Son Dakika Haberleri: Yeni Zelanda'nın Kadından Sorumlu Bakanı Doğuma Bisikletle Gitti

Yeni Zelanda'nın Kadından Sorumlu Bakanı Doğuma Bisikletle Gitti

7 ay önce

Yeni Zelanda'nın Kadından Sorumlu Bakanı olan Julie Genter, doğum yapacağı hastaneye bisikletle gitti. Doğuma giderken bisiklete bindiği kareyi sosyal medyadan paylaşan Genter, "Doğumu kolaylaştırmak için son haftalarda daha çok bisiklete binseydim sanırım daha iyi olurdu.'' dedi.

Hamile olduğunu, "Bisikletlerimiz için ekstra bir koltuk alacağız" diyerek duyuran Yeşil Parti üyesi Kadından Sorumlu Bakanı Julie Genter, 42 haftalık olan ilk çocuğunu doğurmak için bebeğinin babasıyla beraber elektrikli bisikletine binerek hastaneye gittiğini Instagram'dan paylaştığı fotoğraflarda gösterdi.

DAHA ÖNCE BİNMEDİĞİNE PİŞMAN OLDU

Genter, Instagram'dan paylaştığı mesajında, "İşte bu, bana şans dileyin! Partnerim ve ben, destek ekibine arabada yeteri kadar yer olmadığı için bisikletle gittik, ama bu aynı zamanda benim modumu da çok yükseltti" dedi ve yolun genel olarak yokuş aşağı olduğunu söyleyerek, "Doğumu kolaylaştırmak için son haftalarda daha çok bisiklete binseydim sanırım daha iyi olurdu" diyerek espri yaptı.

DOĞUM İZNİ KULLANACAK

Ülkenin ulaşım bakanlarından biri de olan Genter, bisiklete binilmesini kuvvetle destekleyen isimlerden. Üç aylık doğum izni kullanacak olan Genter, böylece görevdeyken doğum yapan kadın siyasetçilerin arasına katıldı.

Yeni Zelanda'nın 37 yaşındaki başbakanı Jacinda Ardern ise Haziran ayında dünyaya getirdiği kız çocuğuyla modern tarihte görevdeyken doğum yapan ikinci seçilmiş lider olmuştu.
ATM'de Kartı Sıkışınca Ortalığı Birbirine Katan Genç Kız, Hırsızlıktan Tutuklandı Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı