Yollar bozuk olunca atları kullanmaya başladılar - Son Dakika
Güncel

Yollar bozuk olunca atları kullanmaya başladılar

Yollar bozuk olunca atları kullanmaya başladılar

DÜZCE'nin Gümüşova ilçesi Elmacık köyünde yolların bozuk olması nedeniyle araçları zarar gören vatandaşlar, yolu atlarla geçmeye başladı.

18.10.2019 10:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

DÜZCE'nin Gümüşova ilçesi Elmacık köyünde yolların bozuk olması nedeniyle araçları zarar gören vatandaşlar, yolu atlarla geçmeye başladı.

Gümüşova'ya bağlı Elmacık köyünde karayolu ile diğer köylere bağlantıyı sağlayan ana yolların bozuk olması vatandaşları çileden çıkardı. Bozuk yollar nedeniyle araçları sık sık arıza yapan vatandaşlar, diğer köylere ulaşmak, meralarda otlayan hayvanlarını almak için atlarla seyahat etmeye başladı. Köy sakinlerinin iddialarına göre Gölyaka Kaymakamlığı Köye Hizmet Götürme Birliği'nce 1 yıl önce köy yollarının bir kısmının asfaltlanacağı bir kısmının ise kaldırım taşı ile kullanılır hale getirileceği söylendi. Ancak yapılan yamalarla durum düzeltilmeye çalışıldı. Düzce'de 18 Temmuz'daki sel felaketinde ise yollar tamamen bozularak kullanılmaz hale geldi.

AT KULLANMAYA MECBURUZAtla seyahat eden Oğuzhan Emre Keleş, "Uzun süredir verilen sözler yerine getirilmediği için Elmacık köyü terk edilmiş gibi. Yolların durumu ortada toz, toprak içinde yol kenarındaki evler. Arabalarımıza rot balans yaptırmaktan bıktık. 2 servis aracımız var. Servisle günde 500 kilometre yol yapıyorum. Düzce'nin hiçbir yerinde böyle bir yol yok. Kaymakamlık ve belediye gelip söz veriyor. Kimsenin sözünü tuttuğu yok. Bir yama yaptılar köyün girişine dünyada böyle bir yama yok" dedi. Yolların durumu nedeniyle atları kullandıklarını belirten Mustafa Çelik de, "Atla mecbur kaldığımız için geçiyoruz. Artık hayvanlarımızın peşine araçlarımızla gidemez hale geldik. Yollarımızın halini görüyorsunuz. Çözümü bu yolla bulduk. Sözler verildi, vaatler verildi ama hiçbiri tutulmadı. Yollar araçları bozuyor. Araçlara ön takım yaptırmaktan bıktık. Araçlarımıza binemez hale geldik" diye konuştu. Köy sakini Fikret Gümüş ise sıfır otomobilini sattığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Ben 32 yaşındayım. Kendimi bildim bileli bu yollara bir çözüm bulamadılar. Gelen bir yama yapıyor. Yapılan yamalar ortada. Hiç yapmasalardı daha iyiydi. Benim 1,5 yıllık arabam vardı. Arabamı sattım. Çünkü arabam artık sallanmaya başladı. Yazıktır, günahtır. Bu köy daha önce Bolu'ya bağlıyken örnek köy seçilen bir köy, yerleşim olarak harika bir köy, maalesef hizmet olarak bitikleri oynuyoruz. Köy halkı olarak yol kesmişliğimiz var. Farklı yollara mı başvuralım? Bize yakışmayan hallere mi girelim? Buyurun halimiz ortada, bu millete yazık."


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yollar bozuk olunca atları kullanmaya başladılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba Saha Çalışmalarını Sürdürüyor
  16:24 Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba Saha Çalışmalarını Sürdürüyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşları, sivil toplum kuruluşları ve kurumları ziyaret ederek projelerini anlatıyor. İba, Kent Park Projesi ve otopark sorununa çözüm önerilerini paylaşırken, turizme katkı sunacak projeleri de anlatıyor. Diğer adaylar da seçim çalışmaları kapsamında ziyaretler gerçekleştiriyor.

 • YTB, Mersin'de Türkmeneli Kış Gençlik Kampı düzenledi
  16:23 YTB, Mersin'de Türkmeneli Kış Gençlik Kampı düzenledi

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Mersin'de 150 Irak Türkmeni öğrencinin katılımıyla 'Türkmeneli Kış Gençlik Kampı' düzenledi. Kamp kapsamında Türk tarihi, uluslararası örgütler ve liderlik gibi seminerler düzenlendi. Irak Türkmeni gençler, sportif ve kültürel etkinliklere katılarak iletişimlerini güçlendirdi. YTB, dünyanın dört bir yanındaki Türkler ve akraba topluluklara hizmet götürmek için çeşitli çalışmalar yürütüyor.

 • CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Gündoğan'ın Kanalizasyon Sorununu Gündeme Getirdi
  16:21 CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Gündoğan'ın Kanalizasyon Sorununu Gündeme Getirdi

  CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, Gündoğan'da kanalizasyon sorununun çözülmemesi durumunda denizin kaybolacağını belirtti. Mandalinci, temiz çevre ve sürdürülebilir turizm için bu sorunun çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 • Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı Olduğu İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları Başladı
  16:21 Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı Olduğu İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları Başladı

  Anadolu Ajansı'nın (AA) Global İletişim Ortağı olduğu, 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları'nın (İstanbul Publishing Fellowship) açılışı Rami Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi. Program, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) tarafından organize edildi ve kültür ve turizm sektöründeki gelişmeleri ele aldı. Ayrıca, Türkiye'deki kitap üretimi ve yayıncılık sektöründeki telif hakları konuları da tartışıldı.

 • Diyarbakır'da Kadınlar Kanser Taraması İçin İpek Şal Üretti
  16:21 Diyarbakır'da Kadınlar Kanser Taraması İçin İpek Şal Üretti

  Diyarbakır'da Sur Kaymakamlığına bağlı Aile Destek Merkezinde dokuma eğitimi alan kadınlar, kendilerine kanser taraması yapan 41 kadın sağlık çalışanı için ipek şal üretti. Sur Kaymakamlığına bağlı Aile Destek Merkezi-2 bünyesinde ipek dokuma atölyesinde eğitim alan kadınlar, merkezin koordinatörü İlknur Demirel koordinesinde 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'nde (KETEM) görevli doktor ve sağlık çalışanları için pembe ipek şal üretimi yaptı. Merkezde düzenlenen etkinlikte kadınlar el emeği göz nuru ile hazırladıkları şalları sağlık çalışanlarına hediye etti.

 • Ömer Seyfettin'in vefatının üzerinden 104 yıl geçti
  16:19 Ömer Seyfettin'in vefatının üzerinden 104 yıl geçti

  "Kaşağı", "Falaka", "Diyet", "Yalnız Efe", "Pembe İncili Kaftan" ve "Perili Köşk"ün de aralarında bulunduğu çok sayıda esere imza atan, Türk edebiyatının güçlü kalemlerinden Ömer Seyfettin'in vefatının üzerinden 104 yıl geçti.

 • Kıbrıs gazisi Mevlüt Kocalar'ın cenazesi Elbistan'da defnedildi
  16:19 Kıbrıs gazisi Mevlüt Kocalar'ın cenazesi Elbistan'da defnedildi

  Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan ve Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kıbrıs gazisi Mevlüt Kocalar, memleketi Elbistan'da düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Kocalar'ın naaşı, Gariplik Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından askeri törenle Gariplik Mezarlığı'nda defnedildi. Törene, Kocalar'ın yakınları, Elbistan Kaymakamı, Kahramanmaraş Merkez Komutanı, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

 • Yandex Reklam Ağı, DeFacto'nun reklam başarısında kritik bir rol oynadı
  16:19 Yandex Reklam Ağı, DeFacto'nun reklam başarısında kritik bir rol oynadı

  Yandex Reklam Ağı, Türkiye'nin önde gelen giyim markalarından DeFacto ile olan iş birliğini genişleterek, etkili pazarlama ve performans analizi için yeni araçlar sunmaya başladı. Yapay zeka destekli hedefleme konusundaki uzmanlığıyla DeFacto'nun reklam başarısında kritik bir rol oynadı. İş birliği sonucunda elde edilen verimli sonuçlar, DeFacto'nun satışlarını artırdı ve gelirlerinde önemli bir artış sağladı.

 • Dijital Yayınlar Kayboluyor: Bilimsel Makalelerin Çoğu Korunamıyor
  16:18 Dijital Yayınlar Kayboluyor: Bilimsel Makalelerin Çoğu Korunamıyor

  Yapılan bir araştırma, internet ortamında yayınlanan bilimsel makalelerin çeyreğinden fazlasının yeterince korunamadığını ortaya koydu. Londra Üniversitesi Birkbeck'te yapılan çalışmada, 2 milyondan fazla araştırma makalesinin kaybolduğu tespit edildi. DOI teknolojisiyle saklanan makalelerin de sonsuza dek kaybolmayacağı düşüncesinin hatalı olduğu belirtildi. Küçük yayıncıların makaleleri koruma konusunda daha büyük risk altında olduğu uyarısı yapıldı.


Advertisement