Yeşil Gün Seferberliğinin Ardından Aşure İkramı - Son Dakika

Yeşil Gün Seferberliğinin Ardından Aşure İkramı

29.09.2018 09:48
Yeşil Gün Seferberliğinin Ardından Aşure İkramı, System.String[]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlere ilişkin işaret ettiği Gönül Belediyeciliği seferberliğini hız kesmeden sürdüren Keçiören Belediyesi, bu kapsamda organize ettiği ‘Yeşil Gün Projesi’ni 23 Nisan, Bademlik, Uyanış ve Köşk Mahallelerinde hayata geçirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetimlere ilişkin işaret ettiği Gönül Belediyeciliği seferberliğini hız kesmeden sürdüren Keçiören Belediyesi, bu kapsamda organize ettiği 'Yeşil Gün Projesi'ni 23 Nisan, Bademlik, Uyanış ve Köşk Mahallelerinde hayata geçirdi.

Vatandaşlara hizmetin yanı sıra halkın gönlünü kazanmak için yürütülen Yeşil Gün Projesiyle, üstü kapalı pazar alanında kurulan platformda düzenlenen çocuk oyunlarının ardından Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, çocuklarla ve kadınlarla mıntıka temizliği yaptı. Mıntıka temizliğinin ardından ağaç diken ve Piri Türkistan Camii yanında vatandaşlara aşure ikramında bulunan Başkan Ak, vatandaşların Muharrem ayını da tebrik etti.

"Projelerimiz örnek olarak gösteriliyor"

Her hafta farklı mahallelerde yürütülen projeyle Keçiören'i daha da güzelleştirmek için yoğun mesai harcandığını söyleyen Başkan Ak, "Gönül Belediyeciliği, Ak Parti belediyeciliğinin geldiği önemli bir noktadır. Gönüllerde gerçekleştirdiğimiz reformla yeni bir boyut kazanan ve hizmetlerimize vatandaşlarımızı daha fazla dahil eden belediyecilik anlayışımız insanlarımızı oldukça memnun ediyor. Temiz belediyecilik ve güçlü yerel yönetim düsturuyla, 10 yıldır toplumun her kesimine dokunarak sürdürdüğümüz sosyal belediyecilik projelerimiz Türkiye'de örnek olarak gösteriliyor. Gönlünü vermedikçe, gönül bulamazsın diyerek başladığımız yolumuza gönülden devam ediyoruz" dedi.

"Çevreye duyarlı nesil yetiştiriyoruz"

Çevre temizliğine ve doğaya karşı farkındalığın artırılması gerektiğine de vurgu yapan Başkan Ak, "Yeşil Gün Projesiyle asıl amacımız çevre bilincini artırmaktır. 2009'dan bu yana 'Çevre Çiçekleri' adı altında yürüttüğümüz projemizle çocuklarımızı, tiyatro ve gezi benzeri sosyal aktivitelerle bilinçlendiriyoruz. Bilinçlendirdiğimiz çocuklarımıza 'Çevre Müfettişi' kartı vererek belediyemizin belli hizmetlerine ücretsiz ulaşmasını sağlıyoruz. Bu anlamda çocuklarımızı çevreye daha duyarlı, çevreyi koruyan ve çevreye zarar verenleri uyaran bir bilince kavuşturuyoruz" ifadelerini kullandı.

Cadde ve sokaklarda denetim

23 Nisan, Bademlik, Uyanış ve Köşk mahallelerinin muhtarlarını yanına alarak, cadde ve sokaklarda denetim yapan Başkan Ak, mahallelerin eksiklerini ilgili birim müdürlerine ileterek gereken çalışmaların yapılması talimatını verdi. Yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla 23 Nisan ve Paşalı Necati Ortaokulu ile ATO İlköğretim Okulu'na da ziyaretler gerçekleştiren Başkan Ak, okul yönetiminin taleplerini dinleyerek gereken çalışmaların yapılacağını belirtti.

Yeşil Gün Projesiyle mahallelerde yapılan peyzaj, yol asfaltlama, çevre düzenlemesi ve temizlik çalışmalarının yanı sıra, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli ev ziyaretleri de gerçekleştirildi. - ANKARA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yeşil Gün Seferberliğinin Ardından Aşure İkramı - Son Dakika


Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Son Dakika: Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Son Dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi