Unutulmaz Türküler, Latin Cazla Buluşuyor - Son Dakika

Unutulmaz Türküler, Latin Cazla Buluşuyor

4 yıl önce

Mihriban Aviral, yeni albümü "CanJazzım Türküler İlk Nefes" ile müzikseverlerle buluşuyor.

Unutulmaz Türküler, Latin Cazla Buluşuyor, System.String[]

Mihriban Aviral, yeni albümü "CanJazzım Türküler İlk Nefes" ile müzikseverlerle buluşuyor.


Yapılan açıklamaya göre, kendi topraklarının öz kültürüne ait zengin ezgileri, evrensel formda yeniden düzenleyerek dünyaya tanıtmayı amaçlayan flüt sanatçısı Mihriban Aviral, yeni albümünde, "Tabancamın Sapını Gülle Donatacağım" ve " Çayeli'nden Öteye" isimli türküleri büyük bir özenle Latin caz formunda yeniden düzenledi.


Flütüyle türkülere can veren Aviral, yeni albümünün orkestra ve flüte uyarlamaları için Grammy Müzik Ödüllü sanatçı Nestor Torres ile çalıştı.


Türkiye'de bugüne kadar hiç gerçekleştirilmemiş olan "Latin caz" tarzında solo flüt çalan sanatçı, seslendirdiği eserlerde kesintisiz ve yoğun bir performans sergiliyor.


Aviral, yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli festival ve organizasyonlarda Latin caz konserleri veriyor.


Uzun yıllar Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında görev yaptıktan sonra Latin caz müziğine yönelen Mihriban Aviral, müziğin evrensel diliyle kültürler arası bağlar kurmayı amaçlıyor.


Sanatçı, Türk kültürünü dünya toplumlarına "evrensel müzik dili" anlatmayı hedefliyor.
Son Dakika

Şarkıcı Hadise'nin spor kıyafetleriyle verdiği pozlara beğeni yağdı
Son Dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu,İspanya'nın tıbbi malzemelerine el konulduğu iddialarını yalanladı Sosyal mesafeye uymayanlar bir kez daha düşünün! Bakan Soylu kesilen cezayı paylaştı