Son Dakika Haberleri: Sosyal Fayda Zirvesi'ne Konuşmacı Olarak Katılan Halit Ergenç "Sona Doğru Yaklaşıyoruz" Dedi

Sosyal Fayda Zirvesi'ne Konuşmacı Olarak Katılan Halit Ergenç "Sona Doğru Yaklaşıyoruz" Dedi

28 gün önce

Sosyal Fayda Zirvesi'ne ünlü oyuncular Halit Ergenç, Serenay Sarıkaya, Gökçe Bahadır ve Mert Fırat konuşmacı olarak katıldı. Halit Ergenç, yaklaşan tehlikeye vurgu yaparak "Cehalete mahkûmuz. Dünyanın sonuna doğru hızla yaklaşıyoruz" dedi.

Ünlü oyuncular Halit Ergenç, Serenay Sarıkaya, Gökçe Bahadır ve Mert Fırat Sosyal Fayda Zirvesi'nde bir araya geldi. Uzun süredir ekranlarda görünmeyen Ergenç, Ergenç, "Cehalete mahkûmuz. Dünyanın sonuna doğru hızla yaklaşıyoruz" dedi.

"TÜKETİM ÇILGINLIĞI İÇİNDEYİZ"

Konuşmaya katılan isimlerden biri olan Halit Ergenç Dünyayı kurtarabilecek son nesil olduğumuzu söyledi. Oyuncu, "Hayvanlara, insanlara ve en önemlisi kendimize kötü davranıyoruz. İnanılmaz bir tüketim çılgınlığı içindeyiz. Evrenin tüm bilgisine sahipken, bir yandan da cehalete mahkûmuz. Sona doğru büyük bir hızla yaklaşıyoruz" dedi.

"DOĞA AŞIĞIYIM"

Doğa aşığı olduğunu dile getiren Serenay Sarıkaya ise, "Doğada olduğum zaman kendimi daha yaratıcı ve verimli hissediyorum. İhtiyacımız olan her şeyi oradan alıyoruz ama geri vermeyi bilmiyoruz. Biz onu üzmez, incitmez ve katletmezsek, doğanın da bize kat kat fazlasını vereceğine inanıyorum" ifadesini kullandı.

MERT FIRAT'TAN TAKDİR TOPLAYAN HAREKET

İhtiyaç Haritası projesi ile sosyal sorumluluk projelerine imza atan Mert Fırat, Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu İyi Niyet Elçisi projesi için, "İhtiyaç Haritası ilk kez 2015'teki 'Sosyal Fayda Zirvesi'nde duyurulmuştu. Londra, Cenevre ve Zürih'i ziyaret ettik. Globalde de yapmak istediklerimizi anlattık" sözleriyle projeyi geliştireceklerini vurguladı.

"BENİM GÜCÜM, HAYAL GÜCÜM"

Sosyal Ben Vakfı Gönüllü Elçisi Gökçe Bahadır ise, "Yola, 'Benim gücüm, hayal gücüm' mottosuyla çıktık. Büyüdükçe hayal kurmayı unutuyoruz. Derneğin yapmak istedikleriyle, benim yapmak istediklerim birbiriyle çok örtüşüyordu. Günümüzün minikleri, geleceğin başarılı yetişkinleri" diye konuştu.

Ünlü Oyuncu Serenay Sarıkaya, Bornozlu Fotoğrafını Takipçileriyle Paylaştı

Oyuncu Güven Hokna, Gökçe Bahadır'ın Kayıp Şehir'deki Rolünün Altından Kalkamadığını Söyledi

Mert Fırat ve İdil Fırat Çifti, Dünyaevine Girdi! Düğünden İlk Paylaşımlar Gökçe Bahadır'dan Geldi


YORUMLAR


İçerde Dizisinin Final Yapmasıyla İşsiz Kalan Oyuncu Sedat Payas Yaşadığı Zorlukları Anlattı ABD'li Üst Düzey Yetkili: ABD'de Halkbank'a Açılmış Dava Yok

Ünlü İş Adamı Ali Rıza Gültekin, Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti