Windows 8'in ilk hali - Son Dakika

Windows 8'in ilk hali

21.11.2012 16:00
Windows 8'in ilk hali, System.String[]

Microsoft'un aklında 2 sene önce nasıl bir Windows 8 vardı? Cevabı bu resimlerde...

Tasarımıyla öne çıkan birçok yazılım, programlanmaya başlanmadan önce bir örnek model oluşturma aşamasından geçerler. Diğer yazılımlar gibi bu aşamadan geçen işletim sistemi Windows 8'in tasarımına ait 2 sene önceki ilk örnekler, ilk kez ortaya çıktı.

Windows kullanıcı deneyimi takımının program yönetimi direktörü Jensen Harris, aslında bu örnekleri Ağustos ayında UX Week 2012'de sahneye çıktığında göstermişti. Ancak MetroTwit'in kurucusu Long Zheng, bu örnekleri farkederek şimdi ortaya çıkardı. Yukarıda ve aşağıda gördüğünüz resimlerde bugün Windows 8 arayüzüne dönüşen tasarımların ilk hallerini görüyorsunuz. Resimlerden Windows 8'in son halinde bazı renklerin ve şekillerin değiştiğini, Charm çubuğunun ise sadeleştirildiğini anlıyoruz.

Harris, geleneksel Windows arayüzünü baştan tasarlarken en çok düşündükleri şeyin, teknolojinin nasıl geliştiği olduğunu söylüyor.

Windows 8'in ilk hali
Windows 8'in ilk hali

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Windows 8'in ilk hali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi Vatandaşların kısıtlamayı yanlış anladığı kentimizde in cin top oynuyor Arınç'tan çok konuşulacak Çakıcı yorumu: Bu tehdit Kılıçdaroğlu'na değil demokrasiye yapılmıştır Defin işlemlerini gerçekleştiren mezar kazıcıları deneyimlerini anlattı: En çok çocuk cenazelerinde zorlanıyoruz Demet Akalın ve Deniz Seki'nin yıllardır devam eden dostluğu bitti 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde hareketli dakikalar! Ekipler intihar girişiminde bulunan 2 kişiyi ikna etmeye çalışıyor 55 ili ilgilendiren 145 yıllık rüya gerçek oluyor! Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda sona doğru Doktor, iki korona hastasını öldürdü; nedenini de mahkemede soğukkanlılıkla anlattı