YANMIŞ AĞAÇ GÖVDESİ ANIT OLARAK SAHİLE DİKİLDİ - Son Dakika

YANMIŞ AĞAÇ GÖVDESİ ANIT OLARAK SAHİLE DİKİLDİ

25.05.2022 12:37

Geçen yıl Manavgat'ta meydana gelen Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınında yanmış bir ağaç gövdesi, orman yangınlarına dikkati çekmek ve doğa bilinci oluşturulmak amacıyla sahile dikildi.

Geçen yıl Manavgat'ta meydana gelen Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınında yanmış bir ağaç gövdesi, orman yangınlarına dikkati çekmek ve doğa bilinci oluşturulmak amacıyla sahile dikildi.

Geçen yıl 28 Temmuz- 7 Ağustos tarihleri arasında Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş'ta etkili olan ve 70 bin hektar ormanlık alanın yanıp kül olduğu büyük orman yangınında, 2'si orman işçisi olmak üzere 7 kişi hayatını kaybederken, 33 binin üzerinde çiftlik hayvanı ile binlerce yaban hayvanı öldü.

Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği'nin (DEKAFOK) talebi ile Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, yaşanan yangının unutulmaması, başta orman işçileri olmak üzere hayatını kaybedenlerin anısına Sorgun sahiline orman yangınında yanmış, yaklaşık 60 yaşındaki bir kızılçam ağacının gövdesi anıt olarak dikildi. Yanmış ağaç gövdesinin üzerine de hayatın yeniden başladığını simgelemek amacıyla da çeşitli renklerde kuş yuvaları yerleştirildi.

YORUMLAR
500
Son dakika... Telef olan inek ihbarı üzerine gelen ekipler erkek cesediyle karşılaştı Son dakika... Telef olan inek ihbarı üzerine gelen ekipler erkek cesediyle karşılaştı Yoldaki inek cesedi sonrası olay yerine gelen ekipler, bir de erkek cesedi ile karşılaştı Yoldaki inek cesedi sonrası olay yerine gelen ekipler, bir de erkek cesedi ile karşılaştı Selde 56 köpeğin öldüğü ruhsatsız barınak yıkıldı Selde 56 köpeğin öldüğü ruhsatsız barınak yıkıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel YANMIŞ AĞAÇ GÖVDESİ ANIT OLARAK SAHİLE DİKİLDİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement