Ülkeyi karıştıran görüntü! Yunan bakanı ''Erdoğan'ın önünde nasıl eğilirsin?'' diye tefe koyuyorlar - Son Dakika
Diplomasi

Ülkeyi karıştıran görüntü! Yunan bakanı ''Erdoğan'ın önünde nasıl eğilirsin?'' diye tefe koyuyorlar

Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın odaya girdiği sırada eğilmesi ülkede büyük tepkiye neden oldu.

07.12.2023 17:56  Güncelleme: 18:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in davetine icabetle Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına katılmak için 6 yıl sonra ilk kez bugün Yunanistan'a gitti. Ziyaret esnasında Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eğilerek selamlaması ülkede büyük tartışma yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Başbakan Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi.

YUNAN BAKAN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖNÜNDE EĞİLDİ

Erdoğan, Miçotakis'le bir araya gelmeden önce, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından Cumhurbaşkanlığı Merkezinde resmi törenle karşılandı. Erdoğan'ın Yunan cumhurbaşkanlığı binasına girerken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in eğilmesi dikkatlerden kaçmadı.

ÜLKESİNDE HOŞ KARŞILANMADI

Bakan Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan önünde eğilmesi Yunan kamuoyunda ses getirdi. Bazı Yunanlılar, bakanlarının davranışına tepki gösterdi.

Ülkeyi karıştıran görüntü! Yunan bakanı \'\'Erdoğan\'ın önünde nasıl eğilirsin?\'\' diye tefe koyuyorlar

Son Dakika Diplomasi Ülkeyi karıştıran görüntü! Yunan bakanı ''Erdoğan'ın önünde nasıl eğilirsin?'' diye tefe koyuyorlar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (9)

 • Hüseyin Özcan: Boşunamı dedik dünya lideri Reis 182 44 Yanıtla
 • Miraç YILMAZ: Ne var bunda. Adamda bayanda eğilerek selam vermiş. Dünya lideri olduğunu kabullenmişler. Bizdekiler gibi değil. 134 34 Yanıtla
 • Azalea Wu: Niye kızmışlar ki adama bizimki pohpohlanmayı seviyor, belki bir iki adamızı daha sahiplenirler ses çıkarmaz diye yapmıştır. 32 101 Yanıtla
 • Ali Kublay: Siz yunanlilari ne zamnettinizki bunda şaşıracak ne var adam dogrusunu yapmis 107 17 Yanıtla
 • Sevto: 2021 1 kg kıyma 60 TL/2023 1 kg kıyma 400 TL unutma unutturma iyi akşamlar... 52 58 Yanıtla
 • Eski Tüfek.: 2021 de 124 lira mutfak tüpü ,620 lira... 42 55 Yanıtla
 • Ibrahim Turan: Adam doğru yapmış hangi millet olursa olsun memleketini ziyarete gelen devlet böyüklerine saygı göstermek normaldir bunu abartmanın bir anlamı yok o devlet böyüğüne saygılarımı sunuyorum dogrusu bu 62 8 Yanıtla
 • Sevto: Yunanistan'a bir gece gelebiliriz diyip aayaklarina giden lidermi:)))) 27 34
 • Beşiktaş 1903: Adam doğru demiş 46 trol yorumu beğenmemiş mamanizmi kesilecek 12 7
 • Türkiye'nin Afrika açılımıyla 3. Antalya Diplomasi Forumu'na yoğun ilgi
  22:20 Türkiye'nin Afrika açılımıyla 3. Antalya Diplomasi Forumu'na yoğun ilgi

  Türkiye'nin Afrika açılımının etkisiyle düzenlenen 3. Antalya Diplomasi Forumu'na, Afrika ülkelerinden 7 devlet başkanı, 2 başbakan ve 25 dışişleri bakanı katıldı. ADF'ye, Cibuti, Esvatini, Gine Bissau, Orta Afrika Cumhuriyeti, Somali, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Madagaskar gibi ülkelerin liderleri de katıldı. Ayrıca, pek çok ülkenin dışişleri bakanı ve diğer üst düzey yetkililer de foruma iştirak etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nu değerlendirdi
  22:01 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nu değerlendirdi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nun tamamlandığını belirterek, forumun küresel bir marka ve fikir platformu olduğunu vurguladı. Fidan, katılımcılara teşekkür ederken, ADF 2024'ün düzenlenmesinde emeği geçenleri kutladı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü
  19:55 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nun son gününde, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bangladeş ve Panama Dışişleri Bakanlarıyla görüştü
  16:57 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bangladeş ve Panama Dışişleri Bakanlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu (ADF) 2024 kapsamında Bangladeş Dışişleri Bakanı Muhammad Hasan Mahmud ve Panama Dışişleri Bakanı Janaina Tewaney Mencomo ile bir araya geldi. Fidan, ADF 2024 çerçevesinde Bangladeşli ve Panamalı mevkidaşları ile görüştü.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda gençlerin rolü ele alındı
  15:53 Antalya Diplomasi Forumu'nda gençlerin rolü ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen 'Ortak Geleceğimiz: Küresel Barış için Gençlik' başlıklı panelde gençlerin sürdürülebilir barış ve kalkınmada oynadığı rol ele alındı. Panelde konuşan akademisyenler ve aktivistler, gençlerin çatışmalardaki kırılganlığını vurgulayarak, onların daha fazla dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, gençlerin barışın inşasında etkili olabileceği ve diyalogun önemine vurgu yapıldı.

 • YÖK Başkanı: Türkiye, bilim diplomasisiyle bölgesel ilişkileri arttırmaya çalışıyor
  15:41 YÖK Başkanı: Türkiye, bilim diplomasisiyle bölgesel ilişkileri arttırmaya çalışıyor

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, bilim diplomasisinin bölgesel krizlerin aşılmasında, gerilimlerin azaltılmasında önemli rol oynadığını belirterek, Türkiye'nin yükseköğretim sistemiyle bölgedeki ülkeler arasındaki ilişkilerin artmasına vesile olabilecek çaba içerisinde olduğunu söyledi. Özvar ayrıca, Türkiye'nin uluslararası üniversite sıralamalarında önemli başarılar elde ettiğini ve binlerce uluslararası öğrencinin Türkiye'de eğitim gördüğünü ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin Azerbaycan ve Özbekistan ile ortak üniversiteler kurma çalışmalarının da devam ettiğini belirtti.

 • Gazze'de ateşkes ne zaman? Bakan Fidan yanıtladı
  14:32 Gazze'de ateşkes ne zaman? Bakan Fidan yanıtladı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nda Gazze'deki durum ve beklenen ateşkes hakkında konuştu. Diplomasinin tüm imkanlarının kullanıldığını belirten Fidan, Ramazan'dan önce Gazze'de ateşkese ulaşılması için ciddi bir çaba olduğunu ifade etti.


Advertisement