Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var - Son Dakika

Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var

22.08.2012 11:00
Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var, System.String[]

Google ofislerinin ne kadar çekici olduğunu ve herkesin orada çalışmak isteyeceğini çok söylemiştik. Sözümüzü geri alıyoruz...

Gökhan Menge - - TeknoKulis'in en çok görüntülenen galeriler arasında Google ofisleri sürekli bulunuyor. Hem Google'ın ABD ofisleri olsun hem de yakın zamanda tanıtımına katıldığımız yeni Google Türkiye ofisi olsun, alıştığımız çalışma ortamlarından çok farklılar. Fakat ortamlar çok iyi olsa da Google'daki herkes "arzulanan" işler yapmıyorlar anlaşılan.

İsmi verilmeyen bir Google çalışanı, yaptığı işi Buzzfeed'de anlattı. Bu çalışan internetteki zararlı içeriğe biz girmeden girerek akıl sağlığımızı korumamızı sağlayan bir Google çalışanıymış. Yaptığı iş kafa kesme, idam, çocuk pornosu, vahşet ve abartı fetiş ile ilgili günden 15 binden fazla fotoğraf ve toplamda saatlerce uzunlukta videoları incelemek.

Bu eski Google çalışanı bir süreden sonra akıl sağlığı bozulduğu için işinden ayrılmak zorunda kalmış. İş arkadaşlarının tavsiyesi üzerine bir terapiye katı Rorschach testi uygulanmış. Basit bir baba oğul fotoğrafı gösterilen çalışan "Bu ne hasta bir fotoğraf?!" yanıtını verince farklı bir departmanda çalışmaya başlamış.

Google bu tarz çalışanları artık sözleşmeli olarak sadece bir yıllığına alıyormuş. Aksi halde çalışanların akıl sağlıkları tedavi edilemeyecek düzene gelebiliyormuş.

Gökhan Menge - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var
Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var

Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti