Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var - Son Dakika

Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var

Google ofislerinin ne kadar çekici olduğunu ve herkesin orada çalışmak isteyeceğini çok söylemiştik. Sözümüzü geri alıyoruz...

Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var, System.String[]

Gökhan Menge - - TeknoKulis'in en çok görüntülenen galeriler arasında Google ofisleri sürekli bulunuyor. Hem Google'ın ABD ofisleri olsun hem de yakın zamanda tanıtımına katıldığımız yeni Google Türkiye ofisi olsun, alıştığımız çalışma ortamlarından çok farklılar. Fakat ortamlar çok iyi olsa da Google'daki herkes "arzulanan" işler yapmıyorlar anlaşılan.

İsmi verilmeyen bir Google çalışanı, yaptığı işi Buzzfeed'de anlattı. Bu çalışan internetteki zararlı içeriğe biz girmeden girerek akıl sağlığımızı korumamızı sağlayan bir Google çalışanıymış. Yaptığı iş kafa kesme, idam, çocuk pornosu, vahşet ve abartı fetiş ile ilgili günden 15 binden fazla fotoğraf ve toplamda saatlerce uzunlukta videoları incelemek.

Bu eski Google çalışanı bir süreden sonra akıl sağlığı bozulduğu için işinden ayrılmak zorunda kalmış. İş arkadaşlarının tavsiyesi üzerine bir terapiye katı Rorschach testi uygulanmış. Basit bir baba oğul fotoğrafı gösterilen çalışan "Bu ne hasta bir fotoğraf?!" yanıtını verince farklı bir departmanda çalışmaya başlamış.

Google bu tarz çalışanları artık sözleşmeli olarak sadece bir yıllığına alıyormuş. Aksi halde çalışanların akıl sağlıkları tedavi edilemeyecek düzene gelebiliyormuş.

Gökhan Menge - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Haber Yayın Tarihi: 22.08.2012 11:00 - Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Yerinde Olmak İstemeyeceğiniz Google Çalışanı da Var - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sevgili rolü yapan hırsızların bebek arabasından çanta hırsızlığı kamerada Kahramanmaraşlı kebapçı, çalışacak eleman bulamayınca çareyi yazdığı ilanda içini dökmekte buldu Aleyna Çakır'ın ölümündeki baş şüpheli Ümitcan Uygun neden tutuklanmadı? Çakır ailesinin avukatı her şeyi açıkladı Başakşehir ile Galatasaray arasında müthiş takas: Al Diagne'yi, ver İrfan Can'ı CHP'li isimden bomba iddia! Ersin Düzen'in TRT'den ne kadar para aldığını belgeyle ortaya koydu Türkiye'de 5 gün önce yapılan korona aşısından ilk bulgular geldi: Ciddi yan etki yok Rennes, Uğurcan Çakır için teklifini 17 milyon euroya çıkardı Park halindeki araca 32 dakika boyunca zarar veren trans birey, araçta 37 bin lira zarara yol açtı