Son Dakika Haberleri: Yozgat'ta Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyaları Törenle Verildi

Yozgat'ta Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyaları Törenle Verildi

2 yıl önce

Yozgat'ta, 14 şehit yakınına Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih edildi.

Yozgat'ta Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyaları Törenle Verildi, System.String[]

Yozgat'ta, 14 şehit yakınına Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih edildi.


Yozgat Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, kurum müdürleri, gaziler ve şehit yakınları katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında yaşanan olayları ve demokrasi nöbetlerini konu alan görüntülerin izlenmesi sırasında salonda duygulu anlar yaşandı. Daha sonra konuşma yapan, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Türk milletinin 16 devlet kurduğunu ve bunların çoğunluğunun kardeş kavgaları sonucu yıkıldığını söyledi.


'İÇİMİZDE BARINAN, SEVGİ, SAYGI GÖREN, HER TÜRLÜ GÜCÜ KULLANAN YAPI DEVLETİN ÜZERİNE ÇÖKTÜ'


Vali Yurtnaç, konuşmasını şöyle sürdürdü


Yaşanan tehditler, tarihte vardı, bu gün de var, yarın da olacak. Bu nedenle evlatlarımıza milli olma vasfını unutturmayacağız. Yıllarca içerimizde barınan, sevgi gören, saygı gören, her kapıdan içeri girebilen, her türlü gücü kullanan bir yapı büyüdükçe kendini devletin üzerinde gördü. Milli olma vasfını kaybederek, yabancılarla ülke konusunda pazarlık yapmaya başladı. Sonucunda da büyük bir ihaneti gözler önüne serdiler.ö


Konuşmaların ardından, şehit askerler Nusrat Atmaca, Mehmet Koçak, Bekir Şimşek, Oktay Durak, Mehmet Ünal, Kadir Çelebi, Yılmaz Oğuzhan Kula ve şehit polisler Mustafa Aslan, Mücahit Erbaş, Osman Belkaya ile Yunus Emre Doğan'ın yakınlarına, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih edildi.


15 Temmuz gazileri, Nilgün Soysal, Muhammet Emin Tekin ve Mustafa Çetinkaya da Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih edildi.


Madalya töreni sırasında, şehit ve gazi yakınları duygulu anlar yaşarken gözyaşlarına hakim olamadılar.

Yozgat'ta Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyaları Törenle Verildi

Haber Yayın Tarihi: 17.01.2018 06:16 Kaynak: DHALüks otomobilde intihar etmek isteyen kadın son anda kurtarıldı
Neslican Tay'ın cansız bedeni gören kişiden duygulandıran sözler: Gelin gibi olmuş Dünyanın ilk vajina müzesi Londra'da açılıyor