Son Dakika Haberleri: "Görmüyorum" Diye Feryat Eden Suriyeli Çocuk, Gaziantep'teki Hastanede Tedavi Edildi

"Görmüyorum" Diye Feryat Eden Suriyeli Çocuk, Gaziantep'teki Hastanede Tedavi Edildi

8 ay önce

Suriye'de elleri ve gözlerinden yaralanan küçük çocuk, "Gözlerim.., Kör oldum, Allah'ım" diye feryat etmiş tüm dünyayı ağlatmıştı. Küçük çocuğa kayıtsız kalamayan yetkililer, çocuğu Gaziantep hastanesinde tedavi etti.

Suriye'de hava saldırısında yaralandıktan sonra "Gözlerim.., Kör oldum, Allah'ım" diyerek ağlayan çocuk, Gaziantep'te tedavi edildi. Feryadı ile dünyayı ağlatan küçük savaşzede artık görebiliyor. Küçük çocuğun babası bir video ile Türkiye'ye teşekkür ederek "Çocuğumun durumu iyiye gidiyor. Artık görebiliyor" dedi.

BABASININ SAKİNLEŞTİREMEDİĞİ ÇOCUK GÜNDEM OLMUŞTU

Suriye'de ellerinden ve yüzünden yaralanan çocuk, ameliyattan sonra gözleri sargılı olunca görmediğini zannedip feryat etmiş babası sakinleştirememişti.

GAZİANTEP'TE TEDAVİ EDİLDİĞİ DUYURULDU

Türkiye'ye getirilen çocuk, Gaziantep'te hastanede tedavi edildikten sonra gözleri görmeye başladı.

Suriyeli baba, bir video ile tedavi edilen çocuğunun iyileştiğini söyleyerek "Çocuğumun durumu iyiye gidiyor. Artık görebiliyor" diye Türkiye'ye teşekkür etti.

SAVAŞIN EN BÜYÜK MAĞDURU ÇOCUKLAR OLDU

Birleşmiş Milletler, Suriye'de sekizinci yılına yaklaşan savaşta çocukların hiç olmadığı kadar yüksek risk altında olduğunu açıkladı. BM Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF) raporuna göre Suriye savaşında 2017'de önceki yıllara kıyasla iki kat fazla çocuk hayatını kaybetti.

SADECE DOĞU GUTA'DA 200'DEN FAZLA ÇOCUK ÖLDÜ

Doğu Guta'da Şubat ayında 200'den fazla çocuk bombardımanlar nedeniyle hayatını kaybetti. Gözlemevi çocukların toplam sivil ölümlerinin yaklaşık beşte birini oluşturduğunu bildirdi.

Suriye'de Hava Saldırısında Gözlerini Kaybeden Çocuğun Yürek Dağlayan Feryadı Kamerada


YORUMLAR


İran'da 66 Binden Fazla Memurun İşine Son Verildi Binali Yıldırım'dan Şart Koşup Oy Vereceğim Diyen Vatandaşa: Bu İşler, Oyla Hesap Kitap İşi Değil

Fatma Girik'in, Ayşen Gruda'nın Ölümü Üzerine Yaptığı Açıklama, Sosyal Medyada Gündem Oldu