Windows 8'in ilk hali - Son Dakika

Windows 8'in ilk hali

21.11.2012 16:00
Windows 8'in ilk hali, System.String[]

Microsoft'un aklında 2 sene önce nasıl bir Windows 8 vardı? Cevabı bu resimlerde...

Tasarımıyla öne çıkan birçok yazılım, programlanmaya başlanmadan önce bir örnek model oluşturma aşamasından geçerler. Diğer yazılımlar gibi bu aşamadan geçen işletim sistemi Windows 8'in tasarımına ait 2 sene önceki ilk örnekler, ilk kez ortaya çıktı.

Windows kullanıcı deneyimi takımının program yönetimi direktörü Jensen Harris, aslında bu örnekleri Ağustos ayında UX Week 2012'de sahneye çıktığında göstermişti. Ancak MetroTwit'in kurucusu Long Zheng, bu örnekleri farkederek şimdi ortaya çıkardı. Yukarıda ve aşağıda gördüğünüz resimlerde bugün Windows 8 arayüzüne dönüşen tasarımların ilk hallerini görüyorsunuz. Resimlerden Windows 8'in son halinde bazı renklerin ve şekillerin değiştiğini, Charm çubuğunun ise sadeleştirildiğini anlıyoruz.

Harris, geleneksel Windows arayüzünü baştan tasarlarken en çok düşündükleri şeyin, teknolojinin nasıl geliştiği olduğunu söylüyor.

Windows 8'in ilk hali
Windows 8'in ilk hali

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Windows 8'in ilk hali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Merkel'in partisinin yeni genel başkanı "Türk Armin" olarak bilinen Armin Laschet oldu Türk futboluna damga vuran G.Saray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel, yıllar sonra günah çıkardı Masumlar Apartmanı'nın 18. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci, Han'ı terk mi etti? Kazada can verdi, dağıttığı gazetelerle cansız bedeni örtüldü Farkındalık yaratmak için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, linç edilmeye başlandı MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı Baskına gelen ekipler bile inanamadı: 3'üncü katta kaçak doğumhane, 5'inci katta kaçak diş kliniği