Vali Şahin'den Kabotaj Bayramı Mesajı - Son Dakika

Vali Şahin'den Kabotaj Bayramı Mesajı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şahin'den Kabotaj Bayramı Mesajı, System.String[]

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında 1926'da kabul edilerek yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Milli Mücadele'nin sonrasında kazanılan bağımsızlık ve hakimiyetin, karasularda da ilan edildiğini belirtti.

Böylece 8 bin kilometreyi aşkın sahil şeridine ve iki önemli boğaza sahip, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkede, zaten sağlam ve kadim bir geleneğe sahip olan Türk denizciliğinin, mühim bir sektör haline gelip canlandığını, büyük limanlar açıldığını, ülkenin dünya ile ticaret bağlantısının kurulduğunu, modern tersaneler ve gemiler inşa edildiğini ve bunların neticesinde de ülke ekonomisine çok ciddi bir katkı sağlandığını kaydetti.

Şahin, ülkenin bu zengin potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilerek, dünya deniz taşımacılığındaki payının arttırılmasını temenni ettiğini vurgulayarak, "Çaka Bey, Turgut Reis, Piri Reis, Oruç Reis, Barbaros Hayreddin Paşa, Kılıç Ali Paşa, Seydi Ali Reis gibi büyük denizcilerimiz ile deniz savaşlarında veya kazalarında hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta denizcilerimiz olmak üzere bütün halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.


Son Dakika

Defne Samyeli'nin kızı Derin Talu'nun göğüs dekolteli paylaşımındaki haç sembollü kolyesi tepki çekti Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Okulları daha güvenli bir ortamda açabilmek için günde 100 bin test yapalım İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu AK Parti'den döviz hareketliliğiyle ilgili açıklama: Ekonomik göstergelere bakmayanlar samimi değilsiniz Güzel oyuncu Hande Soral, yeni imajıyla beğeni topladı Yunanistan ve Mısır'ın imzaladığı anlaşmaya Türkiye'den yanıt gecikmedi! Yeni Navtex ilan edildi Ünlü model Günay Musayeva, AVM çıkışı sütyensiz görüntülendi Bakan Koca, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesini eleştirenlere İngilizlerin yayınıyla yanıt verdi Trabzonspor'la sözleşmesi sona eren Jose Sosa, Fenerbahçe'ye önerildi Dereye elektrik verip balık tutmaya çalışan genç, akıma kapılıp yaşamını yitirdi Konut ve taşıt kredisi faizleri yükseltildi "İnek sağmaya gidiyorum" diye evden çıkan Özlem'den 3 gündür haber alınamıyor Bir marangoz, husumetli olduğu şahıs tarafından sokak ortasında pompalı tüfekle öldürüldü Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten gerilimi tırmandıracak sözler: Mısır'la imzalanan anlaşma meşru İngiliz güzel Chloe Ferry, yeni kalça estetiği yaptırdıktan sonra objektiflere poz verdi