Son Dakika Haberleri: Yenimahalleliler Kültür Gezisinde

Yenimahalleliler Kültür Gezisinde

3 ay önce

Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri hız kesmeden devam ediyor.

Yenimahalleliler Kültür Gezisinde, System.String[]
Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri hız kesmeden devam ediyor. Geziler kapsamında engellisinden yaşlısına, gazi ve şehit yakınlarına kadar herkes il il geziyor.

Yenimahalle Belediyesi, ortopedik engelli, görme engelli ve süreğen hastalıklı vatandaşlar ve aileleri için  Amasra gezisi düzenledi. 23 engelli ailesinin bulunduğu gezide, 50 vatandaş  Amasra Tarihi Çarşı,  Amasra Kalesi ve Ağlayan Ağaç'ı gezdi.  Amasra Çarşısı'nda yemek yiyen, Ağlayan Ağaç manzarasından Tavşan Adası ve  Atatürk siluetini izleyerek bol bol fotoğraf çeken vatandaşlar,  Safranbolu'yu da görme imkanı buldu, Hıdırlık Tepesi'nde çay içip muhabbet etti. Daha önce görmedikleri yerleri gezmenin mutluluğunu yaşayan engelliler,  Yenimahalle Belediyesi'ne kendilerine böyle bir imkanı sağladıkları için teşekkür etti.

Belediye Engelliler Birimi personelinin de vatandaşlara eşlik ettiği gezide, engelliler kaynaşarak yeni arkadaşlıklar da edindi.

Şehit ve gazi yakınları  Çanakkale'de

Öte yandan  Yenimahalle Belediyesi'nin düzenlediği ve  Yenimahalle  Kent Konseyi'nin organize ettiği kültür gezileri kapsamında şehit ve gazi yakınları da iki otobüs ile  Çanakkale'ye giderek tarihi yerinde yaşadı.

Gezi programı çerçevesinde şehit ve gazi yakınları; feribot ile  Gelibolu Yarımadası'na gitti. Vatandaşlar gezinin ilk gününde; 57. Alay Şehitliği,  Atatürk'ün gözetleme yeri ve saatinin parçalandığı yer, siperler, Yeni Zellanda Anıtı ve mezarlıklarının da bulunduğu Conkbayırı, İngiliz Anzak ve Fransız Mezarları, Şehitler Abidesi,  Kocadere Şehitliği ve  Eceabat,  Alçıtepe Köyü ve Savaş Müzesi, Arıburnu ve Anzakların çıkarma yaptığı koy, Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve Kanlı Sırt - Kırmızı Sırt Bölgeleri, Morto Koyu,  Seddülbahir Köyü ve Seyit Onbaşı Anıtını ziyaret etti. Ertesi gün ise  Çanakkale merkezinde birbirine yakın yürüme mesafesinde olan  Truva Atı, Deniz Müzesi, Aynalı Çarşı gibi yerler gezilerek  Ankara'ya dönüldü. - ANKARA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
FETÖ Elebaşı Gülen, Açık Açık Söylemiş: Naim Süleymanoğlu'nu Hiç Sevmem