Herkesin Festivali, Boğaziçi Film Festivali Başladı - Son Dakika
Kadın

Herkesin Festivali, Boğaziçi Film Festivali Başladı

Herkesin Festivali, Boğaziçi Film Festivali Başladı

Festival 30 Kasım'a kadar devam edecek. Kapısı tüm sinema severlere açık olan festivalin gösterim ve etkinlikleri ücretsiz.

22.11.2013 11:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Herkes film çekebilir, herkes izleyebilir!

"Herkes film çekebilir" sloganıyla yola çıkan festival, gösterimlerine 14 Kasım'da başladı. Festival 30 Kasım'a kadar devam edecek. Kapısı tüm sinema severlere açık olan festivalin gösterim ve etkinlikleri ücretsiz!

"Etik, estetik ve teknik" bütünlüğe sahip tüm filmlerin kabul edildiği festivalde 60 kısa film yarışıyor. Jüride Yüksel Aksu, Ezel Akay, Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimlerin yer aldığı, Demet Akbağ'ın başkanı olduğu büyük ödül jürisinde Osman Sınav, Ömer Vargı, Peggy Rajski ve Mohydeen Izzat Quandour'un bulunduğu heyet, bu üç kritere göre en iyileri belirleyecek. Ödüller 1 Aralık'ta yapılacak törenle açıklanacak.

Kazanan kısa film ise Türkiye'de verilecek en büyük ödülün sahibi olacak. Boğaziçi Film Festivali finalinde büyük ödül tam 50.000 TL. Bu ödül ile kısa filmin önemine dikkat çeken Festival, uzun metraj hayali kuran genç yönetmenlere sadece cesaret değil, başlangıç sağlayacak maddi imkanı da veriyor.

Festival yönetimi sektördeki üretimi desteklemek için herkesin katılabileceği eğitim seminerleri de veriyor. 26 Kasım Salı günü saat 18:00'de Atlas sinemasında film alanında bakanlıktan fon desteği almak isteyenlere T.C. Kültür Bakanlığı Destek Kurulu üyesi Kamil Koç tarafından bir seminer verilecek.

Festival bu sene, 2009 yılında aramızdan ayrılan Türk sinemasının en özgün karakterinden biri olan Ahmet Uluçay'a adanıyor.

Önümüzdeki yıllarda Boğaziçi Film Festivali'nin kapsamının genişlemesi hedefleniyor. Festival, üçüncü yılında uzun metraj filmler için de kapılarını açıyor olacak.

Festival programı, film seçkisi ve etkinliklerden oluşuyor. Film gösterimleri; 15-24 Kasım tarihlerinde Atlas Sineması, Sinemajestik Sineması, Tarık Zafer Tuna'ya Kültür Merkezi ve Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yapılacak. 18-30 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek atölyeler ve sempozyumlar İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde, söyleşiler ise Tarık Zafer Tuna'ya Kültür Merkezi ve Atlas Sineması'nda düzenlenecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kadın Herkesin Festivali, Boğaziçi Film Festivali Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'nde Kadınların Rolü
  10:54 Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'nde Kadınların Rolü

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'nde bulunan iş yerlerinin yarısından çoğunda kadınlar çalışıyor. Paketleme işi yapanların çoğu, şehir dışından Antalya'ya göç etmiş kadınlardan oluşuyor.

 • Gaziantep'te jandarma ekipleri KADES uygulamasını tanıttı
  14:46 Gaziantep'te jandarma ekipleri KADES uygulamasını tanıttı

  Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtımı için bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirdi. 2 bin 456 kadın vatandaşın telefonuna KADES Aplikasyonu yüklendi ve ayrıca 3 bin 936 erkek vatandaşa farkındalık eğitimi verildi.

 • Kadınlar, gece eğlencesinde çekilen videoların sosyal medyada yayınlanmasıyla güvende hissetmiyor
  14:39 Kadınlar, gece eğlencesinde çekilen videoların sosyal medyada yayınlanmasıyla güvende hissetmiyor

  İngiltere'nin kuzeybatısındaki kadınlar, gece eğlenmeye çıktıklarında haberleri olmadan çekilen videolarının sosyal medyada milyonlarca kez izlenmesi ve kadın düşmanı yorumlara maruz kalmaları nedeniyle kendilerini güvende hissetmediklerini söylüyor. Polis, videoları çeken kişileri yakalamak için çalışıyor ve mağdurlardan polise başvurmalarını istiyor. Kadınlar, bu tür videoların kadınlara yönelik bir şiddet tehlikesi yarattığına dikkat çekiyor.

 • Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından 'şarkılar bizi söyler' adlı konser düzenlendi
  12:01 Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından 'şarkılar bizi söyler' adlı konser düzenlendi

  Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER), kadınlara finansal destek sağlamak amacıyla 'Şarkılar Bizi Söyler' adlı bir konser düzenledi. KİGDER Başkanı Sema Karaoğlu, kadını ekonomik olarak güçlendirecek bir çalışma yapmak istediklerini belirtti. Konserde Türk Sanat Müzikleri seslendirildi ve konser geliri Kayseri Mikro Kredi Şubesi'ne bağışlandı.

 • Çorum'da Yolun Karşısına Geçmeye Çalışan Kadın Otomobil Çarpması Sonucu Yaralandı
  20 Nis Çorum'da Yolun Karşısına Geçmeye Çalışan Kadın Otomobil Çarpması Sonucu Yaralandı

  Çorum'un Mimar Sinan Mahallesi'nde yolun karşısına geçmeye çalışan 85 yaşındaki Meliha Ç, S.B. idaresindeki otomobilin çarpması sonucu yaralandı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve Meliha Ç, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

 • KADEM İnovasyonda Kadın Projesi Mezunlar Buluşması Gerçekleştirdi
  20 Nis KADEM İnovasyonda Kadın Projesi Mezunlar Buluşması Gerçekleştirdi

  Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) tarafından hayata geçirilen İnovasyonda Kadın Projesi kapsamında İstanbul'da mezunlar buluşması düzenlendi. Proje kapsamında eğitim alan ve iş hayatına atılan kadın girişimcilerin katıldığı buluşmada, KADEM Girişimcilik Danışmanı Esra Soylu, projenin büyüyen ve etkisini genişleten bir hikaye olduğunu belirtti. Programda kadın girişimcilerin başarı hikayeleri paylaşıldı ve mentör buluşmaları gerçekleştirildi.

 • Sarıkamış'ta Aile Destek Merkezi Kursları Kadınlara Meslek Öğretiyor
  20 Nis Sarıkamış'ta Aile Destek Merkezi Kursları Kadınlara Meslek Öğretiyor

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde faaliyet gösteren Aile Destek Merkezi bünyesinde açılan kurslara katılan kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor. El sanatları, dikiş nakış, giyim, kuaförlük, rölyef, tel kırma, amigurimi, epoksi ve takı tasarım alanlarında eğitim alan kadınlar, ürettikleri ürünleri satarak gelir elde ediyor. Ayrıca, kursiyerlerin çocukları da merkezdeki oyun alanında el becerileri kazanıyor.

 • Oğlunun telefonundan mesaj atıp kapıyı açtırdığı boşanma aşamasındaki eşini öldürdü
  19 Nis Oğlunun telefonundan mesaj atıp kapıyı açtırdığı boşanma aşamasındaki eşini öldürdü

  Ankara'da 36 yaşındaki bir şahıs, boşanma aşamasındaki eşi Yonca Kazan Coşkun'a oğlunun telefonundan "Anne çok hastayım, okulun bahçesinde seni bekliyorum" mesajı gönderdi. Oğlunun yanına gitmek üzere kapıyı açan Yonca Kazan Coşkun, bu sırada içeri giren boşanma aşamasındaki eşi tarafından önce tecavüze uğradı, daha sonra da bıçaklanarak öldürüldü.


Advertisement