Yalova'da "Survivor Park" Açıldı - Son Dakika

Yalova'da "Survivor Park" Açıldı

08.12.2017 19:40
Yalova'da

Gençlerin fiziksel ve bedensel gelişimlerine katkı sunması amacıyla Yalova Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait 4 bin 500 metrekarelik arsada oluşturulan "Survivor Park" adlı oyun parkuru düzenlenen törenle hizmete girdi.

Gençlerin fiziksel ve bedensel gelişimlerine katkı sunması amacıyla Yalova Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait 4 bin 500 metrekarelik arsada oluşturulan "Survivor Park" adlı oyun parkuru düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Toplum Destekli Şube Müdürü Sevda Veli, proje kapsamında açık havada kurulan oyun parkuru ile gençlerin enerjilerini olumlu yönde harcayabilmelerini, birlikte başarabilme duygularını güçlendirmelerini ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlamak istediklerini söyledi.

Parkurdaki araçların gençlere neler kazandıracağına yönelik açıklamalarda bulunan Veli şunları kaydetti:

"Gençlerimize bu oyunlarla takım çalışması eğitimi, takım içindeki rol dağılımı, liderlik, yardımlaşma, zaman yönetimi, iletişim becerilerini geliştirmek için çeşitli oyun etaplarıyla davranışlar kazandırılması hedeflenmektedir. Yalova Emniyet Müdürlüğü olarak önleyici hizmet faaliyetlerimizi 2018 yılı içerisinde de kurumlarımızın paydaşlığında genç ve çocuklarımızın ilgi alanlarına göre proje yapmaya ve projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz."

Yapılan konuşmanın ardından 'Survivor Park'ın açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Vali Yılmaz açılış töreninde parkurun kurulmasında desteği olan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar'a teşekkür plaketi takdim etti.

Oyun parkurunda Yalova Üniversitesinde eğitim gören gençler de parkurda kıyasıya bir mücadele sergiledi.

"Survivor Park" adı verilen oyun parkurunun açılışına AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yalova'da 'Survivor Park' Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici