Van'da "15 Temmuz Öyküleri" Etkinliği Düzenlendi - Son Dakika

Van'da "15 Temmuz Öyküleri" Etkinliği Düzenlendi

30.10.2017 18:20
Van'da

Tuşba Belediyesince "15 Temmuz Öyküleri" adı altında söyleşi programı düzenledi.

Tuşba Belediyesince "15 Temmuz Öyküleri" adı altında söyleşi programı düzenledi.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Cengiz Andıç Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, 15 Temmuz'un unutulmaması gerektiğini belirtti.

Özgökçe, 2016 yılının 15 Temmuz gecesi ülkede hain bir kalkışma gerçekleştiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

"Türkiye üzerinde yüzyıllardır devam eden haçlı zihniyetinin farklı bir uygulamasını 15 Temmuz gecesi gördük. Milletin birlik ve beraberliğiyle bu darbeye karşı gelindi. Milletimizle koruduk, bundan sonrada koruduğumuz bu ülkeyi birlikte geliştireceğiz. O hain gecede 250 şehit verdik. Tabi her şehidimizin farklı bir hikayesi var. Bu etkinlikte şehitlerimizin hikaleyelerini sizlerle paylaşacağız."

Programda daha sonra şair Senai Demirci'nin şiirler seslendirdi ve 15 Temmuz'a ilişkin sohbet etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Van'da '15 Temmuz Öyküleri' Etkinliği Düzenlendi - Son Dakika


Son Dakika

Çin'de artık anüsten alınan örneklerle de koronavirüs testi yapılacak Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Konuta büyük zam yolda! Kademeli olarak yüzde 50'ye varan fiyat artışı bekleniyor Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı Müthiş geri dönüş gerçekleştiren Beşiktaş durdurulamıyor! Liderliği sürdürdüler Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı