Zabıtaların yakaladığı dilenci kadının mal varlığı ağızları açık bıraktı - Son Dakika

Zabıtaların yakaladığı dilenci kadının mal varlığı ağızları açık bıraktı

12.04.2021 15:55
Zabıtaların yakaladığı dilenci kadının mal varlığı ağızları açık bıraktı, System.String[]

Mersin'de zabıta ekiplerinin düzenlediği operasyonda, vatandaşların duygularını sömürerek dilendiği belirlenen bir kadının, üzerine kayıtlı bir evi ve arabası olduğu ortaya çıktı. Dilencinin mal varlığını duyunca şaşkına uğrayanlar ise "Ellerim kırılsaydı da o parayı vermeseydim" diyerek tepki gösterdi.

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Esnaf ve vatandaşların şikayet ve talebi üzerine gerçekleştirilen operasyonda, insanların dini ve vicdani duygularını kullanarak cami avlularında, park ve meydanlarda, cadde ve sokaklarda dilenip haksız kazanç elde eden veya izin almaksızın kaldırımları işgal ederek satış yapan kişilere yönelik denetim yapıldı.

Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor

DİLENCİNİN MAL VARLIĞI ŞAŞIRTTI

Ekipler bu denetimlerinde, dilendikleri tespit edilen 2, izinsiz satış yaparak kaldırım işgaline yol açan bir kadını, müdürlüğe ait araçla belediye binasında bulunan Akdeniz Zabıta Müdürlüğü merkezine getirdi. Kadınların birinin kucağında küçük bir bebek olması dikkat çekti.

Yapılan kimlik tespitinde, dilenenlerden birinin; Turgut Reis Mahallesi Müftü Cami civarında vatandaşlardan para toplayan N.Ç. adlı kadın olduğu ortaya çıktı. Zabıta ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda, dilenen bu kadının, tapuda üzerinde kayıtlı bir evi ile bir arabası olduğu ortaya çıkarıldı.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tutanaklar tutularak, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 33'üncü ve 38'inci maddeleri gereği idari işlem yapılan 3 kişiye 204'er lira tutarında para cezası kesildi.

Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor

"OPERASYONLAR ARALIKSIZ DEVAM EDECEK"

Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, vatandaşlara yaptığı çağrıda; insanların dini ve vicdani duygularını kullanarak para toplamaya çalışan, haksız kazanç elde eden kişilere itibar edilmemesini istedi. Dilenen bu kişilerin, zabıta ekiplerini fark eder etmez, vatandaşlardan haksızca topladıkları paraları, kendilerini gözetleyen kişiye teslim ettiklerini ve bu kişinin de kaçarak izini kaybettirdiğini belirten Sivaslıoğlu, dilendikleri tespit edilen kişilere yönelik denetimlerin kesintisiz süreceğini ifade etti.

Zabıtaların yakaladığı dilenci kadının mal varlığı ağızları açık bıraktı
Zabıtaların yakaladığı dilenci kadının mal varlığı ağızları açık bıraktı
Zabıtaların yakaladığı dilenci kadının mal varlığı ağızları açık bıraktı

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Zabıtaların yakaladığı dilenci kadının mal varlığı ağızları açık bıraktı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (83)
  • Mehmet: Arkadaşlar böyle dilenciliğe bürünmüş kadınlar tehlikelidir sana dilenci gibi yaklaşır bbana saldırdı diye iftira eder neyin var neyin yok diyarlar lütfen uzak durun dilenciliği devlet yasaklaması lağzım Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Bülent durmuş : Insanlar gerçek ihtiyaç sahibi ile sahtesini ayıramayacak kadar kafası bulanmış her önüne gelene yardım ediyorlar Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım'a yeni görev! Başkanlık katı hazırlanıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım'a yeni görev! Başkanlık katı hazırlanıyor Ümit Özat'ın 'Kazanılan tek kupa' paylaşımı Fenerbahçelileri çıldırttı! Taraftarlardan tepki yağıyor Ümit Özat'ın 'Kazanılan tek kupa' paylaşımı Fenerbahçelileri çıldırttı! Taraftarlardan tepki yağıyor Fenerbahçe taraftarı sosyal medyada kazan kaldırdı! Emre Belözoğlu'na ateş püskürdüler Fenerbahçe taraftarı sosyal medyada kazan kaldırdı! Emre Belözoğlu'na ateş püskürdüler Beşiktaş, Karagümrük'e kaybetti, maç sonu ortalık savaş alanına döndü Beşiktaş, Karagümrük'e kaybetti, maç sonu ortalık savaş alanına döndü Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Ormanda asılı bulunan ikilinin yan yana gömülme vasiyetleri yerine getirilmedi Ormanda asılı bulunan ikilinin yan yana gömülme vasiyetleri yerine getirilmedi Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Görenleri şaşkına çevirdi: Babasının kimlik bilgileriyle kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı! Görenleri şaşkına çevirdi: Babasının kimlik bilgileriyle kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı!
Advertisement