Son Dakika Haberleri: Ünlü Dizinin Yayınlanmamış Bölümlerini Çaldı, İstediği Fidye Dudak Uçuklattı

Ünlü Dizinin Yayınlanmamış Bölümlerini Çaldı, İstediği Fidye Dudak Uçuklattı

2 yıl önce

İran ordusu adına çalışan bir bilgisayar korsanı, ünlü dizi Game of Thrones'un henüz yayınlanmamış bölümlerini çalıp karşılığında 6 milyar dolar talep etti.

İranlı bir hacker, ünlü dizi Game of Thrones'un önümüzdeki sene yayınlanacak olan bölümlerinin senaryosunu çaldı. Adamın fidye amacıyla, 6 milyar dolar gibi inanılmaz bir rakam talep ettiği açıklandı.

TÜM KANALI HACKLEMİŞ

Skote Vahshat olarak bilinen hackerın, ABD'nin en büyük kanallarından biri olan HBO'yu tümüyle hacklediği öğrenildi. Manhattan'daki savcılık ofisi, hackerın yakalanıp yakalanmadığı ile ilgili bir bilgi vermedi.

ORDU ADINA ÇALIŞIYOR

İranlı adamın, İran ordusu adına çalışan, bazı askeri ve nükleer yazılım sistemlerini ve İsrail'e ait internet altyapısını çökermekle görevli Behzad Mesri olduğu düşünülüyor. İddianamede ayrıca hackerın, Ballers, Curb Your Enthusiasm ve The Deuce gibi başka dizilerin henüz yayınlanmamış bölümlerini de ele geçirdiği belirtildi.

KANAL 250 BİN DOLAR TEKLİF ETMİŞ

Game of Thrones dizisinin son sezonunda bazı bölümlerin yayınlanmadan internete sızdırılmasının da bu olayla bağlantılı olduğu söyleniyor. İddialara göre HBO bilgisayar korsanına 250 bin dolar ödeme yapmaya razı olmuş.


YORUMLAR


İntihar Etmek İçin Çatıya Çıkan Kişi, 109 Suçtan Aranıyormuş 15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı

Vatandaşa Kötü Haber! Aç-Kapa Cezaları Zamlandı