Üzüm ailesi avukatı: "Suçlunun yakalanması an meselesi" - Son Dakika

Üzüm ailesi avukatı: "Suçlunun yakalanması an meselesi"

26.09.2019 11:35
Üzüm ailesi avukatı:

Kayseri'de bir trafik kazası sonucu Üzüm ailesinden 7 kişinin ölümüne, 2 kişinin yaralanmasına neden olan ve Gürcistan'a kaçtığı tespit edilen, 548 gündür firari sanık hakkında çıkarılan yurt dışı yakalama kararı, Üzüm ailesini memnun etti.

Kayseri'de bir trafik kazası sonucu Üzüm ailesinden 7 kişinin ölümüne, 2 kişinin yaralanmasına neden olan ve Gürcistan'a kaçtığı tespit edilen, 548 gündür firari sanık hakkında çıkarılan yurt dışı yakalama kararı, Üzüm ailesini memnun etti. Şikayetçi Üzüm ailesinin avukatı, "Suçlunun yakalanması an meselesidir" dedi.

25 Mart 2018'de gece yarısı meydana gelen trafik kazasında Üzüm ailesinden 7 kişinin ölümüne neden olduğu iddia edilen ve olaydan 2 gün sonra Gürcistan'a kaçan firari sanık Adnan Özdemir hakkında, yargılandığı Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yurt dışı yakalama kararı çıkarıldı.

"En üst yakalama, arama sistemi devreye girmiştir"

Duruşma sonrası Adalet Sarayı önünde gazetecilere açıklama yapan şikayetçi Üzüm ailesinin avukatı Seyit Halil Yüzgeç, "Yapılan yargılama sonrası çabalarımızın karşılığını bulduk. 7 kişinin katili olan, elini kolunu sallayarak Gürcistan'a giden, bildiğimiz kadarıyla hayatına orada devam eden o kişi ile ilgili yurt dışında yakalama kararı çıkarıldı. Bize bu süreçte destek olan, konuyu meclise taşıyan vekillerimize, Adalet Bakanlığı'na ve hukukun gerçek temsilcileri mahkememize ve mahkeme başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bize göre en üst yakalama, arama sistemi devreye girmiştir. Suçlunun yakalanması an meselesidir. İnşallah bundan sonra rahat gezemeyecek" diye konuştu.

Hayatını kaybedenlerden Mehmet Üzüm'ün kardeşi Ahmet Üzüm ise devletin adaletine güvendiklerini, devletin sonuna kadar peşinde olacağına inandıklarını söyledi.

"Ciğerlerimize hançer saplanıyor"

Hayatını kaybedenlerin amca çocukları olan Rüştü Üzüm de, "İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya da gerekli alakayı gösterdiği için teşekkür ediyoruz. Devletimiz gereğini yapacak. Her mahkemenin ertelenmesinde, her defasında gelip gitmemizde ciğerlerimize hançer saplanıyor" dedi.

Mahkeme heyeti, firari sanık Adnan Özdemir hakkında yurt dışı yakalama kararı vermiş, duruşmayı Ocak 2020'ye ertelemişti. - KAYSERİ

Üzüm ailesi avukatı: Suçlunun yakalanması an meselesi
Üzüm ailesi avukatı: Suçlunun yakalanması an meselesi

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Üzüm ailesi avukatı: 'Suçlunun yakalanması an meselesi' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Rıdvan Dilmen, Mesut Özil üzerinden Vitor Pereira'ya yüklendi: İyi niyetli değil 00:52 Rıdvan Dilmen, Mesut Özil üzerinden Vitor Pereira'ya yüklendi: İyi niyetli değil PSG'de kriz patlak verdi! Dünya, oyundan alınan Messi'nin tepkisini konuşuyor 23:40 PSG'de kriz patlak verdi! Dünya, oyundan alınan Messi'nin tepkisini konuşuyor Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu 23:13 Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu
İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir 22:53 İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı 21:43 İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı Çelik, Buket Saygı'ya mesaj atan Kadir İnanır hakkında konuştu: Sevgilimi tacizden hüküm giyen biri 21:35 Çelik, Buket Saygı'ya mesaj atan Kadir İnanır hakkında konuştu: Sevgilimi tacizden hüküm giyen biri
Eski Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan faiz kararı öncesi sürpriz paylaşım! Kavcıoğlu'na imalı mesaj 18:49 Eski Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan faiz kararı öncesi sürpriz paylaşım! Kavcıoğlu'na imalı mesaj Ebru'dan makyajsız paylaşım! 46 yaşındaki şarkıcı takipçilerini doğal haliyle büyüledi 15:57 Ebru'dan makyajsız paylaşım! 46 yaşındaki şarkıcı takipçilerini doğal haliyle büyüledi
Advertisement