Yahyaga, Protestolardan Vazgeçilmesini İstedi - Son Dakika

Yahyaga, Protestolardan Vazgeçilmesini İstedi

18.01.2012 18:41
Yahyaga, Protestolardan Vazgeçilmesini İstedi, System.String[]

Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniçi'nin Kosova'daki olaylarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga'yı göreve davet etmesinden bir gün sonra Yahyagay yazılı bir açıklamada bulundu.

Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniçi'nin Kosova'daki olaylarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga'yı göreve davet etmesinden bir gün sonra Yahyagay yazılı bir açıklamada bulundu. Abu Dabi'de bulunan Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga açıklamasında, "Vetvendosye hareketi, 22 Ocak tarihindeki protestolardan vazgeçmelidir. Çünkü Kosova'nın dünyadaki imajını bir hayli zedeliyor" dedi.

Yahyaga 14 Ocak 2012 tarihinde Vetevendosye Hareketi'nin protestoları süresince Kosova ile Sırbistan arasındaki sınır geçitleri Merdare ve Leu I Barl'da meydana gelenlerin Kosova için iyi ve gerçekçi bir görünümü teşkil etmediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Yahyaga, ülkenin yeni bütünleşme süreçlerinin açıldığı dönemde meydana gelenlerin, demokratik toplumunun kurulmasında Kosova'yı geriye götürme tehlikesi taşıdığını söyledi.

Tüm kurumların, siyasi oluşumların ve ülke vatandaşlarının Kosova Anayasa ve yasalarına saygı duymak zorunda olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Yahyaga, siyasi oluşumlara çözümü devlet kurumları içersinde aramaları çağrısında bulundu.

Yahyaga, Vetevendosje Hareketi'ne protestolardan vazgeçip meclisteki işine dönmesi tavsiyesinde bulundu.

(SS)

Yahyaga, Protestolardan Vazgeçilmesini İstedi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yahyaga, Protestolardan Vazgeçilmesini İstedi - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti