Yıldızlar Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası Sona Erdi - Son Dakika

Yıldızlar Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası Sona Erdi

6 yıl önce

Bulgaristan'ın Samokov kentinde yapılan Yıldızlar Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası müsabakaları bugün sona erdi.

Yıldızlar Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası Sona Erdi, System.String[]

Bulgaristan'ın Samokov kentinde yapılan Yıldızlar Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası müsabakaları bugün sona erdi. Türkiye, şampiyonayı 4. sırada tamamladı. Şampiyonaya 10 sporcu ile katılan Türkiye, 1 altın ve 3 bronz madalya kazandı. 58 kg'da Ali Çam altın, 46 kg'da Cabbar Duyum, 42 kg'da Cihan Urgan ve 100 kg'da Oğuzhan Oğuz bronz madalya kazanan isimler oldu. 2013 yılında Karadağ'da yapılan şampiyonada Türkiye, 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazanmıştı.


SERBEST YILDIZ ERKEKLER AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ


İki gün süren Yıldızlar Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nın akşam seansında mindere, 3 Türk sporcu bronz madalya için çıktı. 46 kg'da Cabbar Duyum Makedon Elmedin Sejfulau karşısında 8-2 galip gelerek günün ilk bronz madalyasını kazandırdı. Altın madalya beklenen isimlerden 63 kg'da Muhammet Lütfü Küçükyıldırım 3.'lük maçında Ermeni Gevorgy Mkheyan ile karşılaştı. İlk devreden itibaren maçta tek bir oyun dahi denemeyen Lütfü, Ermeni Mkheyan'a 3-0 yenilerek şampiyonayı madalyasız tamamladı. 100 kg'da Oğuzhan Yusuf Altın ise, Polonyalı Karol Jan Turczynski ile karşılaştı. Çok çekişmeli geçen karşılaşmada ilk devre Oğuzhan'ın 4-0 üstünlüğü ile sonuçlandı. İkinci devre ise ilk atak Turczynski'den geldi ve skor 4-4 oldu. Son bir dakikaya girilirken rakibini kendi oyunuyla minder dışına atan Oğuzhan, 12-4 öne geçti ve karşılaşmayı 14-8 kazanarak son gün bronz madalya kazanan ikinci Türk sporcu oldu.


Deniz Akkaya, Rıdvan Özbey, Muhammed Lütfü Küçükyıldırım, Osman Göçen, Eyüp Sayan ve Semih Yazıcı, Avrupa Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası'nı madalyasız tamamladılar.


YILDIZ KIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIN BAŞLAYACAK


Yıldız Kızlar Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası'nın ilk gününde yarın 5 Türk sporcu mindere çıkacak. Yarın mücadele edecek sporcular şunlar:


38 kg Rahime Arı, Romanyalı rakibi


43 kg Nur Çınar, Avusturyalı rakibi


49 kg Sinem Çisem Doğdu, Estonya - Almanya maçının galibi ile


56 kg Ayşe Vatansever, Slovakyalı rakibi


65 kg Ayşegül Özbege, Ukraynalı rakibi


ea (os) - Asamokov

Haber Yayın Tarihi: 07.05.2014 09:55 Kaynak: DHASon Dakika

Atakan Kayalar'ı Türkiye'ye tanıtan videoyu paylaşan Fethi Çağıl: Izdırap çekiyorum
Polisler tarafından kelepçelenen hırsız, "Kalp pilim var, dikkat edin" diye yalvardı Tuba Ünsal, iç çamaşırsız pozlarıyla sosyal medyayı salladı