Yasakmeyve'nin 53. Sayısı Çıktı - Son Dakika

Yasakmeyve'nin 53. Sayısı Çıktı

25.11.2011 14:48
Yasakmeyve'nin 53. Sayısı Çıktı, System.String[]

Yasakmeyve, festivale katılan şairleri, şiirleriyle birlikte tanıtıyor.

Yasakmeyve, Türkiye'den Almanya'ya işçi göçünün 50. yılı nedeniyle Almanya'da yaşayan ya da bağı olan şairleri sayfalarına taşıdı bu sayısında. Gültekin Emre'nin yazısına Yüksel Pazarkaya, Habib Bektaş, Fethi Savaşçı, Yaşar Miraç, Aras Ören, Orhan Murat Arıburnu, Acem Özler, Zafer Şenocak ve Süha Tuğtepe'nin şiirleri eşlik ediyor.

"Şair ve Okuru" sayfalarının konuğu Bâki Ayhan T. ile Mehmet Sümer söyleşirken, Şeref Bilsel "Bâki Ayhan T.'den Bâki Asiltürk'e Bir Şiir Yolculuğu"na çıkarıyor bizi.

Ordu'da gerçekleştirilen uluslararası edebiyat festivali, Bulgaristan'dan Macaristan'a pek çok şairle buluşmamızı sağladı. Yasakmeyve, festivale katılan şairleri, şiirleriyle birlikte tanıtıyor.

Sabit Kemal Bayıldıran, Ahmet Muhip Dıranas'ın ünlü "Olvido" şiirini, Fırat Demir Ahmet Haşim'i, Anita Sezgener Sami Baydar'ı irdeliyor. Ahmet Telli, Şükran Belen'in, Ebuzer Saray da Soner Demirbaş'ın şiirlerine farklı pencereler açarken, Türkân Yeşilyurt Fatma N.'nin şiir dünyasına farklı pencereler açıyor.

Murathan Mungan'ın "25 Küçük Parça"dan oluşan metni ve Hüseyin Ferhad'ın şiir ortamımızı sorgulayan yazısı bu sayının dikkatle okunacak yazıları arasında.

Yasakmeyve'nin 53. Sayısı Çıktı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yasakmeyve'nin 53. Sayısı Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Malatya'da boş arsada çanta içinde bir bebeğin cansız bedeni bulundu Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cesedini Sakarya TEM Otoyolu'na attı 6 aylık hamile kadın, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu