Son dakika Kabotaj Ve Deniz Bayramı haberleri, Kabotaj Ve Deniz Bayramı son dakika, son dakika Kabotaj Ve Deniz Bayramı

Son Dakika Kabotaj Ve Deniz Bayramı Haberleri

 • İzmit Körfezi'ndeki Limanlara 2023 Yılında 9 Bin 560 Gemi Uğradı
  25 Şub İzmit Körfezi'ndeki Limanlara 2023 Yılında 9 Bin 560 Gemi Uğradı

  İzmit Körfezi'ndeki limanlara 2023 yılında 9 bin 560 gemi uğradı ve limanlarda 81 milyon 291 bin 544 ton yük elleçlendi. Kocaeli Liman Başkanlığı'nın görev sahasını kapsayan İzmit Körfezi'ndeki limanlar, bu alanda ilk sırada yer aldı. Aliağa Liman Başkanlığı ise en fazla elleçleme yapılan liman bölgesi oldu.

 • Depremzedelerin Hayata Tutunma Hikayesi
  07 Şub Depremzedelerin Hayata Tutunma Hikayesi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi yıkılan Deniz Kit, Çeşme'de açtığı büfede yöresel lezzetler satarak hayatını sürdürüyor.

 • Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)
  27 Ara Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)

  TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Van'la ilgili uçak seferlerinin artırılacağını ve Şanlıurfa'ya hızlı tren yapılacağını açıkladı
  23 Ara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Van'la ilgili uçak seferlerinin artırılacağını ve Şanlıurfa'ya hızlı tren yapılacağını açıkladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Van'la ilgili uçak seferlerinin sayılarının artırılacağını ve Türk Hava Yolları'nın yabancı uçaklarla iç hatlarda uçmasına izin veren bir düzenleme yapıldığını belirtti. Ayrıca, Şanlıurfa'ya hızlı tren yapılacağını ve projenin Gaziantep'e kadar devam edeceğini söyledi.

 • İzmir Alsancak Limanı'nın satılması asla kabul edilemez
  18 Ara İzmir Alsancak Limanı'nın satılması asla kabul edilemez

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Alsancak Limanı'nın Birleşik Arap Emirlikleri'ne satılacağı iddialarına ilişkin açıklama yaparak, İzmir Limanı'nın İzmirlilere ve her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına ait olduğunu belirtti. Soyer, limanın satılmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, tüm İzmir halkının bu yanlışa karşı tek yumruk olacağını ifade etti.

 • Torba Yasa Teklifinin 42 Maddesi Kabul Edildi
  07 Ara Torba Yasa Teklifinin 42 Maddesi Kabul Edildi

  Meclis Genel Kurulu'nda, ekonomik düzenlemeler içeren Torba Yasa Teklifi'nin ilk iki bölümünde yer alan 42 madde kabul edildi. Kabul edilen maddeler arasında liman çıkış belgelerine yönelik yeni tarife, vergi borçlarına karşılık gayrimenkul alınması süresinin uzatılması ve yabancı para cinsinden gelirlerin vergilendirilmesi gibi düzenlemeler bulunuyor.

 • Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
  07 Ara Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 29 madde kabul edildi.

 • Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi
  29 Kas Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

  AKP’nin 86 maddelik ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklife, çalışan emeklilere de bir sefere mahsus 5 bin lira ikramiye verilmesi; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 50'den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri ile kamuya ait iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi görevlendirilmesine ilişkin hükmünün yürürlük tarihinin 31 Aralık 2023'ten 31 Aralık 2024'e ertelenmesi düzenlemeleri eklendi.

 • Çalışan Emeklilere 5 Bin TL Ödenmesini İçeren Kanun Teklifi Kabul Edildi
  29 Kas Çalışan Emeklilere 5 Bin TL Ödenmesini İçeren Kanun Teklifi Kabul Edildi

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen kanun teklifi, çalışan emeklilere 5 bin TL ödenmesini içeriyor. Ayrıca, teklifle birlikte çeşitli düzenlemeler de yapılacak.

 • Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (1)
  29 Kas Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (1)

  Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

 • Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklifin yasalaşması halinde oluşacak mali etki analiz edildi
  28 Kas Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklifin yasalaşması halinde oluşacak mali etki analiz edildi

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ne ilişkin etki analizi yapıldı.

 • Çalışan Emeklilere 5 Bin TL İkramiye Ödemesi İçin Çalışma Başlatıldı
  24 Kas Çalışan Emeklilere 5 Bin TL İkramiye Ödemesi İçin Çalışma Başlatıldı

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışan emeklilere de 5 bin TL ikramiye ödenmesi için çalışma başlatıldığını açıkladı. Güler, Cumhurbaşkanı'nın bu konuda ayrıntılı çalışma yapılması talimatı verdiğini belirtti.

 • AK Parti ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu
  24 Kas AK Parti ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

 • Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (1)
  24 Kas Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (1)

  Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

 • AKP Grup Başkanı Güler'den 'Çalışan Emeklilere İkramiye' Açıklaması: 'Bakanlarımıza Bu Konuda Ayrıntılı Bir Çalışma Yapılmasını, Sayın...
  24 Kas AKP Grup Başkanı Güler'den "Çalışan Emeklilere İkramiye" Açıklaması: "Bakanlarımıza Bu Konuda Ayrıntılı Bir Çalışma Yapılmasını, Sayın...

  AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışan emeklilere ikramiye verilmesi ile ilgili "Kabine sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımıza bu hususla ilgili bazı taleplerin iletildiğini biliyoruz. Bakanlarımıza bu konuda ayrıntılı bir çalışma yapılmasını Sayın Cumhurbaşkanımız talimatlandırdı” açıklamasını yaptı. TBMM Başkanlığı’na sunulan torba kanunla ülke ekonomisinin uluslararası rekabetçiliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak istediklerini söyleyen Güler, "İhracatın desteklenmesiyle büyümeye katkıda bulunmak, ülkemize döviz girdisi sağlamak suretiyle dış ticaret dengesine olumlu katkı sağlamak, Türk lirası enstrümanlarına yatırım yapılmasını teşvik edilmesini sağlamak, mükellef haklarının korunması ve vergiye gönüllü uyumun artırılmasını sağlamak, gelişen teknolojiden yararlanarak bazı uygulamaların elektronik ortama taşınmasını sağlamak, vergi güvenliğinin sağlanmasını devam ettirmek, bazı indirim ve istisnaların da bundan sonraki dönemlerde kaldırılmasını sağlamaya gayret ettik" diye konuştu.

 • AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye konusu kanun teklifinde yer almıyor
  24 Kas AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye konusu kanun teklifinde yer almıyor

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışan emeklilere de 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceği konusunda, 'Kabine sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hususla ilgili bazı taleplerin iletildiğini biliyoruz. Bakanlarımıza bu konuda teferruatlı, ayrıntılı bir çalışma yapılmasını talimatlandırdı. Kanun teklifimizde bu konuda husus yer almıyor' dedi.

 • AK Parti Milletvekili: Ulaştırma yatırımları ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor
  23 Kas AK Parti Milletvekili: Ulaştırma yatırımları ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor

  AK Parti Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, AK Parti hükümetlerinin son 21 yılda ulaştırma ve lojistik altyapı alanlarında yapmış olduğu büyük yatırımların ülkenin ulaştırma sektöründe rekabet gücünü artırdığını ve ülke ekonomisine doğrudan büyük bir katkı sağladığını belirtti. CHP Milletvekilleri ise Çorlu tren faciası ve Ankara'da yaşanan tren kazalarıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

 • Büyükçekmece Belediyesi, Kırklareli'nde 3 Atatürk Anıtı açtı
  10 Kas Büyükçekmece Belediyesi, Kırklareli'nde 3 Atatürk Anıtı açtı

  Büyükçekmece Belediyesi, Kırklareli'nin Demirköy ve Pınarhisar ilçelerine 3 adet Atatürk Anıtı kazandırdı. Açılış törenine bölge halkının yoğun ilgisi oldu. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Atatürk'ün fikirlerini yaşatma ve yeni nesillerin onu unutmaması için heykellerini dikmenin milli bir görev olduğunu belirtti. Kırklareli halkı da Atatürk'ü rahmetle ve saygıyla anarak duygularını dile getirdi.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Yeni Foça Yat Limanı'nı hizmete açtı
  27 Eki Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Yeni Foça Yat Limanı'nı hizmete açtı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Filistin'de yaşanan insanlık dramını ve İsrail'in yaptığı katliamları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan başka gerçek manada konuşmaya cesaret eden bir lider göremediklerini belirtti.

 • Ocak- Eylül dönemi yük ve konteyner istatistikleri açıklandı
  13 Eki Ocak- Eylül dönemi yük ve konteyner istatistikleri açıklandı

  Ocak- Eylül dönemi yük ve konteyner istatistikleri açıklandı Bakan Uraloğlu: "Ocak-Eylül döneminde limanlarımızda elleçlenen yük miktarı 391 milyon 801 bin 393 ton olarak gerçekleşti" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Deniz ticaretinden daha fazla pay almak için çalışmalarımız...

 • Bakan Uraloğlu: Limanlarda 391,8 milyon ton yük elleçlendi
  13 Eki Bakan Uraloğlu: Limanlarda 391,8 milyon ton yük elleçlendi

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ocak- eylül döneminde limanlarda elleçlenen yük miktarının 391 milyon 801 bin 393 ton, konteyner miktarının ise 9 milyon 369 bin 438 TEU (yirmi ayak eşdeğer birimi) olduğunu açıkladı.

 • OcakEylül dönemi yük ve konteyner istatistikleri açıklandı
  13 Eki OcakEylül dönemi yük ve konteyner istatistikleri açıklandı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ocak-Eylül döneminde limanlarda elleçlenen yük miktarının 391 milyon 801 bin 393 ton, konteyner miktarının ise 9 milyon 369 bin 438 TEU olduğunu açıkladı.

 • İSTANBUL-BAKAN URALOĞLU: DENİZCİLİK SEKTÖRÜMÜZÜN 2022 YILINDAKİ CİROSU YAKLAŞIK 531 MİLYAR 238 MİLYON
  03 Ağu İSTANBUL-BAKAN URALOĞLU: DENİZCİLİK SEKTÖRÜMÜZÜN 2022 YILINDAKİ CİROSU YAKLAŞIK 531 MİLYAR 238 MİLYON

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası meclis toplantısına katıldı.

 • İSTANBUL-BAKAN URALOĞLU: DENİZCİLİK SEKTÖRÜMÜZÜN 2022 YILINDAKİ CİROSU YAKLAŞIK 531 MİLYAR 238 MİLYON
  03 Ağu İSTANBUL-BAKAN URALOĞLU: DENİZCİLİK SEKTÖRÜMÜZÜN 2022 YILINDAKİ CİROSU YAKLAŞIK 531 MİLYAR 238 MİLYON

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası meclis toplantısına katıldı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, İMEAK DTO Meclis Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  03 Ağu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, İMEAK DTO Meclis Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, denizcilik sektörüne 2053 yılına kadar 21,6 milyar dolar yatırım gerçekleştireceklerini belirterek, "Bunun karşılığı 180 milyar dolar milli gelirimize katkı sunacağız. Üretime etkisi 320 milyar doları aşacak.

 • İzmir'de Lozan Barış Antlaşmasının 100. yıl kutlamaları başladı
  24 Tem İzmir'de Lozan Barış Antlaşmasının 100. yıl kutlamaları başladı

  İzmir'de, Türk tarihinin dönüm noktası Lozan Barış Antlaşmasının 100. yıl kutlamaları başlarken, tarihi saat kulesi ay yıldızlı bayrağın rengine büründü, Foça'da düzenlenen gençlik kampında Lozan konuşuldu.

 • Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti
  22 Tem Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti

  Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti Gölün yüzey alanı 17 milyon 998 bin 210 hektardan bugün 11 milyon 866 bin 192 hektara düştü Tur teknelerinin yanaştığı iskele gölün 18 metre dışında kaldı 1977-80 dönemi Burdur Belediye Başkanı...

 • Kartal Belediyesi, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı renkli etkinliklerle kutladı
  10 Tem Kartal Belediyesi, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı renkli etkinliklerle kutladı

  Kartal Belediyesi, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda nefes kesen yarışlar ve renkli etkinlikler düzenledi. Yüzlerce sporsever, yüzmeden dragon bot yarışlarına, dalış ve kürekten flyboard gösterilerine kadar birçok etkinliğin yer aldığı kutlamalarda bayram coşkusunu doyasıya yaşadı. Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi'nde gerçekleştirilen dragon bot yarışlarında eğlenceli anlar yaşandı. Etkinliğe Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, başkan danışmanları, birim müdürleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kabotaj Bayramı kutlamaları için alana gelen Gökhan Yüksel, Dragon Bot Yarışları için hazırlıklarını sürdüren 20 mahallenin yarışmacıları ve muhtarlarla tek tek selamlaştı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Deniz yarışları 20 mahallenin ekiplerinin kıyasıya rekabete girdikleri Dragon Bot Yarışları ile başladı. Mahalle yarışlarının ardından yapılan flyboard ve yüzme yarışı gibi etkinlikler ile tüm gün süren müzikli eğlenceler de bayramın unutulmaz anları arasında yer aldı. Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün deneyimli eğitmenleriyle birlikte vatandaşlar sabah sporu yapma fırsatı yakaladı. Başkan Gökhan Yüksel, etkinlik esnasında yaptığı açıklamada, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutlayarak, su sporları etkinliklerinin ve sporda tesisleşmenin Kartal'da devam edeceğini belirtti.

 • Trabzon'da Red Bull Yağlı Direk etkinliği düzenlendi
  08 Tem Trabzon'da Red Bull Yağlı Direk etkinliği düzenlendi

  Trabzon'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında Red Bull Yağlı Direk etkinliği düzenlendi. Ganita Limanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte 46 yarışmacı, gres yağıyla kaplanmış 12 metre uzunluğundaki direğin ucunda asılı bayrağı kapmak için kıyasıya mücadele etti. Polis, itfaiye ve jandarma ekipleri, güvenliği sağlarken yarışmacılar renkli görüntüler oluşturdu. Yarışmanın 5. turunda birinci olan Özkan Yağız, bayrağı alarak şampiyon oldu ve diğer yarışmacılar tarafından denize atlayarak kutlandı. Ödülü Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Muhammed Yılmazoğlu ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Faruk Asma tarafından verildi.

 • Kartal'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları
  07 Tem Kartal'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

  Kartal Belediyesi, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla çeşitli etkinlikler ve gösteriler düzenleyecek. Dragos Su Sporları Merkezi'nde yapılacak etkinlikte su sporları yarışları ve gösterileri gerçekleştirilecek. Mahalleler arası yarışma da düzenlenecek olan etkinliğe tüm sporseverler davet edildi.

 • Finike Festivali Tan Taşcı Konseriyle Son Buldu
  06 Tem Finike Festivali Tan Taşcı Konseriyle Son Buldu

  Finike ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleriyle başlayan Finike Festivali, şarkıcı Tan Taşcı'nın konseriyle sona erdi. Festival kapsamında bir hafta boyunca ilçede, çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Festivalin son günü Cumhuriyet Meydanı'nda şarkıcı Tan Taşcı, sahne aldı. Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, coşkulu bir hafta geçirdiklerini belirterek, etkinliklere katılanlara teşekkür etti.

 • Kilimli'de Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinlikleri düzenlendi
  05 Tem Kilimli'de Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinlikleri düzenlendi

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinlikleri kapsamında yüzme yarışmaları ve yağlı direkten bayrak alma yarışması düzenlendi. Yarışmalarda kazananlara para ödülü verildi.

 • Antalya'da Elektronik Gemi Denetim Sistemi Merkezi Açıldı
  05 Tem Antalya'da Elektronik Gemi Denetim Sistemi Merkezi Açıldı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Elektronik Gemi Denetim Sistemi Merkezi, gemi kirliliğini önlemeye yönelik olarak hizmet verecek. Merkezde bulunan 22 kamera, gemilerdeki kaçağı tespit ederek deniz kirliliğini önleyecek. Açılış törenine birçok yetkili katıldı. Başkan Muhittin Böcek, ceza yerine caydırıcılığın önemli olduğunu belirtti ve temiz denizlerin korunmasının amaçlandığını vurguladı.

 • Kozlu'da Kabotaj Bayramı etkinlikleri
  04 Tem Kozlu'da Kabotaj Bayramı etkinlikleri

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde Kabotaj Bayramı kapsamında düzenlenen etkinliklerde, balıkçı Erhan Çengelcik yağlı direk yarışmasında birinci olarak 5 bin lira para ödülü kazandı. Yabancı ülkelerden gelen halk oyunları ekiplerinin gösteri yaptığı etkinlikte, gençler Türk bayrağını almak için direğe tırmandı ve ilginç görüntüler ortaya çıktı. Dereceye girenler ise para, kupa ve madalyalarını protokol üyelerinden aldı.

 • Tekirdağ'da Kabotaj Deniz Kupası Yarışları Tamamlandı
  04 Tem Tekirdağ'da Kabotaj Deniz Kupası Yarışları Tamamlandı

  Tekirdağ'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kabotaj Deniz Kupası yarışları sona erdi. Yurt içi ve yurt dışından 55 sporcu, Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübü'nde gerçekleştirilen yarışlara katıldı. Yarışlar, Marmara Denizi açıklarında 3 farklı sınıfta yapıldı. Ödül töreninde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri, sporculara madalyalarını takdim etti. Ayrıca birinci ve ikinci olan sporculara Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından hediye çeki verildi. Yarışlarda dereceye giren sporcular ise kategorilerine göre şu şekilde sıralandı: Optimist Genel Kategori: 1. Eren Çakır, 2. Shterion Dailov, 3. Tuna Kaya. Optimist Junior Kategori: 1. Boran Öden, 2. Ahmet Arel Barut, 3. Ateş Ali Bakır. Optimist Junior Kızlar Kategorisi: 1. Melis Bolat, 2. Duru Ateş, 3. Sude Destereci. ILCA 4 Genel Kategori: 1. Dmytro Svishchov, 2. Ayra Can Polat, 3. Uğur Yıldırım. ILCA 4 Kızlar Kategorisi: 1. Asya Sakaklı, 2. İlayda Şen, 3. Defne Koç.

 • Cide'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni
  04 Tem Cide'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni

  Kastamonu'nun Cide ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Cide Kaymakamı Tuncay Karataş ve beraberindeki ilçe protokolü, Cide Limanı'ndan tekneyle açılarak şehitler anısına denize çelenk bıraktı. Törenin ardından yağlı direkten bayrak alma, kürek çekme ve serbest yüzme yarışmaları düzenlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.

 • Zonguldak'ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Coşkusu
  04 Tem Zonguldak'ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Coşkusu

  Zonguldak'ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Protokol üyeleri denize açıldı, römorkörler tarafından su gösterisi yapıldı. Valilik binası önündeki tören alanında gerçekleştirilen törende çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın önemi vurgulanarak, deniz sevgisinin ve denizlerin korunmasının tüm Türk Milleti'nin sorumluluğu olduğu belirtildi. Kutlamalar römorkörlerle denizde devam etti ve protokol üyeleri denize çelenk bıraktı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, denizlerin ülkenin ekonomik çıkarları için önemine dikkat çekerek, denizlerden daha fazla faydalanılması gerektiğini vurguladı.

 • Tekirdağ'da Kabotaj Deniz Kupası Yarışları Devam Ediyor
  04 Tem Tekirdağ'da Kabotaj Deniz Kupası Yarışları Devam Ediyor

  Tekirdağ'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kabotaj Deniz Kupası yarışları devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışından farklı kulüplerden 55 sporcu yarışlara katıldı. Yarışlar Marmara Denizi'nde 3 farklı sınıfta gerçekleştiriliyor. Yarışa katılan sporcular madalya için kıyasıya mücadele ediyor.

 • İzmir'de Kartondan Tekneler Yarışması Düzenlendi
  03 Tem İzmir'de Kartondan Tekneler Yarışması Düzenlendi

  İzmir'de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı meslek odaları tarafından 'Kartondan Tekneler' yarışması düzenlendi. Yarışmayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de izledi.

 • Ayvalık'ta gecikmeli Kabotaj Bayramı coşkusu
  03 Tem Ayvalık'ta gecikmeli Kabotaj Bayramı coşkusu

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Kurban Bayramı nedeniyle ertelenen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı 97. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. İlçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk heykeli önünde, çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan kutlamalar, şiirlerin okunmasıyla sürdü. Sahil Güvenlik botuyla hazırlanan çelenk, şehit denizcilerin ruhuna izafeten ilçe protokolü tarafından denize bırakıldı. Yüzme ve yağlı direğe tırmanma yarışları büyük ilgi gördü.

 • Fethiye ve Datça'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı
  03 Tem Fethiye ve Datça'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı

  Muğla'nın Fethiye ve Datça ilçelerinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Fethiye'de yapılan kutlamalarda yüzme, kovayla kürek, piyade tekne ve yağlı direkten Türk bayrağını alma yarışmaları düzenlendi. Dereceye giren denizcilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Datça'da ise Atatürk Anıtı'na çelenk bırakma etkinliği ve deniz şehitleri adına çelenk atma etkinliği gerçekleştirildi. Ayrıca Datça Limanı'nda yüzme, halat çekme ve yağlı direk yarışmaları düzenlendi. Kutlamalar halk oyunu gösterisi ve ödül töreniyle sona erdi.

 • Sinop'ta 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı
  03 Tem Sinop'ta 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı

  Sinop'ta 1 Temmuz'da düzenlenmesi planlanan ve Kurban Bayramı sebebiyle ertelenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı bugün büyük coşkuyla kutlandı. Sinop İskele Meydanı'nda düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Kabotaj Bayramı kutlamalarında yüzme, halat çekme ve yağlı direk yarışmaları yapıldı. Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcısı Önder Serdar Öztürk, çeşitli kamu kurum müdürleri, müdür yardımcıları ve vatandaşlar etkinliğe katıldı.

 • Sinop Gerze'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları
  03 Tem Sinop Gerze'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

  Sinop'un Gerze ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde çeşitli yarışmalar gerçekleştirildi. Gerze iskele meydanında düzenlenen etkinlik, Gerzeli vatandaşlar ve turistler tarafından büyük ilgi gördü. Yağlı direkte bayrak kapma yarışması, yüzme yarışması ve deniz altından tabak çıkartma yarışması gibi etkinlikler düzenlendi. Dikmen Kaymakamı, Gerze Belediye Başkanı, Gerze İlçe Emniyet Müdürü ve Gerze Liman Başkanı da etkinliğe katıldı. Yarışmalarda birinci olanlara ödülleri protokol tarafından verildi.

 • Sinop'ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarında Dereceye Girenlere Koç ve Altın Hediye Edildi
  03 Tem Sinop'ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarında Dereceye Girenlere Koç ve Altın Hediye Edildi

  Sinop'ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren katılımcılara koç ve altın hediye edildi. İskele Meydanı sahilinde gerçekleştirilen yarışmalarda yüzme, halat çekme ve yağlı direkten Türk bayrağını alma yarışmaları düzenlendi. Önder Akkaya, uzun uğraşlar sonucunda direkten Türk bayrağını alarak Vali Erol Karaömeroğlu'na takdim etti. Halat çekme yarışmasına katılan takım üyelerine koç hediye edilirken, yüzme kategorilerinde dereceye girenlere ise altın verildi.

 • Giresun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni
  03 Tem Giresun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni

  Giresun Limanı'nda düzenlenen törende, üç okulun öğrencileri mezuniyet yemini etti. Törenin ardından katılımcılar denize açılarak deniz şehitleri anısına suya çelenk bıraktı.

 • ILCA 4 Milli Takım Kampı Tekirdağ'da Başladı
  03 Tem ILCA 4 Milli Takım Kampı Tekirdağ'da Başladı

  Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen ILCA 4 Milli Takım kampı, Tekirdağ'da başladı. Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek 12 sporcu, Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübünde çalışmalarına başladı. Antrenör Berk Uzel yönetimindeki sporcular, 8 Temmuz'a kadar idmanlarını sürdürecek. Takımın hedefi, Avrupa Şampiyonası'ndaki üçüncülüğü tekrarlayarak daha iyi bir derece elde etmek. Milli sporcu Naz Yıldız ise Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için çalıştıklarını belirtti.

 • Atıl Durumdaki Tekne Marmaris Belediyesi Tarafından Onarıldı
  03 Tem Atıl Durumdaki Tekne Marmaris Belediyesi Tarafından Onarıldı

  Uzun yıllardır atıl durumda olan ahşap tekne, Marmaris Belediyesi ustaları tarafından tamamen yenilenerek mavi sulara döndürüldü. Bozburun'da deniz araçlarından kaynaklanan atıkların toplanması için kullanılacak olan tekne, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamalarından sonra hizmete alınacak.

 • Fethiye'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı
  03 Tem Fethiye'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı

  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla Fethiye'de çelenk sunma töreni düzenlendi. Fethiye kordon boyundan Şövalye Adası açıklarına kadar yapılan denize çelenk bırakma törenine birçok yetkili katıldı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, turizm sektöründe yoğun bir ilgi olduğunu ve Fethiye'yi 1 milyona yakın turistin ziyaret ettiğini belirtti. Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay ise Kabotaj Bayramı etkinliklerine tüm halkı davet etti.

 • Kuşadası'nda Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı
  03 Tem Kuşadası'nda Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Kuşadası Liman Başkan Vekili Önder Eyigün, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Kaymakam Sadettin Yücel ve beraberindeki heyet, Ege Port Limanı'ndan römorkörle denize açıldı. Su sporları işletmeleri de teknelerle denize açılarak Türk bayrağı taşıdı. Kutlamalar, gün içinde yapılacak çeşitli etkinliklerle son bulacak.

 • Kuşadası'nda Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları Başladı
  03 Tem Kuşadası'nda Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları Başladı

  Kuşadası'nda ertelenen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı. Törenler, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenle başladı ve denize çiçek bırakma etkinliğiyle devam etti. Renkli etkinlikler gün boyunca sürecek.

 • Tekirdağ'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri
  03 Tem Tekirdağ'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri

  Tekirdağ'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında yelkenciler ve römorkörler gösteri yaptı. Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübü'nde düzenlenen törende, deniz şehitleri anısına denize çelenk bırakıldı ve İstiklal Marşı okundu. Römorkörlerin yelkencilerin arkasından havaya su püskürtmesi ilgiyle izlendi. İl Emniyet Müdürlüğü dalgıç polisleri su altından Türk bayrağı çıkardı. Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübü sporcuları, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı yarışlarında mücadele edecek.

 • İzmir'de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları başladı
  03 Tem İzmir'de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları başladı

  İzmir'de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları, İzmir Liman Başkanlığı'nca düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Törene, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, Deniz Ticaret Odası Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir Bölge Liman Başkanı Ünal Hakan Atalan, Ege Deniz Bölge Komutanı Albay Necati Koray Salar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve denizcilik öğrencileri katıldı. Kutlamalar, çeşitli etkinliklerle gün boyunca devam edecek ve akşam saatlerinde düzenlenecek olan kokteyle son bulacak.

 • Trabzon'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni
  03 Tem Trabzon'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni

  Trabzon'da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende Vali İsmail Ustaoğlu ve beraberindekiler, deniz şehitleri anısına suya çelenk bıraktı ve dua etti.

 • Çanakkale'de Kabotaj Bayramı Kutlandı
  03 Tem Çanakkale'de Kabotaj Bayramı Kutlandı

  Çanakkale'de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması ve su gösterisi ile kutlandı. Törene, askeri ve sivil yetkililer ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

 • İzmir'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni Düzenlendi
  03 Tem İzmir'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni Düzenlendi

  İzmir'de, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Törene, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, İzmir Bölge Liman Başkanı Ünal Hakan Atalan, Ege Deniz Bölge Komutanı Albay Necati Koray Salar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Törenin ardından halat çekme yarışması düzenlendi ve resim sergisi açıldı. Protokol, Bergama gemisi ile denize açılarak şehitler anısına çelenk bıraktı.

 • Çanakkale'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı
  03 Tem Çanakkale'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı

  Çanakkale'de Kurban Bayramı dolayısıyla ertelenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı törenle kutlandı. Törende Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Konuşmada Kabotaj Kanunu'nun Türk denizlerinde kapitülasyonların sona erdirildiği hatırlatıldı. Törene birçok yetkili ve temsilci katıldı. Ayrıca program kapsamında Yat Limanı'nda deniz temizliği yapılacak.

 • İstanbul'da Deniz Dibi Temizliği Yapıldı
  02 Tem İstanbul'da Deniz Dibi Temizliği Yapıldı

  İstanbul'da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında Beşiktaş Sahili'nde deniz dibi temizliği etkinliği düzenlendi. Dalgıçlar tarafından gerçekleştirilen çalışmada, denizden çok sayıda atık çıkarıldı.

 • Kırmızı ete ara vererek 'balık tüketin' önerisi
  02 Tem Kırmızı ete ara vererek 'balık tüketin' önerisi

  Türkiye Deniz Canlıları Müzesi kurucusu Kenan Balcı, Kurban Bayramı ve Denizcilik ve Kabotaj Bayramı vesilesiyle kırmızı ete ara vererek balık tüketilmesini tavsiye etti. Balcı, balığın pişirme aşamaları hakkında da tavsiyeler vererek, balığın pembeleşince çevrilmesi gerektiğini ve balık etinin kurumadan hafif sulu şekilde bırakılmasını önerdi. Balığın mideyi daha az yorduğunu ve anne sütüne benzer şekilde dokuları onardığını belirten Balcı, halka ete ara vererek balık tüketmelerini önerdi.

 • Finike'ye Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Hizmete Açıldı
  02 Tem Finike'ye Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Hizmete Açıldı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Finike'ye kazandırılan Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı'nda hizmete açıldı. Meydanın hayırlı olmasını dileyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, '40 milyon TL'ye mal olan bu projeyle Finike'miz sadece bir meydana değil modern bir yaşam alanına kavuştu. Finike'ye gece gündüz hizmet etmek boynumuzun borcudur' dedi. Açılışın ardından Sefo sahne aldı.

 • Arnavutköy'de Kabotaj Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu
  02 Tem Arnavutköy'de Kabotaj Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Kabotaj Bayramı nedeniyle Karaburun Limanı'nda gerçekleştirilen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Arnavutköy Belediyesi, Kabotaj ve Denizcilik Bayramı dolayısıyla Karaburun Limanı'nda çeşitli yarışmalar düzenledi. Yarışmalarda başarılı olanlara ödüller verildi ve gün boyu devam eden etkinliklere katılan vatandaşlar eğlendi. Kutlama akşam saatlerinde ünlü sanatçı Yusuf Güney'in konseriyle devam etti. Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, etkinliklerin 45 gün süreyle devam edeceğini belirtti ve vatandaşlara güzel vakit geçirmeleri için birçok etkinlik düzenleneceğini söyledi. Katılımcılar ise etkinlikleri güzel ve hoş bulduklarını ifade etti.

 • Tekirdağ'da Ücretsiz Resim Kursu Düzenlenecek
  02 Tem Tekirdağ'da Ücretsiz Resim Kursu Düzenlenecek

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile ücretsiz resim kursu düzenlenecek. Üniversite personelinin çocuklarına yönelik açılması planlanan resim kursu, 3 Temmuz- 16 Ağustos tarihlerinde Sosyal Yaşam Merkezi'nde usta öğretici eşliğinde gerçekleştirilecek. Kursa katılmak isteyenler başvurularını Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na yapacak.

 • Marmaris'te Kabotaj Bayramı kutlamaları renkli ve eğlenceli geçti
  02 Tem Marmaris'te Kabotaj Bayramı kutlamaları renkli ve eğlenceli geçti

  Marmaris'te düzenlenen 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kutlamalarında yapılan yarışlar büyük ilgi gördü. Halat çekme, piyade tekne ve yağlı direk yarışlarıyla dolu dolu geçen etkinlikte bayrağı alan isim Recepcan Şengül oldu. Madalyaları ve ödülleri ise Marmaris Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Liman Başkanı tarafından verildi.

 • Gemlik'te Kabotaj Bayramı Coşkusu
  02 Tem Gemlik'te Kabotaj Bayramı Coşkusu

  Gemlik Belediyesi ve Gemlik Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklerle 1 Temmuz Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalara Gemlik Kaymakamı, Belediye Başkanvekili, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Programda çeşitli yarışmalar düzenlenirken, Gemlik Körfezi'ne deniz şehitleri anısına çelenk bırakıldı. Kutlama programı, Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen mehtap turuyla son buldu.

 • Kumluca'da Renkli 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri
  02 Tem Kumluca'da Renkli 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri

  Kumluca'da gerçekleştirilen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerine birçok katılımcı ve protokol üyesi katıldı. Etkinliklerde yapılan yarışmalar ve konserler renkli görüntülere sahne oldu. Yağlı direkten bayrak alma yarışmasında birinci olan Abdullah Küçükyavuz'a 7 bin 500 TL para ödülü verildi.

 • Yağlı direkten Türk Bayrağını alana 30 bin lira değerinde ödül
  01 Tem Yağlı direkten Türk Bayrağını alana 30 bin lira değerinde ödül

  Kabotaj Bayramı'nda düzenlenen 'Yağlı Direk' yarışmasında birinci olan kişiye 30 bin TL değerinde ödül verildi. Orbay Keskin, yağlı direkten Türk bayrağını alarak kazandığı ödülü mutlulukla karşıladı. Etkinlikte ayrıca çeşitli yüzme ve dalgıçlık yarışmaları düzenlendi.

 • Tatvan'da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı
  01 Tem Tatvan'da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde düzenlenen törende, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlandı. Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Konuşmaların ardından Van Gölü'nde tekne turu yapıldı ve göle çelenk bırakıldı. Programa, Kaymakam Remzi Demir, Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Ökmen, Tatvan Liman Başkanı Abdurrahman Aki, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Tatvan Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve davetliler katıldı.

 • Muğla Ortaca'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni Düzenlendi
  01 Tem Muğla Ortaca'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Töreni Düzenlendi

  Muğla'nın Ortaca ilçesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Tören, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Etkinlik kapsamında yüzme, su altında hazine sandığı bulma ve yağlı direk yarışları gerçekleştirildi. Törene çeşitli protokol üyeleri de katıldı. Kutlamalar, halk oyunları gösterisi ve Türk Sanat Müziği konseriyle devam etti.

 • Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Akçakoca'da Şölen Havasında Kutlandı
  01 Tem Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Akçakoca'da Şölen Havasında Kutlandı

  Düzce'nin Akçakoca ilçesinde her yıl 1 Temmuz günü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, çeşitli etkinliklerle şölen havasında gerçekleştirildi. Yüzme, kürek, halat çekme ve yağlı direkten bayrak alma yarışları düzenlenirken, dereceye giren sporculara madalyaları ilçe Kaymakamı tarafından takdim edildi.

 • Akçakoca'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları
  01 Tem Akçakoca'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

  Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kutlamalar, yüzme yarışması, kürek yarışları, tekne yarışları, halat çekme ve yağlı direkte bayrak kapma yarışlarıyla renklendi. Yarışmalarda dereceye girenler ödüllerini Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ve Belediye Başkanı Okan Yanmaz tarafından aldı.

 • İstanbul Boğazı Kabotaj Bayramı nedeniyle kapatıldı
  01 Tem İstanbul Boğazı Kabotaj Bayramı nedeniyle kapatıldı

  Kabotaj Bayramı kutlamaları ve yat yarışları nedeniyle çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatılan İstanbul Boğazı, ulaşıma açıldı.

 • Görele Liman Başkanlığı, Rüsumat No: 4 Gemisini Anma Etkinliği Düzenledi
  01 Tem Görele Liman Başkanlığı, Rüsumat No: 4 Gemisini Anma Etkinliği Düzenledi

  Giresun'da Görele Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, Kurtuluş Savaşı sırasında görev yapan Rüsumat No: 4 gemisi anıldı. Etkinlikte, denizciler için dualar edildi ve denize çelenk bırakıldı. Geminin tarihçesi ve önemi hakkında bilgi veren bir öğretim görevlisi, geminin büyük darbeler aldığını ancak görevine devam ettiğini belirtti. Eynesil halkının gemiyi kurtarmak için çabaladığı ve mürettebatını ağırladığı da vurgulandı. Görele Liman Başkanı ise geminin Milli Mücadele döneminde önemli bir rol oynadığını ifade etti.

 • Finike'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri Yoğun İlgi Gördü
  01 Tem Finike'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri Yoğun İlgi Gördü

  Antalya'nın Finike ilçesinde düzenlenen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekti. Yat Limanı'nda gerçekleştirilen törenle başlayan etkinliklerde çeşitli yarışmalar ve kutlamalar yapıldı. Kaymakam Musa Kazım Çelik, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve protokol üyeleri de etkinliklere katıldı. Hem yerli hem de yabancı turistler, keyifli ve eğlenceli anları izledi.

 • Ordu'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları
  01 Tem Ordu'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

  Ordu'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Büyükşehir Belediyesi ile Fatsa Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerde denize çelenk bırakma töreni, kano ve tekne yarışları, yüzme ve yağlı direkte bayrak kapma yarışı gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu'nun deniz turizmi açısından önemli bir kent olduğunu belirterek, şehitleri anarak organizasyona katkı sağlayanlara teşekkür etti. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar ise Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını ifade etti. Ünye ilçesinde de kutlamalar düzenlendi.

 • Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Gelibolu'da kutlandı
  01 Tem Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Gelibolu'da kutlandı

  Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97. yıldönümü dolayısıyla Gelibolu'da tören düzenlendi. Tümgeneral Rasim Yaldız ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar, TCG Kumkale gemisini ziyaret ederek brifing aldı ve deniz şehitleri için Boğaz'a çelenk bıraktı.

 • Ordu'da Kabotaj Bayramı Şölen ve Yarışmalarla Kutlandı
  01 Tem Ordu'da Kabotaj Bayramı Şölen ve Yarışmalarla Kutlandı

  Ordu'nun Ünye ilçesinde, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde deniz şehitleri anısına tören düzenlendi. Ünye Belediyesi, Ünye Liman Başkanlığı ve Ünye Su Sporları Kulübü Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen programda, deniz şehitleri için çelenk bırakıldı ve çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştirildi.

 • 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Şile Limanında Kutlandı
  01 Tem 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Şile Limanında Kutlandı

  Şile Kaymakamlığı, Liman Başkanlığı ve Şile Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı töreni Şile Limanı'nda coşkuyla kutlandı. Törende konuşan Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Türk Denizciliği'nin gelişmesinde ve Cumhuriyetimizin ilk yıllarından bu günlere ulaşmasında önemli bir adım olduğunu belirtti. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ise, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın bağımsızlığımızın tescili olduğunu vurguladı. Törenin ardından ilçe protokolü deniz şehitleri için denize çelenk bıraktı ve yüzme yarışlarında dereceye giren yüzücülere ödülleri verildi.

 • 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Şile Limanında Kutlandı
  01 Tem 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Şile Limanında Kutlandı

  Şile Limanı'nda düzenlenen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı töreni coşkuyla kutlandı. Törende konuşan Şile Kaymakamı ve Şile Belediye Başkanı, denizlerimizin önemine vurgu yaparak, denizlerimizi koruyarak gelecek nesillere aktarmanın önemini belirtti. Törenin ardından deniz şehitleri için çelenk bırakıldı ve yüzme yarışları düzenlendi. Yarışlarda dereceye giren yüzücülere ödülleri verildi.

 • Akdeniz sahillerini aratmadı, 3 bin kişi denize akın etti
  01 Tem Akdeniz sahillerini aratmadı, 3 bin kişi denize akın etti

  Zonguldak'ta Kurban Bayramı'nın son günü hava sıcaklığının 30 dereceye yaklaşması üzerine vatandaşlar Kapuz Plajı'na akın etti. Zonguldak Belediyesi tarafından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Kapuz Plajı'nda düzenlenen etkinliklere 3 bin kişi yoğun ilgi gösterdi. Jet ski flyride gösterisi, dj performansı ve ördek yakalama yarışması gibi etkinliklerle renklenen plajda, vatandaşlar unutulmaz bir gün geçirdi. Zonguldak Belediye Başkanvekili Havva Yılmaz, yaz boyunca da Kapuz Plajı'nda çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

 • Bodrum'da Kabotaj Bayramı kutlamaları düzenlendi
  01 Tem Bodrum'da Kabotaj Bayramı kutlamaları düzenlendi

  Bodrum'da 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kapsamında düzenlenen etkinliklerde, Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi ve çelenk sunumu yapıldı. Ayrıca, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi iş birliğiyle Trafo Bodrum Kafe'de 'Derin Mavi' sergi açılışı gerçekleştirildi.

 • Marmaris'te 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri başladı
  01 Tem Marmaris'te 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri başladı

  Marmaris'te, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlamaları çelenk koyma törenleriyle başladı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, protokol üyeleri ve askeri erkanın katıldığı törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Deniz şehitleri anısına suya çiçek bırakıldı ve çelenkler denize bırakıldı. Ayrıca, TCG TUFAN Komutanı Deniz Binbaşı Önder Özay, Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ı ziyaret etti.

Advertisement