Unutulmaz Türküler, Latin Cazla Buluşuyor - Son Dakika

Unutulmaz Türküler, Latin Cazla Buluşuyor

28.09.2016 14:44
Unutulmaz Türküler, Latin Cazla Buluşuyor, System.String[]

Mihriban Aviral, yeni albümü "CanJazzım Türküler İlk Nefes" ile müzikseverlerle buluşuyor.

Mihriban Aviral, yeni albümü "CanJazzım Türküler İlk Nefes" ile müzikseverlerle buluşuyor.

Yapılan açıklamaya göre, kendi topraklarının öz kültürüne ait zengin ezgileri, evrensel formda yeniden düzenleyerek dünyaya tanıtmayı amaçlayan flüt sanatçısı Mihriban Aviral, yeni albümünde, "Tabancamın Sapını Gülle Donatacağım" ve " Çayeli'nden Öteye" isimli türküleri büyük bir özenle Latin caz formunda yeniden düzenledi.

Flütüyle türkülere can veren Aviral, yeni albümünün orkestra ve flüte uyarlamaları için Grammy Müzik Ödüllü sanatçı Nestor Torres ile çalıştı.

Türkiye'de bugüne kadar hiç gerçekleştirilmemiş olan "Latin caz" tarzında solo flüt çalan sanatçı, seslendirdiği eserlerde kesintisiz ve yoğun bir performans sergiliyor.

Aviral, yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli festival ve organizasyonlarda Latin caz konserleri veriyor.

Uzun yıllar Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında görev yaptıktan sonra Latin caz müziğine yönelen Mihriban Aviral, müziğin evrensel diliyle kültürler arası bağlar kurmayı amaçlıyor.

Sanatçı, Türk kültürünü dünya toplumlarına "evrensel müzik dili" anlatmayı hedefliyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Unutulmaz Türküler, Latin Cazla Buluşuyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı