"Yeni Arayışlar" Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika

"Yeni Arayışlar" Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

02.04.2014 08:53

Sebük ve Abadi anısına "Yeni Arayışlar" resim ve heykel yarışmasının yeni yetenekleri belli oldu

Heykel ve resim sanatında genç yeteneklere yönelik olarak, bu yıl ikincisi düzenlenen, "Yeni Arayışlar" yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) öğrencileri arasında, değerli sanatsever Yalçın Sebük ve Dara C. Abadi anısına düzenlenen Yarışmada, genç yeteneklerin eserleri yer aldı.

Yarışmanın Heykel bölümünde Mahmut Aydın birinci, Betina Hobeş ikinci, Çiğdem Yıldırım ve Nergis Yeşil üçüncü oldu. Resim dalında ise Damla Karadere birinci, Cansu Kahraman ikinci, Elif Aydemir üçüncü oldu.

Heykel dalında Turgay Topçu, Sevde Hallaç ve Tuğba Özbağkıran mansiyon ile ödüllendirilirken, resim dalında Orhan Konuk, Sefa Karakuş ve Boğaç Aydemir
mansiyon kazandı.

Sebük Ailesi tarafından Heykel dalında ilk üç derece ve üç mansiyon olmak üzere toplam 10.000tl ödül verildi. Resim dalında da benzer ödüller dağıtıldı.

Toplumun uygar, kültürel ve sosyal kalkınmasında etkin rol oynamak gibi önemli bir amacı olan Ulus Lions Kulübü ile köklü bir hizmet geleneği olan Sebük ve Gürsoy ailelerinin bu özel yarışması, genç yeteneklere, Yalçın Sebük ve Dara C. Abadi adlarına bir armağan niteliği taşıyor.

Ödül Töreninde konuşan Oya Sebük, eşi Yalçın Sebük ve Dara Abadi anısına düzenlenen bu Yarışmada, ülkemizde heykel ve resim sanatının gelişmesinde, benimsenmesinde etkin rol oynayacak genç sanatçıları desteklemek, sanat ortamına yeni yetenekler kazandırmak hedefiyle bu yarışmayı düzenlediklerini belirterek, mesleklerinin ilk yıllarında eğitimlerine katkıda bulunabilecekleri genç yeteneklere ulaşmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Yarışmaya katılan tüm eserler, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Fındıklı Kampüsü Osman Hamdi Salonu'nda 14 Nisana kadar sergileniyor.

Yalçın Sebük: (1931 -2011) Girişimci ve işadamı olan Yalçın Sebük, yaşamı boyunca güzel sanatlara ilgi duydu ve özellikle resim ve heykel konusunda amatör koleksiyoner oldu. Akademi öğrencilerinin eserlerini satın almak, resim ve heykel sanatında genç sanatçıları desteklemek en büyük hobisiydi.

Dara C. Abadi: (1966-2011) Ressam ve illüstratör olan Dara Abadi Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunuydu. Kendi kurduğu D&D Art ve Design Studio'da dünyadaki sanat-tasarım ve mimarlık okullarına öğrenci yetiştirirken, aynı zamanda İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde de öğretim görevlisiydi.

 Yeni Arayışlar Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Yeni Arayışlar' Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Altın haftaya yükselişle başladı! Gram fiyatı 503 liradan işlem görüyor 12:13 Altın haftaya yükselişle başladı! Gram fiyatı 503 liradan işlem görüyor Otomobil fiyatına satılan tonluk kurbanlıklar görücüye çıktı! 6 kişi ahırdan çıkaramadı 12:11 Otomobil fiyatına satılan tonluk kurbanlıklar görücüye çıktı! 6 kişi ahırdan çıkaramadı Uçuruma yuvarlanan aracında 16 saat boyunca kurtarılmayı bekledi 12:08 Uçuruma yuvarlanan aracında 16 saat boyunca kurtarılmayı bekledi
Aşk cinayeti kurbanı, kaza yaptığı için öldü sanılmıştı aslında vurulduğu ortaya çıktı 11:39 Aşk cinayeti kurbanı, kaza yaptığı için öldü sanılmıştı aslında vurulduğu ortaya çıktı ABD Donanması, savaş gemisi patlayıcı tatbikatı yaparken 3.9 büyüklüğünde deprem yarattı 11:22 ABD Donanması, savaş gemisi patlayıcı tatbikatı yaparken 3.9 büyüklüğünde deprem yarattı A Milli Takım otobüsünde cama 'Fenerbahçe düşmanı Şenol Güneş' kağıdı yapıştırıldı 11:12 A Milli Takım otobüsünde cama 'Fenerbahçe düşmanı Şenol Güneş' kağıdı yapıştırıldı
Son Dakika: Ataşehir'de Sibel Koçan'ın öldürüldüğü 3.3 milyon TL'lik gaspla ilgili 13 kişi gözaltına alındı 11:05 Son Dakika: Ataşehir'de Sibel Koçan'ın öldürüldüğü 3.3 milyon TL'lik gaspla ilgili 13 kişi gözaltına alındı Şanlıurfa'da acı içinde havlayan köpeği 7'nci kattan aşağı attılar 10:40 Şanlıurfa'da acı içinde havlayan köpeği 7'nci kattan aşağı attılar
Advertisement