Yukarı Görle Köyü'nden Örnek Davranış - Son Dakika

Yukarı Görle Köyü'nden Örnek Davranış

11.02.2012 08:18
Yukarı Görle Köyü'nden Örnek Davranış

Yukarı Görle Köyü, 10 Şubat 2012 tarihinde Yukarı Görle Camii'nde Kızılay Kan Bağışı Kampanyası düzenledi.

Aydın'ın Karacasu ilçesine bağlı Köy camisinin İmam Hatibi Yunus Özçıtraz ve Köy Muhtarı Osman Alaca'nın girişimleri ve Karacasu Belediyesi'nin destekleri ile gerçekleşen kan bağışına köylüler büyük ilgi gösterdi. Cuma namazı sırasında köy kadınları kan bağışında bulunurken, erkekler namaz sonrası bağışta bulundu. Köylüler ayrıca cami avlusunda bağış kampanyası hayrına bir de lokma döktürdü. Eşine az rastlanır bir şekilde köyde kan bağışı kampanyası düzenleyen köy halkı bu davranışı ile diğer köylere de örnek oldu. Cami İmam Hatibi Yunus Özçıtraz bu kampanya için Kızılay'ı kendilerinin davet ettiğini belirtti. Karacasu'da yapılan ve Aydın Kızılay Kan Alma Müdürü Rıdvan Şener'in de katıldığı bir Kızılay toplantısında Muhtar Osman Alaca ile birlikte Kızılay'a böyle bir teklif götürdüklerini belirten Yunus Özçıtraz, Kızılay'ın köye gelerek örnek olacak bu fikri hayata geçirdiğini ifade etti.

Kızılay Kan Alma Ekip Doktoru Halil Barış Çaldıran da Yukarı Görle köylülerinin örnek bir davranış sergilediğini ve burada kan bağışına olan ilginin yüksek olduğunu belirtti. Kan bağışının köylerinde ilk defa gerçekleştiğini belirtilen Muhtar Osman Akça, Kızılay'ın kan bağışı kampanyalarına destek vermekten dolayı duydukları mutluluğu ve gururu ifade etti. Kan bağışı konusunda köylüleri bilinçlendirmenin de önemine vurgu yapan Muhtar Alaca, bu anlamda diğer köylere de örnek olduklarını belirtti.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Aydın Büyükşehir Belediyespor, McNamara'yı transfer etti Aydın Büyükşehir Belediyespor, McNamara'yı transfer etti Aydın'da dağlık alanda insan kemikleri bulundu Aydın'da dağlık alanda insan kemikleri bulundu Zeytin bahçesinde kafatası ve kemik parçaları bulundu Zeytin bahçesinde kafatası ve kemik parçaları bulundu

Son Dakika Güncel Yukarı Görle Köyü'nden Örnek Davranış - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement