Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden tepki var: İsrail savaş istiyor - Son Dakika

Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden tepki var: İsrail savaş istiyor

11.05.2021 12:13

İsrail'in Kudüs'ün doğusunda Filistinlilere yönelik uyguladığı zulüm başta Müslüman ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde tepki görmeye devam ediyor. Son olarak Uluslararası Siyonizm Karşıtı Yahudiler Örgütü, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki insanlık dışı uygulamalarına tepki gösterdi. Neturei Karta olarak bilinen Örgütün Sözcüsü Haham Dovid Feldman, İsrail'in bilerek savaş çıkarmak istediğini belirterek, tüm bu yaşananların İsrail'in siyonist planlarından kaynaklı olduğunu söyledi.

İsrail polisinin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesi ile başlayan gerginlik savaşa dönüştü. Hamas'ın Kudüs'e gerçekleştirdiği roketli saldırılara hava saldırısıyla yanıt veren İsrail, Gazze'de sivilleri hedef aldı. İsrail'in zalimce yaptığı saldırılarda 9'u çocuk 24 sivil can verdi, 103 yaralı var.

Filistinlilere İsrail tarafından yapılan insanlık dışı uygulamalar devam ederken, İsrail hükümeti ve İsrail polisine dünyanın dört bir yanından tepkiler sürüyor. Mescid-i Aksa'da devam eden olaylara son tepki gösteren Uluslararası Siyonizm Karşıtı Yahudiler Örgütü oldu. Neturei Karta olarak bilinen Örgütün Sözcüsü Haham Dovid Feldman, olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail'in yaptıklarının yeni olmadığını ve 70 yıldan bu yana devam ettiğini hatırlattı. Feldman, İsrail'in delice yaklaşımlarına şaşırmamak gerektiğini belirterek, "Ne yazık ki bu, 70 yıldır devam eden olaylarla aynı kalıba sahip ve çok özdeş. Bu insanların bu şekilde kabul edilemez delice yaklaşımlarına kimse şaşmamalı" dedi.

"AMAÇLARI İNSANLARI EVLERİNDEN ATMAK"

İsrail'in Siyonist hareketinin kendisinden başka hiçbiri gücü tanımadığını söyleyen Feldman, "Bu Siyonist hareket, kendilerinden önceki hiçbir şeyi tanımıyor. Bu yüzden tüm bunlar oluyor. İşte bu nedenle Şeyh Cerrah'ta talihsiz bir durum ortaya çıkıyor, insanları evlerinden atmak istiyorlar. Aynısı geçmişte Filistin halkının evlerini yıktıklarında da oldu. Bunu, her zaman tekrar tekrar görüyoruz. Filistin halkı (onlara göre) sanki resmen yokmuş gibi, asla var olmadı" diye konuştu.

"SAVAŞA İHTİYAÇ DUYUYORLAR"

İsrail'in bilerek Filistin'in uç noktalarına dokunduğunu ve savaşa ihtiyacı olduğunu aktaran Feldman, "Maalesef on yıllardır gördüğümüz şu ki İsrail Siyonist hareketinin Filistin halkına karşı savaşını meşrulaştırmak için kendisine saldırılmasına ihtiyaç duyuyor. Şimdi neden Filistinlilerin tepkisini çekecek bu Şeyh Cerrah olayını ortaya çıkardıklarına şaşmamak gerek. Buna getireceğim tek açıklama Siyonist hareketin savaşa ihtiyacı olduğudur. Var olmak ve Yahudi halkından sempati kazanmak için savaşa ihtiyaçları var. Yahudilere, 'Bakın, tehlikedeyiz, Filistinliler bizim için tehdit' diyebilmek için savaşa ihtiyaçları var" dedi.

"FİLİSTİN HALKINA YAPILAN YANLIŞ"

Feldman, bugüne kadar Filistin halkına yapılanın çok yanlış olduğunu dile getirerek, "Bu işin kökenine inmeye, restorasyona, şimdiye kadar yapılan bütün yanlışları düzeltmeye ihtiyacımız var. Ne yazık ki bu düzeltilmediği ve yanlışlar tanınmadığı sürece, maalesef hiçbir yere gidemeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"NEW YORK VE WASHİNGTON'DA PROTESTOLARA KATILACAĞIZ"

İsrail baskılarına karşı bu hafta New York ve Washington'da düzenlenecek çeşitli protestolara katılacaklarını aktaran Feldman, "Filistin'in ezilen halkını desteklemek ve bu işgali durdurmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya, en azından insanları olup bitenlerin farkına varması, olanların yanlış olduğunu anlamaları için eğitmeye hazırız" sözlerini kullandı.

"SİSTEMATİK ŞEKİLDE SANSÜRLENİYORUZ"

Feldman, İsrail yanlısı güçlerin karşıt sesleri bastırmak için çabaladıklarının ve kendilerine ait sosyal medya hesaplarını kapattırdıklarının altını çizerek, "Bu her zaman oluyor, sesimiz yok sayılıyor ve ana akım medyada sistematik olarak sansürleniyoruz. On yıllardır buna alıştık." diye konuştu.

İsrail'i ve politikalarını eleştirmenin de "Yahudi karşıtlığı" olmadığını vurgulayan Feldman, "Her türlü adaleti ihlal ettiği için İsrail'i eleştirdiğimizi söylemekten gurur duyuyoruz." ifadesini kullandı.

Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden tepki var: İsrail savaş istiyor
İsrail, hava saldırısıyla Gazze'yi vurdu: Hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e yükseldi

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden tepki var: İsrail savaş istiyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (26)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Beşiktaş'a söz veren Diego Costa, Arap kulübünden gelen astronomik teklifi reddetti 15:30 Beşiktaş'a söz veren Diego Costa, Arap kulübünden gelen astronomik teklifi reddetti İYİ Partili Lütfü Türkkan'a ait kaçak çiftlik tahliye ediliyor 15:29 İYİ Partili Lütfü Türkkan'a ait kaçak çiftlik tahliye ediliyor Türk vatandaşları, eski tip kimlik kartıyla KKTC'ye gidemiyor! Uygulama 30 Haziran itibarıyla başlayacak 15:23 Türk vatandaşları, eski tip kimlik kartıyla KKTC'ye gidemiyor! Uygulama 30 Haziran itibarıyla başlayacak
Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam? 14:51 Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam? Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! 14:43 Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! "Döner Kardeşler" davasında örgüt liderlerinin 60 yıla kadar hapsi istendi Ünlü yönetmen Uluç Bayraktar evlendi! Törene Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni imajı damga vurdu 14:25 Ünlü yönetmen Uluç Bayraktar evlendi! Törene Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni imajı damga vurdu
Milan ile yollarını ayıran Hakan Çalhanoğlu, ezeli rakip Inter'e transfer olacak 14:21 Milan ile yollarını ayıran Hakan Çalhanoğlu, ezeli rakip Inter'e transfer olacak Şenol Güneş'in İsviçre maçının ardından yaptığı açıklamalara basın mensupları tepki gösterdi 13:56 Şenol Güneş'in İsviçre maçının ardından yaptığı açıklamalara basın mensupları tepki gösterdi
Advertisement