Yunanistan devlet televizyonu, Türkiye'nin Trakya topraklarını Yunan bayrağıyla gösterdi - Son Dakika
Uluslararası İlişkiler

Yunanistan devlet televizyonu, Türkiye'nin Trakya topraklarını Yunan bayrağıyla gösterdi

Yunanistan devlet televizyonu, Türkiye\'nin Trakya topraklarını Yunan bayrağıyla gösterdi

Yunan devlet televizyonu ERT, haber bülteninde bir skandala imza attı. ERT, Türkiye'nin Trakya bölgesini Yunanistan renklerinde gösteren bir grafik yayınladı. Televizyon, tepkiler nedeniyle grafiği düzeltmek zorunda kaldı.

30.11.2023 20:03  Güncelleme: 20:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yunanistan'ın devlet televizyonu ERT, akşam haberlerinde Türkiye'nin Trakya bölgesini Yunanistan renklerinde gösteren bir grafik yayınladı. Peş peşe gelen tepkilerden sonra kanal geri adım atarak grafiği düzeltti.

TRAKYA BÖLGESİNİ YUNANİSTAN RENKLERİNDE GÖSTERDİLER

Yunanistan'ın devlet kanalı ERT, skandal provokasyon girişiminde bulundu. ERT 1'in önceki akşam 18.00'de yayınlanan haber bülteninde, arka planda Türkiye'deki Trakya bölgesi, Yunanistan renklerinde gösterildi.

Yunanistan'dan skandal provokasyon: Türkiye'nin Trakya topraklarını Yunan bayrağıyla servis etti

KANAL GERİ ADIM ATMAK ZORUNDA KALDI

Skandala peş peşe tepkiler gelince kanal geri adım atmak zorunda kaldı. Kanalın bugün yayınlanan öğle haberlerinde, arka planda hatalı grafik yerine sınırların kırmızı renkle belirgin olarak gösterildiği düzeltilmiş grafik gösterildi.

Son Dakika Uluslararası İlişkiler Yunanistan devlet televizyonu, Türkiye'nin Trakya topraklarını Yunan bayrağıyla gösterdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa vefatının 75. yılında Bakü'de anıldı
  21:09 Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa vefatının 75. yılında Bakü'de anıldı

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'yü kurtaran Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa'nın vefatının 75. yılı anma programı düzenlendi. TÜRKPA Genel Sekreteri Mehmet Süreyya Er ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da programa katıldı. Konuşmalarda Nuri Paşa'nın kahramanlığı ve Azerbaycan-Türkiye kardeşliği vurgulandı.

 • İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı
  20:05 İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı

  İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandığı iddia edildi. İsrail ordusu, Hapishaneler İdaresine gönderdiği mektupta, Gazze'de alıkonulan Hamas ve İslami Cihad mensuplarının yoğun güvenlikli tutukevlerine nakledilmesini istedi. Ancak Hapishaneler İdaresi, hapishanelerde yer olmadığı gerekçesiyle bu talebi geri çevirdi. Bu nedenle İsrail ordusu, Filistinlileri geçici gözaltı merkezlerinde tutmak zorunda kaldı. İsrail ordusu ayrıca, uygun eğitime sahip olmayan askeri polislerin Hamas'ın seçkin unsurlarını korumasını eleştirdi ve Hapishaneler İdaresini sorumluluktan kaçmakla suçladı. Hapishanelerdeki yer sıkıntısının Batı Şeria'da da kendisini gösterdiği ve İsrail ordusunun artık gözaltına alacağı kişileri tehlike derecelerine göre seçmeye başladığı belirtildi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü
  19:55 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nun son gününde, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü.

 • Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor
  19:49 Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor

  Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, yaklaşık 2 bin 700 tonluk yardım malzemesinin Gazze'ye ulaştırılacağını duyurdu. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kızılay ekiplerince hazırlanan bir geminin Mersin'den hareket ederek Mısır'a ulaşacağını ve ardından yardım malzemelerinin tırlarla Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye gönderileceğini belirtti. Türk Kızılayı, devlet ve AFAD ile birlikte Gazze için büyük bir yardım operasyonu gerçekleştirerek, milletin emanetlerini Gazze halkına ulaştırmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı
  19:41 İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırısında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.İsrail ordusu daha önce de Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırılar gerçekleştirmiş, bu saldırılarda 118 kişi ölmüş ve 760 kişi yaralanmıştı.

 • İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor
  18:38 İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor

  Hamas temsilcileri ve aracılar Mısır'a ulaştı, İsrail rehinelerin isimlerini talep etti


Advertisement