Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı - Son Dakika

Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

22.07.2014 22:26
Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

Polonya Devlet Başkanı Komorowski: "Yolcu uçağının düşmesi, NATO'nun doğu kanadında savunmasını güçlendirme ihtiyacını kuvvetlendiriyor"

Polonya Devlet Başkanı Bronislaw Komorowski, Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağının Ukrayna'da düşmesinin, NATO'nun doğu kanadında savunmasını güçlendirme ihtiyacını kuvvetlendirdiğini söyledi.

Komorowski, uçağın düşürülmesini "terörist bir eylem" olarak nitelendirerek, bu olayın, orta ve doğu Avrupa ülkelerini, savunmalarını artırmalarının yollarını bulma konusunda harekete geçirmesi gerektiğini belirtti.

Orta ve doğu Avrupa'daki sekiz ülkenin devlet başkanlarıyla görüşmesinin ardından basına açıklama yapan Komorowski, liderlere, savunma bütçelerini artırmaları çağrısında da bulundu.

Ukrayna'nın doğusunda ordu ile ayrılıkçılar arasında çatışmaların sürdüğü bölgede 17 Temmuz 2014'te düşen yolcu uçağının, 298 yolcu ve mürettebatından kurtulan olmamıştı. ABD yönetimi, uçağın Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki bölgede, karadan havaya ateşlenen füzelerle düşürüldüğünü açıklamıştı. - Ankara

Son Dakika | 75. Cannes Film Festivali, Ukrayna-Rusya savaşı gölgesinde başlıyor Son Dakika | 75. Cannes Film Festivali, Ukrayna-Rusya savaşı gölgesinde başlıyor Son dakika gündem: Ukrayna: Lviv'deki askeri unsura saldırı düzenlendi Son dakika gündem: Ukrayna: Lviv'deki askeri unsura saldırı düzenlendi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı - Son Dakika


Advertisement