Zızek'ın Aşk Konferansına Yoğun İlgi - Son Dakika

Zızek'ın Aşk Konferansına Yoğun İlgi

26.09.2015 19:00
Zızek'ın Aşk Konferansına Yoğun İlgi, System.String[]

Dünya çapında tanınan marksist sosyolog ve kültür eleştirmeni Slavoj Zızek, Kartal Belediyesi ve MonoKL (Mono Kurgusuz Labirent) Yayınları’nın işbirliği düzenlenen “Aşkın Metafiziği” konulu Uluslararası Felsefe Konferansı yoğun ilgi gördü.

Dünya çapında tanınan marksist sosyolog ve kültür eleştirmeni Slavoj Zızek, Kartal Belediyesi ve MonoKL (Mono Kurgusuz Labirent) Yayınları'nın işbirliği düzenlenen "Aşkın Metafiziği" konulu Uluslararası Felsefe Konferansı yoğun ilgi gördü.

Kartal Belediyesi'nin ve MonoKL (Mono Kurgusuz Labirent) Yayınları tarafından "Aşkın Metafiziği" konulu konferans, Dragos Arkeolojik Kazı Alanı'nda düzenlendi. Konferansın ikinci gününde dünyaca ünlü Alain Badiou, Slavoj Zizek ve Judith Balso konuşmacı olarak katıldı. Felsefe ve sosyoloji öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta, Volkan Çelebi ve Ahmet Soysal moderatör olarak yer aldı. Şahsına özgü bir materyalizmin savunucusu olan Slavoj Zizek, konferansta aşkın felsefi ve sosyolojik boyutunu anlattı. Yurt dışında birçok büyük üniversite öğrencilerine satılan sex antlaşmasını eleştiren Zizek, yapılan anlaşmanın bireyleri ne kadar dar kalıplara sığdırmaya çalıştığını ve aşkın daha soyutlaştırmaya çalıştığını ifade etti.

Konferansta ayrıca İslam'ın, Hristiyanlığın ve birçok dini inancın aşka bakış açıları ve farklı etnik kökenlere mensup toplumların aşk anlayışları gibi konular da konuşuldu. - İSTANBUL

Zızek'ın Aşk Konferansına Yoğun İlgi
Zızek'ın Aşk Konferansına Yoğun İlgi
Zızek'ın Aşk Konferansına Yoğun İlgi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Zızek'ın Aşk Konferansına Yoğun İlgi - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı