Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Karga haberleri, Karga son dakika, son dakika Karga

Son Dakika Karga Haberleri

Son dakika Karga haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son karga haberleri anında burada.


 • 07.12.2023 07 Ara 10:35 Çatıda mahsur kalan karga kurtarıldı

  Çatıda mahsur kalan karga kurtarıldı Erzincan'ın Kemah ilçesinde bir lokantanın çatısında mahsur kalan karga, vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Nur Ali Tokay, kargayı çatıdan kurtarmak için uzun uğraşlar verdi ve başarılı oldu. Karga sağlıklı bir şekilde doğal yaşamına bırakıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:17 Esenyurt'ta karga yavrusu otobüsün altında kalmaktan son anda kurtuldu

  Esenyurt'ta karga yavrusu otobüsün altında kalmaktan son anda kurtuldu Esenyurt'ta yolun karşısına geçen bir vatandaş, yerde yatan karga yavrusunu fark ederek İETT otobüsünü durdurdu. Otobüsün altında ezilmekten son anda kurtulan karga yavrusu, cep telefonu kamerasına yansıdı.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:47 İstanbul'da kadınların kamyonetle taşınması tepki çekti

  İstanbul'da kadınların kamyonetle taşınması tepki çekti İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir şirketin peyzaj çalışmalarında görevli kadınların kamyonet kasasında taşınması kameralara yansıdı. Görüntüleri kaydeden sürücü, duruma tepki göstererek kadınlara verilen değerin düşüklüğünü vurguladı.

 • 19.11.2023 19 Kas 23:31 Zonguldak'ta Şiddetli Fırtına: Kuru Yük Gemisi Kayıp, Okullar Tatil Edildi

  Zonguldak'ta Şiddetli Fırtına: Kuru Yük Gemisi Kayıp, Okullar Tatil Edildi Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle liman açığında bekleyen 'Kafkametler' isimli kuru yük gemisinden haber alınamıyor. Gemide bulunan 12 mürettebatın durumu hakkında bilgiye ulaşılamazken, olumsuz hava koşulları nedeniyle gemi ile irtibat kurulamıyor. Aynı zamanda Zonguldak'ta fırtına ve sağanak yağış etkili olurken, valilik tarafından okulların tatil edildiği duyuruldu. Ereğli ilçesindeki sahile vuran 5 metreyi aşan dalgalar nedeniyle kafelerin bahçelerinde hasar oluştu ve iş yerlerine zarar verdi. Ayrıca yağışlar nedeniyle Güldere Deresi taştı ve su baskınlarına neden oldu.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:58 Ereğli Açıklarındaki Gemiden Haber Alınamıyor

  Ereğli Açıklarındaki Gemiden Haber Alınamıyor Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde şiddetli fırtına nedeniyle liman açığında bekleyen 'Kafkametler' isimli kuru yük gemisinden haber alınamıyor. Türk bandrallı olduğu öğrenilen geminin Rusya'dan geldiği ve 12 mürettebatı olduğu öğrenildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle gemi ile irtibat kurulamazken, 12 kişinin durumu hakkında bir bilgiye ulaşılamadı.

 • 31.10.2023 31 Eki 19:17 Rize'de Balıkçılar ile Yavru Karga Arasında Dostluk Oluştu

  Rize'de Balıkçılar ile Yavru Karga Arasında Dostluk Oluştu Rize'nin İyidere ilçesindeki balıkçılar, yavruyken yuvasından düşen kargayı beslemeye başladı ve aralarında dostluk oluştu. Balıkçılar, kargayı denize açılırken de yanlarında götürüyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 22:56 Aç kalan tilki köyün maskotu oldu

  Aç kalan tilki köyün maskotu oldu Erzurum'un İspir ilçesi Yedigöller Köyü'ne gelen tilki köyün maskotu oldu. Aç kalan tilkiyi besleyen hayvan sever Bülent Erkan, cep telefonu ile belgeselleri aratmayan görüntüleri kaydetti.

 • 23.10.2023 23 Eki 10:19 Eski Belediye Başkanı av fotoğrafıyla tepki çekti

  Eski Belediye Başkanı av fotoğrafıyla tepki çekti Ordu'nun Perşembe ilçesi eski Belediye Başkanı Selami Çarkçı, Erzincan'da avladığı tavşan ve kekliklerle çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşınca hayvan severlerin tepkisini çekti. Erzincan'a son günlerde gelen avcı grupları ve kaçak avcılık faaliyetleri de yöre halkının dikkatini çekti.

 • 09.10.2023 09 Eki 13:44 İsrail, 100'den fazla Gazzeli işçiyi sınır dışı etti

  İsrail, 100'den fazla Gazzeli işçiyi sınır dışı etti İsrail'de çalışan 100'den fazla işçi, İsrailli yetkililer tarafından sınır dışı edildikten sonra işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine gönderildi. Gazzeli işçiler, Ramallah Valisi Leyla Ganam tarafından kabul edildi. İşçiler, İsrail güçlerinin baskın düzenleyerek kendilerini darbettiği ve sınır dışı edildiği bilgisini paylaştı. Gazze'deki Filistin Çalışma Bakanlığına göre, İsrail'de çalışma izni alan yaklaşık 18 bin 500 Filistinli bulunuyor.

 • 05.10.2023 05 Eki 13:15 Göksel'in konserindeki kazayla duyma yetisini yüzde 65 kaybetti! Mağdur kadın, tazminat davası açtı

  Göksel'in konserindeki kazayla duyma yetisini yüzde 65 kaybetti! Mağdur kadın, tazminat davası açtı Şarkıcı Göksel'in 7 Temmuz 2023'te düzenlenen konserine giden 33 yaşındaki spor eğitmeni Selin Gül'ün kafasına, konser sırasında ateşlenen havai fişekler sebebiyle demir parçası düştü. Kaza sonra kulağında yüzde 65 duyma yetisini kaybeden kadın, 400 bin TL'lik tazminat davası açtı. Gül, aynı zamanda şarkıcının ekibi tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.

 • 02.10.2023 02 Eki 15:46 Ev sahibi zulmünde son nokta! Kiracıların kapılarına yapışkan madde sürdü

  Ev sahibi zulmünde son nokta! Kiracıların kapılarına yapışkan madde sürdü Çekmeköy'de bir ev sahibi, kiracılarıyla yaşadığı anlaşmazlık sonucunda kapıların kilitlerine yapışkan sürerek kiracıların evlerine girmesini engelledi. Kiracılar, günlerdir evlerine giremediklerini ve temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirtti. Olay cep telefonu kamerasına kaydedildi ve kiracılar ev sahibinden şikayetçi oldu.

 • 24.09.2023 24 Eyl 11:55 Bolu'da bahçe tellerine takılan karga kurtarıldı

  Bolu'da bahçe tellerine takılan karga kurtarıldı Bolu'da bahçe tellerine takılan karga itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 23:12 Sağlık çalışanının elleriyle beslediği karga yanından ayrılmıyor

  Sağlık çalışanının elleriyle beslediği karga yanından ayrılmıyor Erzincan'da bir sağlık çalışanı, hastane önünde kendisine yaklaşan kargayı sevdi ve elleriyle besledi. Karga, sağlık çalışanının peşinden bir an olsun ayrılmadı. Bu sevimli dostluk, ekmek parçalarıyla beslenen karganın komutlarına uyarak görenleri gülümsetti.

 • 23.09.2023 23 Eyl 10:44 Erzincan'da Sağlık Çalışanı Hastane Önünde Kargayı Besledi

  Erzincan'da Sağlık Çalışanı Hastane Önünde Kargayı Besledi Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil girişi önünde, bir sağlık çalışanı kendisine yaklaşan kargayı sevdi ve elleriyle besledi. Karga, sağlık çalışanının peşinden ayrılmadı ve aralarında sevimli bir dostluk oluştu. Bu olay, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 15:29 Kırıkkale'de Yavru Karga Tedavi Edildi

  Kırıkkale'de Yavru Karga Tedavi Edildi Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde cami avlusunda bitkin halde bulunan yavru karga tedaviye alındı. Karga, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tedavi edildikten sonra doğaya bırakılacak.

 • 21.09.2023 21 Eyl 09:10 Arnavutköy'de Terkos Gölü kıyısında kurtarılan karga

  Arnavutköy'de Terkos Gölü kıyısında kurtarılan karga Arnavutköy'de Terkos Gölü kıyısında bir karga, önce ağaç dalına sonra misinaya takıldı. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan karga doğaya salındı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 17:28 Samsun'da Karga, Masada Unutulan Parayı Alıp Götürdü

  Samsun'da Karga, Masada Unutulan Parayı Alıp Götürdü Samsun'da bir hastanenin kafeteryasında Arif Bülbül'ün masanın üzerine bıraktığı 10 lirayı yanına yaklaşan karga alıp götürdü. O anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Amasya'dan rutin sağlık kontrolü için Samsun'a gelen Arif Bülbül, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kantinde otururken, yanına karga yaklaştı. Arkadaşları dün bir karganın masadaki 200 lirayı alıp götürdüğünü söyleyince Bülbül, cebinden çıkardığı 10 lirayı, boş pet şişenin altına iliştirdi. Bir süre sonra karga, parayı alıp götürdü. O anlar, cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 16:34 Amasya'da bir karganın su şişesinin altına konulan 10 lirayı alıp uçması tebessüm ettirdi

  Amasya'da bir karganın su şişesinin altına konulan 10 lirayı alıp uçması tebessüm ettirdi Amasya'dan Samsun'a hastaneye giden bir kişi, kafede arkadaşının anlattığı bir hikayeyi test etmek için su şişesinin altına 10 lira koydu. Karganın parayı alıp uçması ve kişinin tepkisi tebessüm ettirdi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 15:24 TÜİK Protestosu Yapan Sendika Yöneticileri Yargılandı

  TÜİK Protestosu Yapan Sendika Yöneticileri Yargılandı Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu yöneticileri, TÜİK'i protesto ettikleri için yargılandıkları davanın ilk duruşması yapıldı. Savunmalarında, TÜİK'in enflasyonu düşük gösterdiğini ve maaşları etkilediğini belirten yöneticiler, demokratik haklarını kullandıklarını ifade ettiler. Duruşma 22 Şubat'a ertelendi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 11:07 Van'da 200 Yaban Hayvanı Tedavi Edilerek Doğaya Bırakıldı

  Van'da 200 Yaban Hayvanı Tedavi Edilerek Doğaya Bırakıldı Bu yılın 8 ayında doğada bitkin halde bulunan ya da çeşitli nedenlerle yaralanan aralarında nesli tükenme tehlikesi altında olanların da bulunduğu 200 yaban hayvanı, Van'daki Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi edilerek doğaya bırakıldı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bünyesinde 11 yıl önce kurulan ve bugüne kadar yüzlerce hayvanın tedavi edildiği merkez, bölgede yaban hayatının devamlılığına önemli katkı sağlıyor.

 • 15.09.2023 15 Eyl 16:47 Bolu'da evde çıkan yangında anne ve 3 yaşındaki oğlu dumandan etkilendi

  Bolu'da evde çıkan yangında anne ve 3 yaşındaki oğlu dumandan etkilendi Bolu'da Köroğlu Mahallesi'nde bir evde çıkan yangında anne ve 3 yaşındaki oğlu dumandan etkilendi. İtfaiye ekipleri alevleri diğer evlere sıçramadan söndürdü. Anne ve oğlu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 16:23 Bolu'da Kadın, Kendi Eviyle Birlikte Çocuğunu da Ateşe Verdi

  Bolu'da Kadın, Kendi Eviyle Birlikte Çocuğunu da Ateşe Verdi Bolu'da bir kadın, eşi ve kayınvalidesiyle yaşadığı tartışma sonrası sinir krizi geçirerek evi yanıcı madde ile ateşe verdi. Kadın ve çocuğu alevlerin arasında mahsur kaldı, ancak çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 • 15.09.2023 15 Eyl 16:02 Bolu'da Kadın, Kendi ve Kızını Ateşe Verdi

  Bolu'da Kadın, Kendi ve Kızını Ateşe Verdi Bolu'da bir kadın, eşi ve kayınvalidesiyle yaşadığı tartışma sonrası sinir krizi geçirerek, kendisi ve kızını içinde bulunduğu evi benzin döküp ateşe verdi. Çevredekiler tarafından kurtarılan anne ve kızı hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yangın itfaiye tarafından söndürüldü.

 • 15.09.2023 15 Eyl 15:47 Bolu'da Sinir Krizi Geçiren Kadın, Kendi Evini Ateşe Verdi

  Bolu'da Sinir Krizi Geçiren Kadın, Kendi Evini Ateşe Verdi Bolu'da bir kadın, eşi ve kayınvalidesiyle tartıştıktan sonra sinir krizi geçirerek evini benzin döküp ateşe verdi. Çevredekiler tarafından kurtarılan kadın ve kızı hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 • 15.09.2023 15 Eyl 10:09 AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'daki yol çalışmalarını inceledi

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'daki yol çalışmalarını inceledi AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'da devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi. Akbaşoğlu, merkezde ve ilçelerde yapımı devam eden bütün yol çalışmalarının hızlandırılmasını istedi. Ayrıca, Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolunun çevre yolu bağlantısı ve Çerkeş-Kızılcahamam yolunun güvenli hale getirilmesi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 08:44 Erzincan Cevizi: Kabuğunun ince ve doluluk oranının fazla olması sebebiyle tüketiciden yoğun talep görüyor

  Erzincan Cevizi: Kabuğunun ince ve doluluk oranının fazla olması sebebiyle tüketiciden yoğun talep görüyor Erzincan'da yüksek rakımlı dağ köylerinde yetişen cevizler, köylülerin meşakkatli çalışmasıyla hasat ediliyor. Kabuğunun ince ve doluluk oranının fazla olması sebebiyle tüketiciden yoğun talep gören Erzincan cevizi, yörede yapılan geleneksel tatlılara da ayrı bir lezzet katıyor. Cevizler, eylül ayının ortalarında dalından koparılıp toplandıktan sonra kurutularak satışa sunuluyor.

 • 08.09.2023 08 Eyl 19:56 Eskişehir'de Milli Maç Heyecanı

  Eskişehir'de Milli Maç Heyecanı Türkiye-Ermenistan maçı öncesi Eskişehir'de milli heyecan yaşanıyor. Sporseverler ve seyyar satıcılar stadyum çevresinde toplanmaya başladı. Maç saatine kadar bekleyen taraftarlara köfte satan seyyar esnaflar da eşlik ediyor.

 • 08.09.2023 08 Eyl 13:08 Türkiye-Ermenistan Maçı Öncesi Heyecan

  Türkiye-Ermenistan Maçı Öncesi Heyecan Türkiye-Ermenistan maçı öncesi sporseverler ve seyyar satıcılar stadyum çevresinde toplanmaya başladı. Mücadeleyi seyretmek için gelen vatandaşlar ve yurtdışından gelen sporseverler maç saatini bekliyor. Seyyar satıcılar ise maç sonuna kadar yaklaşık 100 kilo köfte satmayı planlıyor.

 • 30.08.2023 30 Ağu 19:44 Çerkeş'te trafik kazasında hayatını kaybeden genç son yolculuğuna uğurlandı

  Çerkeş'te trafik kazasında hayatını kaybeden genç son yolculuğuna uğurlandı Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde otomobilin hurdaya döndüğü kazada hayatını kaybeden genç binlerce vatandaş tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Kazada hayatını kaybeden Mutlu Aşağıyayla'nın cenazesi Çerkeş'e bağlı Bozcaarmut köyünde toprağa verildi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 19:32 Çerkeş'te Otomobil Kazası Sonucu Yaralanan Genç Hayatını Kaybetti

  Çerkeş'te Otomobil Kazası Sonucu Yaralanan Genç Hayatını Kaybetti Çerkeş ilçesinde meydana gelen otomobil kazasında ağır yaralanan Mutlu Aşağıyayla, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Genç adamın cenazesi memleketinde defnedildi.

 • 26.08.2023 26 Ağu 14:52 Kara av sezonu başladı

  Kara av sezonu başladı Kara av sezonu kapsamında bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekin kargası, leş kargası, karabatak, saksağan yaban domuzu ve çakal avı bugün itibarıyla başladı. Avlanma bölgeleri, türler, avlanma süreleri ve limitleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlendi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 14:48 Çerkeş-Kızılcahamam Yolu İçin Duble Yol Talebi

  Çerkeş-Kızılcahamam Yolu İçin Duble Yol Talebi Çankırı'nın Çerkeş ilçesi ile Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi arasında sıkça trafik kazası yaşanması nedeniyle yapılan basın açıklamasında, Çerkeş-Kızılcahamam kara yolunun dar ve tehlikeli olduğu vurgulandı. Yolun Ankara ve Karadeniz'e bağlantı sağladığı, ticari faaliyetlerde bulunan kamyon ve tır şoförlerinin yoğun olarak kullandığı belirtilerek, duble yol talep edildi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 10:11 Vali Taşolar trafik kazası geçiren aileyi ziyaret etti

  Vali Taşolar trafik kazası geçiren aileyi ziyaret etti Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Çerkeş ilçesinde trafik kazası geçiren aileyi ziyaret ederek sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

 • 20.08.2023 20 Ağu 20:22 Çankırı'da zincirleme kaza: 7 yaralı

  Çankırı'da zincirleme kaza: 7 yaralı Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde 3 otomobilin karıştığı zincirleme kazada 7 kişi yaralandı.

 • 20.08.2023 20 Ağu 16:40 Çankırı'da üç otomobilin karıştığı trafik kazasında 7 kişi yaralandı

  Çankırı'da üç otomobilin karıştığı trafik kazasında 7 kişi yaralandı Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde üç otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında 7 kişi yaralandı.

 • 17.08.2023 17 Ağu 21:37 Çerkeş'te Otomobil Şarampole Devrildi: 1 Yaralı

  Çerkeş'te Otomobil Şarampole Devrildi: 1 Yaralı Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde, otomobilin şarampole devrilmesi sonucu yaralanan kişi, hastaneye kaldırıldı.

 • 16.08.2023 16 Ağu 21:03 Batman'da Av Sezonu Başladı

  Batman'da Av Sezonu Başladı Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avının 26 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başladığı belirtildi. Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini yatırmaları gerekmektedir. Ayrıca avlanma günleri çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatiller olarak belirlenmiştir.

 • 16.08.2023 16 Ağu 13:51 Batman'da 2023-2024 Av Dönemi Başlıyor

  Batman'da 2023-2024 Av Dönemi Başlıyor Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, 26 Ağustos tarihinde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avıyla birlikte av sezonu başlayacak. Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini ödemeleri gerekmektedir. Avcılar, gerekli izinleri aldıktan sonra genel ve devlet avlaklarında avlanabileceklerdir.

 • 16.08.2023 16 Ağu 13:06 Caretta Carettaların Yuvasına Zarar Verenlere Cezai İşlem Uygulanacak

  Caretta Carettaların Yuvasına Zarar Verenlere Cezai İşlem Uygulanacak Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, caretta caretta yuvasının üzerinde mangal ateşi yakıp, zarar veren 3 kişiden 2'si belirlendi. Diğer kişinin de kimlik tespiti yapıldıktan sonra Alanya Doğa Koruma ve Milli Parklar İşletme Şefliği yetkililerince cezai işlem uygulanacak. Gazipaşa Belediyesi ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü görevlileri, caretta caretta yuvalarını korumak ve yavruların güvenli şekilde denizle buluşmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Yakılan ateşin yuvadaki yumurtalara zarar verip vermediği ise yavrular çıktıktan sonra belirlenecek.

 • 15.08.2023 15 Ağu 17:11 Leyleklerin güvenli göçü için izolasyon çalışmaları yapılıyor

  Leyleklerin güvenli göçü için izolasyon çalışmaları yapılıyor Leyleklerin göç rotaları üzerinde bulunan elektrik direklerinde, SEDAŞ ekipleri tarafından izolasyon çalışmaları gerçekleştiriliyor. Leyleklerin konma veya kalkış sırasında zarar görmemeleri için kuşkonmaz ve izolatör kaplama gibi önlemler alınıyor. Ayrıca, küçük kuşların da çarpılmasını önlemek amacıyla havai hat orta faz iletkenin izolatör pimlerinin yükseltilmesi ve topraklama demirlerinin ezilmemesi sağlanıyor.

 • 15.08.2023 15 Ağu 10:54 Yaralı halde bulunan yalıçapkını koruma altına alındı

  Yaralı halde bulunan yalıçapkını koruma altına alındı Kastamonu'nun Cide, İnebolu ve Abana ilçelerinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan yalıçapkını ve karga, Doğa Koruma ve Milli Park Şube Müdürlüğü ekiplerince koruma altına alındı. Yalıçapkını ve karga, tedavi edildikten sonra doğal yaşam alanına salınacak.

 • 14.08.2023 14 Ağu 16:14 İsveç'te provokatör Salwan Momika bir kez daha sahnede! Kur'an-ı Kerim yakılmasına ses çıkarmayan polis, protestocuları karga tulumba gözaltına aldı

  İsveç'te provokatör Salwan Momika bir kez daha sahnede! Kur'an-ı Kerim yakılmasına ses çıkarmayan polis, protestocuları karga tulumba gözaltına aldı İsveç'te provokatör Salwan Momika bir kez daha sahnede! Kur'an-ı Kerim yakılmasına ses çıkarmayan polis, protestocuları karga tulumba gözaltına aldı 148 İsveç'te Irak asıllı Salwan Momika bir kez daha provokasyona imza attı. Parlamento binası önünde Kur'an-ı Kerim'e basıp ateşe veren Momika, provokasyonlarını sürdüreceğini söylerken, olaya tepki gösteren, "Kur'an yakmayı durdurun"isimli gruba polisin müdahalesi sert oldu. Polis, gruptan bir kişinin üzerine kapaklanıp karga tulumba gözaltına aldıktan sonra karakola götürdü.

 • 13.08.2023 13 Ağu 11:06 Kocaeli'de Yaralanan Karga Yavrusu Eczacının Maskotu Oldu

  Kocaeli'de Yaralanan Karga Yavrusu Eczacının Maskotu Oldu Kocaeli'de evin çatısından düşerek yaralanan karga yavrusu, kendisine sahip çıkarak tedavisini yaptıran eczacı ve mesai arkadaşlarının maskotu oldu. Eczanede yaşayan karga yavrusu, müşterilerin ilgisini çekiyor ve eczacıya büyük bir sevgiyle bağlanmış durumda.

 • 10.08.2023 10 Ağu 14:54 2023-2024 Av Dönemi Başlıyor

  2023-2024 Av Dönemi Başlıyor Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 26 Ağustos tarihinde başlayacak olan 2023-2024 av dönemini duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, avlanma usul ve esaslarının belirlendiği ve alınan kararın Resmi Gazete'de yayımlandığı belirtildi. Açıklamada, avın açılış ve kapanış tarihleri, av hayvanı limitleri, avlanma günleri, avlaklar ve sahalar, avcıların taşıyabileceği av hayvanı miktarı gibi hususların belirlendiği ifade edildi. Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için avcılık belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini yatırmaları gerektiği vurgulandı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 13:23 2023-2024 Av Dönemi Başlıyor

  2023-2024 Av Dönemi Başlıyor DOĞA, Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, 2023-2024 av döneminin 26 Ağustos'ta bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacağını duyurdu. Avcılar, belirlenen avlanma izin ücretini bakanlığın Bölge Müdürlüğü (DKMP) İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekecek.

 • 04.08.2023 04 Ağu 11:10 Belek ve Kızılot sahillerinde caretta caretta yavruları mavi sularla buluştu

  Belek ve Kızılot sahillerinde caretta caretta yavruları mavi sularla buluştu Avrupa'nın en büyük yuvalama alanlarından Belek ve Kızılot sahillerindeki 3 bin 600 yuvadan çıkmaya başlayan caretta caretta yavruları, mavi sularla buluştu. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) Başkanı Ali Fuat Canbolat öncülüğünde hazırlanan 'Deniz Kaplumbağalarını İzleme ve Koruma' projesi kapsamında, Belek ve Kızılot kumsallarında caretta carettaların yuva yapma ve yavruların denizle buluşma süreçleri takip ediliyor. Caretta carettaların mayıstan itibaren kumun altına gömdüğü yumurtalardan çıkan yavrular, zorlu yolculuğun ardından mavi sulara kavuşuyor. Ancak tilki, köpek, martı ve yengeç gibi avcıların yanı sıra insanların sahile bıraktığı çöpler ve plastikler de yavruları tehdit ediyor. Ekipler, arazi çalışmalarında çöpler arasında kalan yavruları kurtarıyor.

 • 03.08.2023 03 Ağu 11:18 Erzurum'da Kedi Saldırısından Kurtarılan Karga ile Dostluk 4. Yılına Girdi

  Erzurum'da Kedi Saldırısından Kurtarılan Karga ile Dostluk 4. Yılına Girdi Erzurum'da 3 çocuk babası Yüksel Özpolat, 2019 yılında kedi saldırısından kurtardığı kargayla olan dostluğunun 4. yılını kutluyor. Özpolat, kargayı iş yerinde besleyerek ona özel bir kafes yaptırdı. Karga, Özpolat'ın omuzlarına konarak onunla kahveye gidiyor. Özpolat, kargayla olan dostluğunun ölene kadar süreceğini belirtiyor.

 • 03.08.2023 03 Ağu 10:24 Erzurum'da Kedi Saldırısından Kurtarılan Karga ile Dostluk 4. Yılına Girdi

  Erzurum'da Kedi Saldırısından Kurtarılan Karga ile Dostluk 4. Yılına Girdi Erzurum'da 3 çocuk babası Yüksel Özpolat, 2019 yılında kedi saldırısından kurtardığı kargayla olan dostluğunun 4. yılını kutluyor. Özpolat, kargayı iş yerinde özel yemlerle besliyor ve kafesinde koruyor. Karga, Özpolat'ın omuzlarına konarak onunla birlikte kahveye gidiyor. Özpolat, kargayla olan dostluğunun ölene kadar süreceğini belirtiyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 10:41 31 kuş ve 4 memeli türü av listesinde

  31 kuş ve 4 memeli türü av listesinde MERKEZ Av Komisyonu'nun (MAK) 2023-2024 av sezonu için Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren listesinde, avlanmasına izin verilen 31 kuş ve 4 memeli türü de yer alıyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 22:22 Sıcaktan bitkin düşen kargayı su dökerek serinletti

  Sıcaktan bitkin düşen kargayı su dökerek serinletti Bingöl'de sıcaklardan bitkin düşen kargayı bir vatandaş, elindeki pet şişeden ile su dökerek serinletti. Vatandaşın elinde ve omuzunda bir süre bekleyen karga daha sonra uçup gözden kayboldu. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Advertisement