Son Dakika Haberleri: Usta Oyuncu Ayberk Atilla Kansere Yakalandı

Usta Oyuncu Ayberk Atilla Kansere Yakalandı

10 ay önce

Ekranların ve tiyatro sahnelerinin en sevilen isimlerinden usta oyuncu Ayberk Atilla mesane kanserine yakalandı.

Ünlü oyuncu Ayberk Atilla çağımızın hastalığı kansere yakalandı. Mesane kanseri tedavisi gören Ayberk Atilla, hastanede müşahede altına alındı.

TÜRKİYE ONU BİR DEMET TİYATRO İLE TANIDI

Türkiye, Ayberk Atilla ismini ilk olarak  Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı  Bir Demet Tiyatro ile tanıdı. Daha sonra birçok tiyatro ve dizi projesinde yer alan usta oyuncu,  Türkiye'nin en sevilen isimlerinden biri oldu.


AYBERK ATİLLA KİMDİR?

18  Eylül 1946 tarihinde  İstanbul'da doğan Ayberk Atilla, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan sanatçı, sanat hayatına 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda başladı. Sırasıyla  Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare,  Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro  İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre aranın ardından yeniden tiyatroya dönerek, BKM Oyuncuları kadrosuna katıldı. Son olarak reyting rekortmeni dizieler Seksenler ve Kiralık Aşk'ta oynadı.Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi
Bakan Gül, Doğruladı! ABD, Tutuklu Konsolosluk Çalışanı Metin Topuz'un Telefonunu İstedi