Veliler Bilinçlendiriliyor - Son Dakika

Veliler Bilinçlendiriliyor

02.01.2012 18:47
Veliler Bilinçlendiriliyor, System.String[]

Adıyaman'da, rehber öğretmenler köylere giderek 'Çocuğumla Okuldayım' projesi çerçevesinde velileri bilinçlendiriyor.

Adıyaman'da, rehber öğretmenler köylere giderek 'Çocuğumla Okuldayım' projesi çerçevesinde velileri bilinçlendiriyor.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Çalışır ve proje ekibi rehber öğretmenler köy köy, okul, okul gezerek velileri bilinçlendirme çalışmaları yapıyorlar.

Bu çerçevede Merkez Gümüşkaya Köyü ilköğretim okulu öğrenci velilerine sunum eşliğinde anne ve baba eğitimi, aile modelleri, davranış bozuklukları, doğru davranış yerleştirme, gibi bilgileri verildi.

Proje Koordinatörü Ali Çalışır, yaptığı açıklamada, bu proje ile çocuğun akademik başarısında ve davranışlarında istenilen sonuçların alınması için çalışma yaptıklarını belirtti.

Çalışır, şu bilgileri verdi:

"Ailenin önemine dikkat çekmek, aile bireylerine çağa uygun, kişisel ve duygusal gelişmelerini olumlu yönde etkileyen bilgi, beceri ve davranış geliştirmelerini sağlamak, aile kurumuna sorunların çözüldüğü temel bir merkez olarak bakılmasını sağlamak için ziyaretler yapıyoruz. Eğitimden beklenen neticelere ulaşmak için, aile ile çocuk arasında gerekli iletişimin kurulması, rehber öğretmenin, aileye çalışma bilinci kazandırmasını sağlayacaktır."

Proje yürütme kurulu üyesi İ.M.K.B İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni Aziz Güven ise aile modelleri ile ilgili konuda çocuğun ilk öğretmeninin anne ve baba olduğuna dikkat çekti.

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Veliler Bilinçlendiriliyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Aldatan erkek fena yakalandı! Kadının uyguladığı yöntem, dedektiflere taş çıkarttı 23:46 Aldatan erkek fena yakalandı! Kadının uyguladığı yöntem, dedektiflere taş çıkarttı İstanbul'un göbeğindeki plajda ilginç anlar! Suriyeliler 22:35 İstanbul'un göbeğindeki plajda ilginç anlar! Suriyeliler "Allahu Ekber" diye bağırıp denizde eğlendiler
Kardeşi için mevlit okutan Alişan, ağlayan annesini teselli etmek isterken gözyaşlarına boğuldu 22:17 Kardeşi için mevlit okutan Alişan, ağlayan annesini teselli etmek isterken gözyaşlarına boğuldu Manchester United, Real Madrid'in yıldızı Raphael Varane'ı transfer etti 21:53 Manchester United, Real Madrid'in yıldızı Raphael Varane'ı transfer etti Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor 18:01 Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor
Tecavüz girişiminde bulunan 3 kişi serbest kaldı! Kendini korumaya çalışan genç kız hala yargılanıyor 17:03 Tecavüz girişiminde bulunan 3 kişi serbest kaldı! Kendini korumaya çalışan genç kız hala yargılanıyor Silahla vurulan ayı gölde boğularak can verdi 16:34 Silahla vurulan ayı gölde boğularak can verdi
Advertisement