darbeyi organize eden ülkeden gelen kutlama mesajları dikkat çekti 14:51 Tunus'ta hükümet feshedildi, halk soluğu sokaklarda aldı! Darbeyi organize eden ülkeden gelen kutlama mesajları dikkat çekti
Kurbanlık koyunun peşinden giden tıp öğrencisi Onur Eker'in otopsi raporu çıktı: Vücudunda çok sayıda arı iğnesi var 14:36 Kurbanlık koyunun peşinden giden tıp öğrencisi Onur Eker'in otopsi raporu çıktı: Vücudunda çok sayıda arı iğnesi var Rooney'in evlilik hayatı tehlikede! Cinsel partideki fotoğrafları dışarıya sızdırıldı 13:52 Rooney'in evlilik hayatı tehlikede! Cinsel partideki fotoğrafları dışarıya sızdırıldı
Advertisement