Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Kiryakos Miçotakis haberleri, Kiryakos Miçotakis son dakika, son dakika Kiryakos Miçotakis

Son Dakika Kiryakos Miçotakis Haberleri

Son dakika Kiryakos Miçotakis haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kiryakos miçotakis haberleri anında burada.


 • 16:55 Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortan basın toplantısında konuştu: (2)

  Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortan basın toplantısında konuştu: (2) Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile gelecek nesiller için barış, ilerleme ve işbirliğinin hakim olacağı bir yarın inşa etmeleri gerektiğini belirterek, "Yunanistan ve Türkiye barış içinde yaşamaya mecburlar.

 • 16:10 Dostane İlişkiler ve İyi Komşuluk Hakkında Atina Bildirgesi'nde, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ekonomik ve ticari pozitif gündemin teşvik...

  Dostane İlişkiler ve İyi Komşuluk Hakkında Atina Bildirgesi'nde, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ekonomik ve ticari pozitif gündemin teşvik... Dostane İlişkiler ve İyi Komşuluk Hakkında Atina Bildirgesi'nde, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ekonomik ve ticari pozitif gündemin teşvik edilmesinin önemi vurgulandı.

 • 15:40 Türk Eximbank, Export Credit Greece ile mutabakat zaptı imzaladı

  Türk Eximbank, Export Credit Greece ile mutabakat zaptı imzaladı Türk Eximbank, Export Credit Greece ile genel işbirliğine yönelik mutabakat zaptı imzaladı.

 • 14:52 Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, "İki ülkenin çok iyi bir...

  Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, 'İki ülkenin çok iyi bir... Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, "İki ülkenin çok iyi bir şekilde bir arada, sakin bir ortamda ilişkilerini devam ettirmesi çok önemli" dedi.

 • 11:54 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'da

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında Atina'ya gitti.

 • Dün Dün 21:50 Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere yarın Yunanistan'a gidecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere yarın Yunanistan'a gidecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in davetine icabetle ve Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin Beşinci Toplantısı vesilesiyle yarın Yunanistan'a resmi ziyarette bulunacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:42 Yunanistan, seçmenlere posta yoluyla oy kullanma imkanı sunacak

  Yunanistan, seçmenlere posta yoluyla oy kullanma imkanı sunacak Yunanistan Hükümeti, yurt dışında yaşayan Yunan vatandaşlarının posta yoluyla oy kullanabilmesini sağlayacak bir yasal düzenlemeye hazırlanıyor. Bu uygulama ile Avrupa Parlamentosu seçimleri ve ulusal referandumlarda posta yoluyla oy kullanmak mümkün olacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 21:39 İngiltere Başbakanı, Yunanistan Başbakanını Elgin Mermerleri konusunda suçladı

  İngiltere Başbakanı, Yunanistan Başbakanını Elgin Mermerleri konusunda suçladı İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i, Elgin Mermerleri konusunda 'tribünlere oynamakla' suçladı. Sunak, Miçotakis'in mermerlerin iadesi konusunu gündeme getirmesinin ardından yapacakları görüşmeyi iptal etmesini eleştirdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:29 İngiltere Başbakanı Sunak, Miçotakis'le görüşmesini iptal etti! Yunan liderin tepkisi sert oldu

  İngiltere Başbakanı Sunak, Miçotakis'le görüşmesini iptal etti! Yunan liderin tepkisi sert oldu İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ülkesine ziyarete gelen Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile yapacağı görüşmeyi iptal etti. Miçotakis, bu karara tepki gösterip "İngiliz mevkidaşımla gündemdeki büyük sorunları konuşma fırsatım olmasını umardım. Görüşlerinin doğruluğuna ve adil olduğuna inanan kimse asla görüşlerin çatışmasından korkmaz." ifadelerini kullandı.

 • 27.11.2023 27 Kas 04:18 Yunanistan Başbakanı Elgin Mermerleri'nin Yunanistan'a geri gönderilmesini istiyor

  Yunanistan Başbakanı Elgin Mermerleri'nin Yunanistan'a geri gönderilmesini istiyor Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, BBC'de katıldığı programda, British Museum'da sergilenen Elgin Mermerleri'nin Yunanistan'a geri gönderilmesi gerektiğini belirtti. Miçotakis, eserlerin ikiye ayrılarak farklı ülkelerde sergilenmesini eleştirerek, Atina Akropolisi'ndeki Akropolis Müzesi'nde daha güzel göründüklerini söyledi. Elgin Mermerleri, Osmanlı İmparatorluğu döneminde İngiltere'ye götürülen ve şu anda British Museum'da sergilenen tarihi eserlerdir.

 • 14.11.2023 14 Kas 01:54 Miçotakis: "(Gazze) Bu çatışmanın tırmanmamasını sağlamak hepimizin çıkarına"

  Miçotakis: '(Gazze) Bu çatışmanın tırmanmamasını sağlamak hepimizin çıkarına' Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Avrupa ve Türkiye'nin Gazze'deki çatışmaların tırmanmaması noktasında ortak çıkara sahip olduğunu söyledi.

 • 09.11.2023 09 Kas 20:03 Yunanistan, Gazze'ye insani yardım için deniz koridoru açılmasını destekliyor

  Yunanistan, Gazze'ye insani yardım için deniz koridoru açılmasını destekliyor Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Gazze'ye insani yardım için deniz koridoru açılması halinde deniz yolu ulaşım araçlarını temin edebileceklerini bildirdi. Miçotakis, Fransa'da düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, bölgedeki gerginliğin endişe verici olduğunu ifade etti. Yunanistan'ın Gazze'ye insani yardım göndermek için Mısır üzerinden ulaşım sağlamaya hazır olduğunu belirten Miçotakis, Güney Kıbrıs ile de bir denizyolu oluşturmak için görüşmeler yaptıklarını söyledi. Miçotakis, bu planın gerçekleşmesi için tüm tarafların işbirliği yapması gerektiğini vurguladı.

 • 09.11.2023 09 Kas 16:11 Çin Büyükelçisi: Yunanistan Başbakanının Çin ziyareti ikili işbirliği için yeni bir başlangıç

  Çin Büyükelçisi: Yunanistan Başbakanının Çin ziyareti ikili işbirliği için yeni bir başlangıç Çin'in Yunanistan Büyükelçisi, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in Çin'e yaptığı resmi ziyaretin ikili işbirliği için yeni bir başlangıç ve ikili ilişkiler için daha da parlak bir geleceğin habercisi olduğunu belirtti. Büyükelçi, ziyaretin Çin-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin daha da güçlendirilmesine olumlu ivme kazandırdığını ifade etti.

 • 09.11.2023 09 Kas 15:25 Filistin Başbakanı Iştiyye, Gazze'deki yaralılara tıbbi yardımın öncelik olduğunu belirtti

  Filistin Başbakanı Iştiyye, Gazze'deki yaralılara tıbbi yardımın öncelik olduğunu belirtti Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile yaptığı görüşmede, Gazze'deki yaralılara tıbbi yardımın öncelik olduğunu vurguladı. Iştiyye, Gazze ablukasının yaralılar için yavaş bir ölüm anlamına geldiğini ve ambargonun kırılması gerektiğini ifade etti. İki lider, Gazze'ye insani yardım ulaştırılması için çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

 • 06.11.2023 06 Kas 16:50 Yunanistan Başbakanı Gazze'deki Çatışmalara İnsani Ara Verilmesi Gerektiğini Vurguladı

  Yunanistan Başbakanı Gazze'deki Çatışmalara İnsani Ara Verilmesi Gerektiğini Vurguladı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Gazze Şeridi'nde sivillerin can güvenliğine ilişkin endişe duyduklarını belirterek, çatışmalara insani ara verilmesi gerektiğini vurguladı. Miçotakis, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yaptığı telefon görüşmesinde, Gazze Şeridi'ndeki insani durumu ele aldı ve bölgeye kesintisiz insani yardım yapılması gerektiğini ifade etti. Yunanistan, İsrail'in kendini savunma hakkını desteklerken, uluslararası hukuk ve insan hakları çerçevesinde kullanması gerektiğini vurguluyor.

 • 03.11.2023 03 Kas 19:02 Yunanistan ve Çin, Kuşak ve Yol Girişimi işbirliğini sürdürme mesajı verdi

  Yunanistan ve Çin, Kuşak ve Yol Girişimi işbirliğini sürdürme mesajı verdi Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in Çin ziyaretinde, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yapılan görüşmelerde iki ülke arasındaki Kuşak ve Yol Girişimi işbirliğinin sürdürülmesi kararı alındı. İki lider, Pire Limanı projesi ve diğer alanlarda işbirliğini geliştirme konusunda anlaşmaya vardı. Yunanistan, Çin ile dış ticaret açığını kapatmak ve ihracatını artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürecek. Yunanistan ayrıca, Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na katılarak ticari ilişkilerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

 • 02.11.2023 02 Kas 00:03 Yunanistan Başbakanı: İsrail'in tepkisi mantıklı sınırların ötesinde

  Yunanistan Başbakanı: İsrail'in tepkisi mantıklı sınırların ötesinde Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Gazze'deki saldırılar sonucunda binlerce insanın hayatını kaybetmesine dikkat çekerek, İsrail'in uğradığı saldırıya mantıklı bir tepki vermek yerine çok daha aşırı bir şekilde karşılık verdiğini belirtti. Miçotakis, İsrail'in uluslararası hukuk ve insan haklarına saygı göstermesi gerektiğini vurgulayarak, Gazze'de insani koridorların açılması ve çatışmalara ara verilmesi çağrısını yineledi. Ayrıca, Yunanistan'ın Filistin sorununa iki devletli siyasi çözüm görüşünde ısrarlı olduğunu ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Gazze'de ateşkes çağrısı yapan karar tasarısına çekimser oy kullanmasının nedeninin, tasarının dengeli olmaması ve Yunanistan'ın ulusal çıkarlarıyla örtüşmemesi olduğunu savundu.

 • 26.10.2023 26 Eki 18:57 Yunanistan Başbakanı İsrail-Filistin çatışmasında insani koridorların açılmasını istedi

  Yunanistan Başbakanı İsrail-Filistin çatışmasında insani koridorların açılmasını istedi Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, İsrail-Filistin çatışmasında sivillerin korunması için insani koridorların açılması ve çatışmalara insani ara verilmesi gerektiğini belirtti. Miçotakis, İsrail'in kendini koruma hakkı olduğunu ancak uluslararası hukuka ve insan haklarına uygun şekilde hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Gazze Şeridi'nde yaşanan insani krizin çözülmesi için insani koridorların açılması ve sivillerin korunması gerektiğini ifade etti. Yunanistan Başbakanı, Hamas'ın Filistin halkını temsil etmediğini ve İsrail-Filistin çatışmasının kontrol edilemez boyutlara ulaşmaması gerektiğini söyledi. Uzun vadeli bir barışın siyasi çözümle sağlanabileceğini vurgulayan Miçotakis, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşerek Yunanistan'ın görüşlerini ileteceğini bildirdi.

 • 23.10.2023 23 Eki 13:57 İsrail'e destek için soluğu Netanyahu'nun yanında alan Miçotakis, Hamas'a esti gürledi

  İsrail'e destek için soluğu Netanyahu'nun yanında alan Miçotakis, Hamas'a esti gürledi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya gelen Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, İsrail'in uluslararası hukuka uygun şekilde kendini savunma hakkını kullanabileceğini belirtti. Miçotakis, sivillerin korunması gerektiğini vurgulayarak, Hamas'ın İsrail'e yönelik terör saldırılarını kınadı ve İsrail'e desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

 • 19.10.2023 19 Eki 16:23 Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Orta Doğu'daki Gelişmelere İlişkin Kaygılarını Dile Getirdi

  Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Orta Doğu'daki Gelişmelere İlişkin Kaygılarını Dile Getirdi Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Hamas'ın İsrail'de gerçekleştirdiği saldırı sonrası çatışmaların tırmanması ve sivillerin zarar görmesi nedeniyle kaygılı olduklarını belirtti. Miçotakis, Gazze Şeridi'nde yaşanan kayıplara da dikkat çekerek, İsrail'in meşru savunma hakkına saygı gösterilerek gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Mısır'a yapacağı ziyarette Gazze'ye insani yardımın yeniden sağlanmasının önemine değindi ve Avrupa ülkelerinin bu politikayı desteklediğini ifade etti.

 • 18.10.2023 18 Eki 13:33 Yunanistan Başbakanı İsrail'in Gazze'deki saldırısından üzüntü duydu

  Yunanistan Başbakanı İsrail'in Gazze'deki saldırısından üzüntü duydu Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, İsrail'in Gazze'de el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıdan dolayı üzüntü duyduğunu belirtti. Miçotakis, İsrail'in kendini savunma hakkını tanıdıklarını ancak bunun uluslararası hukuka uygun bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Ayrıca Miçotakis, Filistin sorununun görüşüleceği uluslararası toplantıya katılmak üzere Kahire'ye gideceğini ve güvenlik şartları olgunlaştığında bölgeyi ziyaret edeceğini ifade etti.

 • 16.10.2023 16 Eki 18:23 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 • 13.10.2023 13 Eki 17:06 Yunanistan ve Güney Kore arasında işbirliği anlaşması imzalandı

  Yunanistan ve Güney Kore arasında işbirliği anlaşması imzalandı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Güney Kore Başbakanı Han Duck-soo ile bir araya gelerek ikili ilişkileri ve uluslararası gelişmeleri ele aldı. İki ülkenin Dışişleri Bakanlıkları arasında işbirliğini öngören bir mutabakat imzalandı. Han, Yunanistan'ın Kore'ye yardımı ve Yunan armatörlerin Kore tersanelerine olan ilgisini vurgulayarak ticaret ve teknoloji alanında işbirliği yapabileceklerini belirtti.

 • 10.10.2023 10 Eki 16:23 Estonya Başbakanı Rusya'ya karşı daha sert yaptırımlar istedi

  Estonya Başbakanı Rusya'ya karşı daha sert yaptırımlar istedi Estonya Başbakanı Kaja Kallas, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile yaptığı görüşmede, Rusya'ya karşı daha sert yaptırımlar uygulanmasını talep etti. Kallas, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığına karşı Avrupa'nın yorulmadığı ve Ukrayna'ya destek olacağı mesajının verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Rusya'nın silah sanayisini finanse etmesine izin verilmemesi ve ticarete tam ambargo uygulanması gerektiğini ifade etti. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ise İsrail-Filistin çatışmasına işaret ederek, barışın bir an evvel sağlanması temennisini dile getirdi ve sınırların ihlal edilemez olduğunu vurguladı.

 • 09.10.2023 09 Eki 18:36 Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya Başbakanları Bölgesel İşbirliği Konularında Bir Araya Geldi

  Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya Başbakanları Bölgesel İşbirliği Konularında Bir Araya Geldi Bulgaristan Başbakanı Nikolay Denkov, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ve Romanya Başbakanı Marcel Ciolacu, bölgesel işbirliği konuları için bir araya geldi. Toplantıda, ulaşım, haberleşme ve enerji altyapı projeleri ele alındı. Ayrıca, NATO ve Karadeniz bölgesinin artan önemi kapsamındaki işbirliği, Schengen bölgesine katılım ve Batı Balkan ülkelerinin AB'ye katılım sürecindeki ortak öncelikler de ele alındı. Toplantının ardından ortak işbirliği bildirisi imzalandı.

 • 09.10.2023 09 Eki 10:15 Yunanistan'da Yeni Demokrasi Partisi Destekli Adaylar Seçimleri Önde Bitirdi

  Yunanistan'da Yeni Demokrasi Partisi Destekli Adaylar Seçimleri Önde Bitirdi Yunanistan'da düzenlenen yerel seçimlerde Yeni Demokrasi Partisi destekli adaylar büyük bir başarı elde etti. Yeni Demokrasi lideri ve Başbakan Kiryakos Miçotakis, seçim sonuçlarını değerlendirerek vatandaşların güvenini teyit ettiğini belirtti. Seçimlerde Yeni Demokrasi Partisi destekli adaylar, birçok bölgede ilk turda zafer elde etti. Ayrıca, Batı Trakya'da Türk azınlığın yoğun yaşadığı Rodop ilinde Türk başkan seçildi.

 • 05.10.2023 05 Eki 16:18 Yunanistan Başbakanı, iklim krizi ve göç sorunu için AB bütçesinin artırılmasını istiyor

  Yunanistan Başbakanı, iklim krizi ve göç sorunu için AB bütçesinin artırılmasını istiyor Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Avrupa'nın ortak sorunları olan iklim krizi ve düzensiz göç konularında AB bütçesinin artırılmasını talep etti. Miçotakis, iklim kriziyle mücadele için AB fonlarının artırılması gerektiğini vurgulayarak, göç sorununa da daha fazla kaynak ayrılması gerektiğini belirtti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 23:25 Yunanistan Başbakanı, düzensiz göçle mücadelede işbirliğinin artırılmasını talep etti

  Yunanistan Başbakanı, düzensiz göçle mücadelede işbirliğinin artırılmasını talep etti Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, düzensiz göçle mücadelede düzensiz göçmenlerin geldiği ülkelerle işbirliğinin artırılmasını ve iltica hakkı bulunmayanların ülkelerine gönderilmesini talep etti. Miçotakis ayrıca iklim krizi ve sel felaketleri konusunda da önlem alınması gerektiğini vurguladı.

 • 29.09.2023 29 Eyl 17:37 Yunanistan Başbakanı AB'den iklim krizi ve doğal afetlerle mücadelede daha aktif rol istedi

  Yunanistan Başbakanı AB'den iklim krizi ve doğal afetlerle mücadelede daha aktif rol istedi Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, AB'nin iklim krizi ve doğal afetlerle mücadelede daha aktif olması gerektiğini belirtti. Miçotakis, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı görüşmede, ikili ilişkiler ve AB politikaları hakkında konuştu. Ayrıca, düzensiz göç sorunu ve AB'nin dış sınırlarının korunması gibi konular da ele alındı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 03:45 Yunanistan Başbakanı, iklim krizi ve göçle mücadele çağrısı yaptı

  Yunanistan Başbakanı, iklim krizi ve göçle mücadele çağrısı yaptı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, iklim krizi ve göç sorununun tüm ülkelerin ortak mücadele etmesi gereken en önemli sorunlar olduğunu vurguladı. Miçotakis, iklim krizine adaptasyonun şart olduğunu belirterek, Avrupa Birliği'ne daha fazla yatırım yapılması ve küresel bir forum oluşturulması önerisinde bulundu. Ayrıca göç sorununa kapsamlı ve koordineli bir yaklaşımın gerekliliğini vurguladı ve Yunanistan'ın Türkiye ile ilişkilerinin iklim krizi ve göç sorunu üzerinde odaklanması gerektiğini söyledi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 21:15 Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile BM Genel Kurulu'nda bir araya geldi

  Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile BM Genel Kurulu'nda bir araya geldi CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu marjında Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 18:08 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nun yapıldığı New York'ta Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nun yapıldığı New York'ta Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nun yapıldığı New York'ta Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti.

 • 17.09.2023 17 Eyl 17:59 Yunanistan Başbakanı, Türkiye ile diyalog kanallarının açık olmasının önemini vurguladı

  Yunanistan Başbakanı, Türkiye ile diyalog kanallarının açık olmasının önemini vurguladı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile Yunanistan arasındaki diyalog kanallarının açık olmasının önemine işaret ederek, "Geçmişten gelen sorunların bir anda çözülmesini beklemeyelim ama anlaşmazlık olduğunda hangi konuda anlaşamadığımızı medeni bir şekilde ortaya koymada ve...

 • 13.09.2023 13 Eyl 16:06 Yunanistan'da sel felaketinde telef olan hayvanlar imha edildi

  Yunanistan'da sel felaketinde telef olan hayvanlar imha edildi Yunanistan'da geçen hafta yaşanan sel felaketinde telef olan hayvanların imha edildiği bildirildi. Sel felaketi nedeniyle kurulan kriz masasında, bulaşıcı hastalık tehditleri ve kamu sağlığının korunması için alınması gereken tedbirler ele alındı. Binlerce hayvanın yakılarak ya da toprağa gömülerek imha edileceği açıklandı. Sel nedeniyle bölgede mide ve bağırsak iltihabı, hepatit, leptospiroz gibi hastalıklarla mücadele ediliyor.

 • 12.09.2023 12 Eyl 17:44 Yunanistan'da sel felaketi: Ölü sayısı 15'e yükseldi

  Yunanistan'da sel felaketi: Ölü sayısı 15'e yükseldi Yunanistan'ın Teselya bölgesindeki Kardiçe kentinde meydana gelen sel felaketi sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısı 15'e yükseldi. Başbakan Kiryakos Miçotakis, selden etkilenenlere yönelik birinci yardım önlem paketini açıkladı.

 • 11.09.2023 11 Eyl 00:14 Yunanistan Başbakanı AB'ye sel felaketinin tazmin edilmesi için başvuracak

  Yunanistan Başbakanı AB'ye sel felaketinin tazmin edilmesi için başvuracak Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, sel felaketinin yol açtığı zararın tazmin edilmesi için Avrupa Birliğine (AB) başvuracağını bildirdi. Miçotakis, sel mağdurlarına devletin mali destekte bulunacağını dile getirdi.

 • 06.09.2023 06 Eyl 22:58 Yunanistan'da ''geç kaldı'' diye mürettebat tarafından itilen adam, denize düşerek hayatını kaybetti

  Yunanistan'da ''geç kaldı'' diye mürettebat tarafından itilen adam, denize düşerek hayatını kaybetti Yunanistan'da Girit'e gitmeye hazırlanan bir feribottan 36 yaşındaki bir şahıs, iddiaya göre geç geldiği için mürettebat personeli tarafından itildi. Denize düşen adam boğularak hayatını kaybederken olay ülkede infial yarattı. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, kişinin ölümünden sorumlu olanların yargı önünde hesap vereceğini belirtti.

 • 31.08.2023 31 Ağu 23:14 Yunanistan ve İtalya Başbakanları Atina'da bir araya geldi

  Yunanistan ve İtalya Başbakanları Atina'da bir araya geldi Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'yi Atina'da ağırladı. Liderler, AB'nin geleceği, göçmen sorunu, ekonomi ve bölgesel gelişmeler gibi konuları ele aldı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 00:23 Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Balkan Ülkeleri Liderlerini Atina'da Ağırladı

  Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Balkan Ülkeleri Liderlerini Atina'da Ağırladı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in davetiyle 9 Balkan ülkesi lideri, Yunanistan'ın Başkenti Atina'da bir araya geldi. Batı Balkanlar Zirvesi'nin 20'inci yıl dönümü vesilesiyle 9 Balkan ülkesinin lideri ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Miçotakis'in daveti üzerine akşam yemeğinde buluştu. Balkan ülkelerinin AB üyeliği perspektifi ve AB'nin geleceğinin ele alındığı yemeğe katılan liderler, Atina Zirvesi Bildirgesi'nde Rusya'nın Ukrayna'yı işgali konusunda ortak bir duruş sergiledi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 22:03 AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Balkan liderleriyle akşam yemeğinde buluşacak

  AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Balkan liderleriyle akşam yemeğinde buluşacak AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in davetlisi olarak Balkan ülkelerinin liderleriyle akşam yemeğine katılacak. Batı Balkan ülkelerinin Avrupa perspektifi, bölgenin Avrupa'daki geleceği ve genişleme süreci ele alınacak.

 • 18.08.2023 18 Ağu 21:29 Yunanistan, Kıbrıs'taki Gerginlik Hakkında Bilgi Aldı

  Yunanistan, Kıbrıs'taki Gerginlik Hakkında Bilgi Aldı Kıbrıs Adası'ndaki Pila bölgesindeki gerginlik, Yunanistan'da da yankı uyandırdı. Kıbrıs Cumhurbaşkanı, Yunanistan Başbakanı'na bilgi verdi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Türklerinin BM Barış Gücü'ne yönelik saldırılarını kınadı. Yunan basını, olayların AB ve BM tarafından da kınandığını duyurdu.

 • 17.08.2023 17 Ağu 16:22 AB Komisyonu, von der Leyen'in Yunanistan ziyaretini savundu

  AB Komisyonu, von der Leyen'in Yunanistan ziyaretini savundu Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Başkan Ursula von der Leyen'in Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in misafiri olduğu ziyaretinin kurallara uygun ve kişisel bir gezi olduğunu bildirdi. Avrupa Parlamentosu üyesi Sophie in 't Veld ise ziyaretin AB yasalarına uygun olup olmadığını değerlendirmesi için AB Ombudsmanı'na başvurduğunu ve AP'den ziyaretin ele alınması için talepte bulunduğunu duyurdu.

 • 16.08.2023 16 Ağu 15:42 Yunanistan'da Holiganizmle Mücadele İçin Tedbirler Alınıyor

  Yunanistan'da Holiganizmle Mücadele İçin Tedbirler Alınıyor Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yunanistan'daki 4 büyük futbol kulübü AEK, Panathinaikos, Olimpiakos ve PAOK'un başkanları holiganizmle mücadele için bir araya geldi. Holiganizmin sadece Yunanistan'da değil, diğer Avrupa ülkelerinde de sorun teşkil ettiğine dikkat çeken Ceferin, UEFA olarak şiddetle mücadeleye kararlı olduklarını belirtti. Miçotakis ise taraftar kulüplerinin teke indirileceğini ve maçlarda polis kontrolünün artırılacağını açıkladı. Holiganizmle mücadele için Avrupa düzeyinde işbirliği gerektiğini vurgulayan Miçotakis, AEK taraftarının öldürülmesiyle ilgili olarak 105 taraftarın tutuklu yargılanmasına karar verildiğini aktardı.

 • 03.08.2023 03 Ağu 17:13 Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis İkili İşbirliğini Ele Aldı

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis İkili İşbirliğini Ele Aldı Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile ikili işbirliğini ve bölgesel konuları ele aldı. Sisi'nin Mısır'a resmi ziyarette bulunan Miçotakis ile El-Alameyn kentinde bir araya geldiği belirtildi. Görüşmede, iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların hayata geçirilmesi ve işbirliğinin geliştirilmesi konuları ele alındı. Ayrıca, Akdeniz bölgesindeki yasa dışı göçle mücadele, Rusya-Ukrayna krizi ve Libya konusu gibi bölgesel ve uluslararası meseleler de görüşüldü.

 • 02.08.2023 02 Ağu 11:25 Yunanistan Başbakanı, yangınlar nedeniyle tatili yarıda kesilen turistlere ücretsiz tatil sözü verdi

  Yunanistan Başbakanı, yangınlar nedeniyle tatili yarıda kesilen turistlere ücretsiz tatil sözü verdi Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Rodos'taki orman yangınları nedeniyle tatili yarıda kesilen turistlere gelecek ilkbahar veya sonbaharda bir hafta ücretsiz tatil imkanı sunacaklarını açıkladı. Temmuzda çıkan yangınlarda 135 bin dönüm ormanlık alan yanarken, 20 bin kişi adadan tahliye edilmişti.

 • 27.07.2023 27 Tem 22:53 Başbakan Miçotakis patlama haberini böyle öğrendi! Sıkıntılı ifadesi kameralara yansıdı

  Başbakan Miçotakis patlama haberini böyle öğrendi! Sıkıntılı ifadesi kameralara yansıdı Yunanistan'da çıkan orman yangınlarından biri, Magnisia bölgesindeki askeri uçak mühimmat deposuna sıçradı ve patlama meydana geldi. Başbakan Miçotakis, patlama haberini bir cenaze töreninde aldı ve sıkıntılı bir ifadeyle karşıladı.

 • 24.07.2023 24 Tem 15:29 Yunanistan Başbakanı: Savaştayız, kaybettiklerimizi yeniden inşa edeceğiz

  Yunanistan Başbakanı: Savaştayız, kaybettiklerimizi yeniden inşa edeceğiz Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Rodos Adası'ndaki orman yangınlarıyla ilgili olarak savaşta olduklarını ve kaybettiklerini yeniden inşa edeceklerini söyledi. Miçotakis, yangına karşı alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu belirtirken, önceliklerinin insan yaşamının korunması olduğunu vurguladı. Rodos Adası'nda başlayan yangınlar hala kontrol altına alınamazken, binlerce kişi güvenli bölgelere tahliye edildi. Yunanistan'a yardım amacıyla gönderilen Türkiye'nin yangın söndürme uçakları ve helikopteri de bölgede görev yapıyor.

 • 22.07.2023 22 Tem 15:23 Yunanistan Başbakanı Türkiye'ye teşekkür etti

  Yunanistan Başbakanı Türkiye'ye teşekkür etti Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin yangın söndürme çalışmalarına katkı sağlamak için gönderdiği uçaklar ve helikopter için teşekkür etti. Türkiye'nin Tarım ve Orman Bakanlığına ait 2 amfibik yangın söndürme uçağı ve 1 yangın söndürme helikopteri Atina'ya ulaştıktan sonra Dekelia Askeri Hava Üssü'ne hareket etti.

 • 17.07.2023 17 Tem 16:59 Yunanistan Dışişleri Bakanı: Erdoğan ve Miçotakis Eylül'de New York'ta Bir Araya Gelebilir

  Yunanistan Dışişleri Bakanı: Erdoğan ve Miçotakis Eylül'de New York'ta Bir Araya Gelebilir Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Gerapetritis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in eylül ayında New York'ta bir araya gelebileceğini söyledi. Gerapetritis, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesinin AB ile Türkiye yakınlaşması için temel bir unsur olduğunu belirtti ve Yunanistan'ın Türkiye ile iyi komşuluk ilişkileri kurmayı hedeflediğini vurguladı.

 • 14.07.2023 14 Tem 15:56 Erdoğan, NATO zirvesindeki görüşmede Miçotakis ile arasında geçenleri anlattı: 2 talebim oldu

  Erdoğan, NATO zirvesindeki görüşmede Miçotakis ile arasında geçenleri anlattı: 2 talebim oldu Cuma Namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi'nde Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantıda Miçotakis'ten iki talepte bulunduğunu belirten Erdoğan, "Benim kendilerinden özellikle istediğim konu başlıkları, bir Batı Trakya'daki sorunlar, iki müftülerle ilgili konu. Önce büyükelçilerimiz bir araya gelecekler sonra atılması gereken adımları atacağız" ifadelerini kullandı.

Advertisement